dadia1
09.08.06,09:16
ahoj poradáci !!!!

poradte prosim kolko dat študentke za opateru dietata. dieta je samostatne , ide iba o dozor dospelej osoby počas mojej pracovnej doby- t.j. 8 hodin denne. je to študentka a celodennu stravu jej zabezpečujem ja. ona si sumu povedat nechce, kolko jej mam dat? je to 7 ročne dieta.
Viera123
09.08.06,07:30
Myslím, že to nie je iba o peniazoch... Stará sa o tv. dieťa a prakticky ho počas tv. neprítomnosti aj vychováva. Za dieťa je zodpovedná, či je samostatné alebo nie. Dať jej minimálnu mzdu?? To majú možno ľudia, ktorí nemajú prakticky žiadnu zodpovednosť. Ty musíš vedieť, ako ohodnotiť osobu, ktorej si zverila svoje dieťa. Ťažko v tomto radiť.
dadia1
09.08.06,07:43
myslim, ze tam o nejakej výchove nemôze byt reč. je to 18 ročná studentka, ktora pride ku mne domov a možno si s nou zahra za tych 8 hodin karty a zohreje jej obed. žiadne velke venovanie tam určite nebude. a dat jej tolko kolko dostane žena ktora dre 8 hodin v praci a este z toho jej idu odvody a dan? myslim, ze to nie je na mieste. a tato študentka ma o celodennu stravu postarane......... ber to aj z tejto stranky.
Jozef I
09.08.06,08:00
Štandartne sa dnes berie za brigádu cca 50,- Sk na hodinu a viac. Zvažoval by som podobnú sumu. Ale je to samozrejme na tvojom uvážení.
dari1
09.08.06,08:04
ja som davala za sprievod do kina, na plavaren atd. 55 sk/hod., pred cca 2 rokmi (plus vstupenku samozrejme)
duficek
09.08.06,08:39
myslim ze viera tu vychovu myslela trocha inac ako ty. nie v zmysle, ze dieta pod idem ta vychovat, ale ked sa niekto o dieta stara cely den, tak ho nepriamo aj vychovava. urcite medzi nimi je nejaka komunikacia a dieta nie je zatvorene v akvarku a studentka ho pozoruje zo sedacky.
verim ze sa dietatu postara aj o jedlo, resp. ak ty uvaris, ona jedlo aspon ohreje a dietatu nalozi. ak by tvoje samostatne dieta chcelo jest cely den len cipsy a cokoladu, urcite ho studentka presvedci na normalnejsie jedlo (nepriama vychova?)
neviem z akeho si regionu a aky mas vztah k tej studentke. ak ja predpokladam bratislavu a slusnu studentku na ktoru je aspon trochu spolah, videl by som to tak na 600 Sk na den+ta strava
urcite sa ti studentka lepsie postara o dieta, ked to ma slusnejsie zaplatene, ako keby si jej dala 20 sk/h....moj nazor
dadia1
09.08.06,08:51
no my tušim žijeme v inom svete. 600 Sk na den? . to by ma vyšlo na mesiac 12 tis. čisteho. priemerna mzda robotnika v našom regione je tak 6-8 tis. čisteho. nevie mi niekto z vas povedat ako mam zaplatit 12 tis. + stravu, ked zarobim 13 tis. čisteho a musim zaplatit byt, stravu, oblečenie atd. som sama s dcerkou. ved tych 12 tis. tu nema takmer nikto v okoli. a študentka to nemusi zdanit ani odvody odviest žiadne.
Danila
09.08.06,09:06
dadia 1, samozrejme, že tu sú len názory, a sú pre Teba veľmi orientačné. Ste dve dospelé ženy, sadnite si k čaju a povedzte si niečo o svojich predstavách, za akých okolností ste ochotné vzájomne spolupracovať. Vzájomnou komináciou nájdete obidve, čo hľadáte. Verím, že budeš príjemne prekvapená a spokojná aj Ty, aj študentka, ale hlavne Tvoje dieťa.
alušik
09.08.06,09:07
Ja som mávala malého do 3 rokov u pani, ku ktorej som ho nosila domov. Využila som ju aj teraz počas prázdnin. U nás sa ceny pohybujú tak 200 Sk/deň. Je iné, ak by niekto dozrel dieťa 2-3 hod. poobede a iné, ak je s ním celý deň a celý mesiac. Na hod. potom myslím berú tak okolo 50 Sk.
dadia1
09.08.06,09:10
Danila, maš pravdu. ale je to kočka, ktorá v podstate za to nechce nič moc. je to dcera mojej kolegyne, ktorá sa uz doma nudi a ma detičky rada. a super si vychadza aj s mojou dcerou. su kamošky. tak neviem kolko jej mam dat. ale tieto sumy, čo tu kolegovia navrhovali, by ma zruinovali a vlastne si ich ani nemozem dovolit. :-(
preto som chcela poradit, ale rady ktoré som dostala ma zarazili.
dadia1
09.08.06,09:12
Ja som mávala malého do 3 rokov u pani, ku ktorej som ho nosila domov. Využila som ju aj teraz počas prázdnin. U nás sa ceny pohybujú tak 200 Sk/deň. Je iné, ak by niekto dozrel dieťa 2-3 hod. poobede a iné, ak je s ním celý deň a celý mesiac. Na hod. potom myslím berú tak okolo 50 Sk.

