Agacs
28.03.18,20:16
Som právnická osoba, jednoosobová s.r.o. S DÚ komunikujem elektronicky. Daňové priznania posielam cez aplikáciu E Dane. Chcem poslať oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania. Pošlem to ako všeobecné podanie, nakoľko neviem nájsť v tej aplikácii tlačivo na toto oznámenie.
kn-alka
28.03.18,18:35
tento rok je na odklad podanie predurčené tlačivo, treba pohľadať, alebo podať rovno cez portál daňového úradu, tam to tlačivo