200Sk / den je uz rozumnejšie. a ako to bolo so stravou? davala mu ju ona alebo si celodennu stravu zabezpečovala ty?
alušik
09.08.06,09:16
200Sk / den je uz rozumnejšie. a ako to bolo so stravou? davala mu ju ona alebo si celodennu stravu zabezpečovala ty?
Ja som ho len ráno doniesla a o ostatné už sa postarala tá pani. Dala mu naraňajkovať, obedoval tam a niekedy aj poobede ešte niečo papal, podľa toho, kedy sme po neho prišli. Pred 2 rokmi sme platili 150 Sk a teraz 200 Sk. Ale sme spokojné obe. Ja mám kam dať dieťa, keď niet iného východiska a ona si prilepší.:rolleyes:
tiny77
09.08.06,09:17
no my tušim žijeme v inom svete. 600 Sk na den? . to by ma vyšlo na mesiac 12 tis. čisteho. priemerna mzda robotnika v našom regione je tak 6-8 tis. čisteho. nevie mi niekto z vas povedat ako mam zaplatit 12 tis. + stravu, ked zarobim 13 tis. čisteho a musim zaplatit byt, stravu, oblečenie atd. som sama s dcerkou. ved tych 12 tis. tu nema takmer nikto v okoli. a študentka to nemusi zdanit ani odvody odviest žiadne.

ked som bola studentkou, bola som vdacna za kazdu stokorunacku..
vzhladom na skutocnost, ze zijete s dcerkou same, a na vysku tvojho platu - myslim, ze sa potesi vo vasom kraji i 1.500,- sk.
duficek
09.08.06,09:19
no my tušim žijeme v inom svete. 600 Sk na den? . to by ma vyšlo na mesiac 12 tis. čisteho. priemerna mzda robotnika v našom regione je tak 6-8 tis. čisteho. nevie mi niekto z vas povedat ako mam zaplatit 12 tis. + stravu, ked zarobim 13 tis. čisteho a musim zaplatit byt, stravu, oblečenie atd. som sama s dcerkou. ved tych 12 tis. tu nema takmer nikto v okoli. a študentka to nemusi zdanit ani odvody odviest žiadne.
dadia ide o to najst kompromis. opakujem, ze neviem v akom regione si, kedze nemas vyplneny svoj profil...., cena moze byt aj menej ako polovicna.
urcite nizsiu cenu dosiahnes pri nejakej dochodkyni, ktore dieta donesies domov a potom si ho vyzdvihnes.....pani je doma, postara sa o dieta a este dostane nieco k dochodku.
kdezto studentka, ta ma urcite plny program, urcite by robila radsej 1000 inych veci ako zarabala par supov staranim sa o dieta a zabila cely den, to si moze najst inu mozno lepsiu brigadu...navyse ona pride k vam, to je strata casu, cestovne....ber to aj z tejto strany.
Jozef I
09.08.06,09:19
... ale rady ktoré som dostala ma zarazili.

No a to je presne dôvod, prečo si to musíš rozhodnúť sama. Nepoznáme tvoje prostredie, ani príjem (aj keď si ho potom spomenula) a preto sú rady také aké sú. Rozhodnutie je na tebe. Každý radí podľa seba, vlastných skúseností a možností, podľa toho kde a ako žije. Prikláňam sa k názoru Danili, aby ste si spolu sadli, navrhla jej sumu ktorú si môžeš dovoliť a s ktorou ona buď bude súhlasiť alebo nie. Ale podľa toho ako ju popisuješ tak bude súhlasiť s každou sumou ktorú navrhneš. :)
Myslím, že je úplne zbytočné to tu ďalej rozoberať. ;)
dadia1
09.08.06,09:21
Ja som ho len ráno doniesla a o ostatné už sa postarala tá pani. Dala mu naraňajkovať, obedoval tam a niekedy aj poobede ešte niečo papal, podľa toho, kedy sme po neho prišli. Pred 2 rokmi sme platili 150 Sk a teraz 200 Sk. Ale sme spokojné obe. Ja mám kam dať dieťa, keď niet iného východiska a ona si prilepší.:rolleyes:

v tomto pripade myslim, ze ked nebude mat žiadne vydaje so stravou a este zabezpečim celodennu stravu aj jej, myslim, že 100sk/den by mohlo stačit. čo ty na to povieš? ved ked vezmes tvojich 200 , tak za 100 Sk sa obidvaja za den asi tažko prestravuju.
dadia1
09.08.06,09:30
dadia ide o to najst kompromis. opakujem, ze neviem v akom regione si, kedze nemas vyplneny svoj profil...., cena moze byt aj menej ako polovicna.
urcite nizsiu cenu dosiahnes pri nejakej dochodkyni, ktore dieta donesies domov a potom si ho vyzdvihnes.....pani je doma, postara sa o dieta a este dostane nieco k dochodku.
kdezto studentka, ta ma urcite plny program, urcite by robila radsej 1000 inych veci ako zarabala par supov staranim sa o dieta a zabila cely den, to si moze najst inu mozno lepsiu brigadu...navyse ona pride k vam, to je strata casu, cestovne....ber to aj z tejto strany.

mne sa zda pre nu vyhodnejšie , ze sa nemusi starat o stravu pre dieta ani pre seba. všetko im nachystam : ovocie, čaj, dzusy, obed. doma by to musela varit alebo inak zabezpečovat ona. vlastne ona nie, ale jej rodičia, kedze žije s nimi. a cestovne? je to cez ulicu. možno 1,5 minuty pešo. takze cestovne ani strata času v tomto pripade nebudu.
Viera123
09.08.06,09:31
v tomto pripade myslim, ze ked nebude mat žiadne vydaje so stravou a este zabezpečim celodennu stravu aj jej, myslim, že 100sk/den by mohlo stačit. čo ty na to povieš? ved ked vezmes tvojich 200 , tak za 100 Sk sa obidvaja za den asi tažko prestravuju. Dadia1, 100 sk na deň?? Nehnevaj sa, ale to snáď nemyslíš vážne! Veď to je 12,50 na hodinu, tak málo si ceníš starostlivosť o tv. dieťa? Myslím, že to si naozaj prehnala... Vieš, ani v obchode sa ťa nespýtajú, koľko zarábaš a podľa toho ti predajú tovar alebo zabezpečia službu. Musíš brať jednoducho trh...
dadia1
09.08.06,09:34
dadia ide o to najst kompromis. opakujem, ze neviem v akom regione si, kedze nemas vyplneny svoj profil...., cena moze byt aj menej ako polovicna.
urcite nizsiu cenu dosiahnes pri nejakej dochodkyni, ktore dieta donesies domov a potom si ho vyzdvihnes.....pani je doma, postara sa o dieta a este dostane nieco k dochodku.
kdezto studentka, ta ma urcite plny program, urcite by robila radsej 1000 inych veci ako zarabala par supov staranim sa o dieta a zabila cely den, to si moze najst inu mozno lepsiu brigadu...navyse ona pride k vam, to je strata casu, cestovne....ber to aj z tejto strany.

a este k tej brigade. v našom regione si brigadu najde tažko. pri našej nezamestnanosti asi nie. ked tak možno sa postavit k mašine a tvrdo makat za par šupiek. aj to jedine ked ma nejakeho znameho , ktorý jej to vybavi a potlači ju tam. :-(
dadia1
09.08.06,09:37
Dadia1, 100 sk na deň?? Nehnevaj sa, ale to snáď nemyslíš vážne! Veď to je 12,50 na hodinu, tak málo si ceníš starostlivosť o tv. dieťa? Myslím, že to si naozaj prehnala... Vieš, ani v obchode sa ťa nespýtajú, koľko zarábaš a podľa toho ti predajú tovar alebo zabezpečia službu. Musíš brať jednoducho trh...

no ty si ma ale fajn zotrela. a čo ta dôchodkyna, ktorá musi tomu chlapcovi zabezpečit 3x denne stravu a dostane 200 Sk?
Viera123
09.08.06,09:49
no ty si ma ale fajn zotrela. a čo ta dôchodkyna, ktorá musi tomu chlapcovi zabezpečit 3x denne stravu a dostane 200 Sk?
Neber ma v zlom, ale naozaj mi to vyrazilo dych... Skús sa vžiť do jej situácie, vieš dôchodkyňa si naozaj asi ťažšie nájde prácu a je doma, to je neporovnateľné, ale dievča - študentka má tie predstavy o zárobku naozaj asi trochu iné. A aj študentský servis vypláca minimálne 35 sk/hodinu (35*8=280). Je to nejaký ten kompromis medzi obvyklou 50 sk mzdou/hodinu.

Takže sa s ňou skús dohodnúť, zaplať jej trebárs cestu alebo jej trochu pridaj, ale tých 100 sk na deň je naozaj málo...
dadia1
09.08.06,09:53
Neber ma v zlom, ale naozaj mi to vyrazilo dych... Skús sa vžiť do jej situácie, vieš dôchodkyňa si naozaj asi ťažšie nájde prácu a je doma, to je neporovnateľné, ale dievča - študentka má tie predstavy o zárobku naozaj asi trochu iné. A aj študentský servis vypláca minimálne 35 sk/hodinu (35*8=280). Je to nejaký ten kompromis medzi obvyklou 50 sk mzdou/hodinu.

Takže sa s ňou skús dohodnúť, zaplať jej trebárs cestu alebo jej trochu pridaj, ale tých 100 sk na deň je naozaj málo...

cesta je asi 1,5 minuty pešo. uz som to tu pisala, je to iba cez cestu. a ten študentsky servis im zabezpeči aj celodennu stravu? a keby bolo u nas jednoduche najst si brigadu inde, tak by to určite urobila. a neponukla by sa mi s varovanim dcerky.
dadia1
09.08.06,09:57
dakujem vam všetkym za odpovede a prajem prijemny den
bendži
09.08.06,09:57
Dadia,

ja ti zopakujem len to čo ti už poradili iní.. sadni a porozprávaj sa o tom s ňou. Podľa mňa tvoja predstava nie je vôbec zlá, mne sa tá suma nevidí až taká nízka.. V každom prípade je to len a len o dohode vás dvoch, ty dáš návrh a ona ho prijme, alebo odmietne...
Zita5
09.08.06,10:01
Danila, maš pravdu. ale je to kočka, ktorá v podstate za to nechce nič moc. je to dcera mojej kolegyne, ktorá sa uz doma nudi a ma detičky rada. a super si vychadza aj s mojou dcerou. su kamošky. tak neviem kolko jej mam dat. ale tieto sumy, čo tu kolegovia navrhovali, by ma zruinovali a vlastne si ich ani nemozem dovolit. :-(
preto som chcela poradit, ale rady ktoré som dostala ma zarazili.


dadia to dievča sa rozhodlo samo na dozor Tvojej dcéry ? Alebo si ju požiadala Ty s pomocou jej matky ....teda ak vravíš , že to je kolegyňa .....

Ak by rozhodnutie študentky padlo od nej samej ....tak by som zvážila , čím jej spraviť radosť ,rozhodovala by som buď medzi nejakým darčekom , alebo fin.hotovosťou , určite by vyhrala hotovosť v mojom rozhodovaní.
A l e ak by to bolo opačne ......tak by som určite minimálne 50,- Sk / hodina za deň tej študentke vyplatila + strava .
dadia1
09.08.06,10:02
Dadia,

ja ti zopakujem len to čo ti už poradili iní.. sadni a porozprávaj sa o tom s ňou. Podľa mňa tvoja predstava nie je vôbec zlá, mne sa tá suma nevidí až taká nízka.. V každom prípade je to len a len o dohode vás dvoch, ty dáš návrh a ona ho prijme, alebo odmietne...

:mee: prečo nikto z vas nechce pochopit, ze ona si nechce ziadnu sumu povedat. vlastne ani nič nechce. chcela som len vediet kolko jej dat. nie je to pre nu žiadna zarobkova činnost. nudi sa doma a chcela ten čas nejako využit a pomoct. ale ja som to nechcela zadarmo. chcem jej dat nejake peniaze. :mee:
Zita5
09.08.06,10:05
:mee: prečo nikto z vas nechce pochopit, ze ona si nechce ziadnu sumu povedat. vlastne ani nič nechce. chcela som len vediet kolko jej dat. nie je to pre nu žiadna zarobkova činnost. nudi sa doma a chcela ten čas nejako využit a pomoct. ale ja som to nechcela zadarmo. chcem jej dat nejake peniaze. :mee:

dadia , chcela si počuť názor .....tak to musíš brať ....nakoniec aj tak budeš konať podľa svojho vlastného rozhodnutia ......už nebuď z toho smutná ........:)
dadia1
09.08.06,10:05
dadia to dievča sa rozhodlo samo na dozor Tvojej dcéry ? Alebo si ju požiadala Ty s pomocou jej matky ....teda ak vravíš , že to je kolegyňa .....

Ak by rozhodnutie študentky padlo od nej samej ....tak by som zvážila , čím jej spraviť radosť ,rozhodovala by som buď medzi nejakým darčekom , alebo fin.hotovosťou , určite by vyhrala hotovosť v mojom rozhodovaní.
A l e ak by to bolo opačne ......tak by som určite minimálne 50,- Sk / hodina za deň tej študentke vyplatila + strava .

to som napočitala 8 tis. mesačne. to je viac ako polovica mojho platu. to určite nepojde.
ponukla sa mi sama.
dadia1
09.08.06,10:11
dadia , chcela si počuť názor .....tak to musíš brať ....nakoniec aj tak budeš konať podľa svojho vlastného rozhodnutia ......už nebuď z toho smutná ........:)

mne je iba smutno z toho, že mlade dievča , ktore v podstate nemusi cely den nič urobit len pozerat telku a ma zabezpečenu stravu na cely den, by podla vas malo dostat 12 tis. čisteho. ja som ekonomka. mam na starosti komplet celu učtovnu a daňovu agendu s 63 zamestnancami, financie, štatistiku, uzavierky, dane, pokladnu, podvojne učtovnictvo.....a zodpovednost za miliony a moj plat nepresiahne 13 tis. čisteho. je mi z toho smutno. :mee:
Zita5
09.08.06,10:21
mne je iba smutno z toho, že mlade dievča , ktore v podstate nemusi cely den nič urobit len pozerat telku a ma zabezpečenu stravu na cely den, by podla vas malo dostat 12 tis. čisteho. ja som ekonomka. mam na starosti komplet celu učtovnu a daňovu agendu s 63 zamestnancami, financie, štatistiku, uzavierky, dane, pokladnu, podvojne učtovnictvo.....a zodpovednost za miliony a moj plat nepresiahne 13 tis. čisteho. je mi z toho smutno. :mee:


Dúfam , že kolegyňa ...mamina tej dievčiny nečíta túto tému na PORADE ......;)

dadia je to pre Teba veľmi ťažké rozhodnutie , a ešte ťažšie sa k tomu vyjadrovať , i keď....... aj tak človek postupuje podľa vlastného zváženia .:) Myslím , že už sa nad tým ani netreba trápiť čo - kto napísal ,však Ty už niečo vymyslíš .:)
Nika
09.08.06,10:21
dadia, keď nič nechce a ty to nechceš zadarmo,čo keby si jej kúpila nejaké CD, alebo knihu , lístok na koncert, svetrík ...... Dnes to stojí dosť a možno by ju to potešilo.
duficek
09.08.06,10:27
dadia, chcela si nazory. dostala si ich. na zaciatku si nespecifikovala dalsie okolnosti, ja som uviedol z coho vychadzam.
opakujem, je to na vas ako sa dohodnete.
ked si kupujem rohliky v obchode, nik sa ma nepyta ci mam plat 6 alebo 50 tisic cisteho....bud si to dovolit mozem alebo nie!

prepac, ale nesuhlasim s vetou :"že mlade dievča , ktore v podstate nemusi cely den nič urobit len pozerat telku a ma zabezpečenu stravu" - ja si myslim ze starost o dieta je celkom narocna cinnost, ci fyzicky ci psychycky. ale mas pravdu, za stovku denne by som aj ja v podstate nic nerobil a cumel do telky.....ale ty chces predsa aby sa starala o dieta nie?

a mas pravdu, aj mne je smutno z toho, ze mame europske ceny a platy velmi nizke, hlboko podpriemerne a z toho vyplyvajuce neduhy...
Jozef I
09.08.06,11:44
Dadia, ešte by som to trochu otočil. Kde by bolo tvoje dieťa, ak by pri nej nebola tá študentka? Máš ju kde dať, alebo by si to musela riešiť táborom, alebo nejako inak? Skús zvážiť, koľko by ti stálo varovanie, ak by študentky nebolo a možno nájdeš riešenie, koľko jej dať a ešte to aj obhájiť. Ale ak to nie je tvoj problém a o dieťa sa ti má kto postarať a v podstate robíš službu dcére svojej kolegyni, tak je môžeš dať minimum. Ale ak ona robí službu tebe, tak si môžno nechce pýtať len preto, lebo sa jej mama s tebou pozná a bojí sa. ;)
Neviem, ale ako som napísal, je to len a len na tebe a aj keď jej nedáš nič, tak nás sa to nijako nedotkne. :D Len som sa chcel na to pozrieť aj s opačného uhla. :rolleyes: Pekný deň.
abel
09.08.06,18:21
Dadia, pridám aj svoj názor, beriem to skôr ako keby som bola matka tej dcéry, pretože mám dcéru vo veku 17 rokov a tiež má veľmi rada deti. V prvom rade si myslím, že podmienky by sa vždy mali dohodnúť na začiatku. Ak je to tak, ako vravíš, že dievča za to nič nechce, tak je to na Tebe, koľko jej dáš. Ale skús ju ohodnotiť tak, aby bola prípadne ochotná prísť aj nabudúce, ak to budeš potrebovať. Vôbec by som nesúhlasila s tým kúpiť jej CD alebo knihu a pod. Ak jej dáš peniaze, sama sa rozhodne, či si kúpi CD alebo po čom túži. Teraz si to premietam zase na seba, že keď som varovala ja deti známym ako študentka a vôbec som nepredpokladala finančné ohodnotenie, veľmi som sa potešila každej korune. Takže môj záver: cca 2000.- Sk a nejaký kozmetický balíček alebo dohodnúť finančné podmienky na začiatku.
Orim
09.08.06,20:18
Konzultoval som tento problém s mojou dcérou, ktorá toto robí v zahraničí už okolo 7 rokov. Povedala mi, že by príjmu okolo 13 000.- Sk odpovedala sume 2000 - 2500, maximálne 3500, ale že je to takto ťažko odhadnúť u nás. Ak je to na dlhú dobu tak asi takáto odmena, ak je to len na určité dni alebo hodiny nepravidlne kludne by mohlo byť aj 50 na hodinu, záleží to všetko od príjmu. Trebars portugalci v Luxemburgu si to riešia medzi sebou na dlhodobé opatrovanie tak, že niekto berie viac detí a za každé je na hodinu 3 euro. Niečo ako súkromná škôlka.
kukučka
09.08.06,22:04
A keby si bola tou študentkou ty?
dadia1
10.08.06,05:10
prajem krasne rano a dakujem všetkým za rady.
tiez som varovavala znamym deti , ale nikdy som si nič nezobrala.
pre porovnanie. keby mi dieta nevarovala študentka, bolo by v centrume volneho času, kde by ma to vyšlo na týzden 550,- včetne obedu, vstupenky na plavaren a jedného celodenneho vyletu.
ale uz mam zaver. včera ju varovala prvykrat. ked odchadzala, nechcela nič ked som sa pytala. nakoniec si povedala, že teda 20 SK za kazdý den, kedze mala taku stravu ako ani doma nie.
dala som jej 100 SK a čokoladu. nechcela si to zobrat ale nanutila som jej to.tak povedala, ze to bude aj na dnes. bola nadmieru spokojna a dnes sa na seba obidve velmi tešili a zvítali sa objatim. takze jej dam kazdy den 100 SK , dohodnem jej u nas prax (jej mama ma na to velmi male postavenie) a na praxi sa zasa postaram ja o nu. a na záver ked bude moja dcerka spokojna (čo určite bude) - tak jej dam este nejaku jednorazovu odmenu alebo jej kupim niečo. jej mamina spominala, že zhana nejaku pinzetu čo stoji vyše 300 korun , lebo sa uči za kozmetičku a mama jej ju nechce kupit, že načo tolko penazi za pinzetu. tak jej ju kupime my a myslim, že budeme spokojní všetci. aspon dufam.
velmi jej chutil naš cestovinovy šalat, tak ho idem pridat niekde do receptov.

pekný den všetkým :-)
duficek
10.08.06,05:17
no vidis, vyriesene :)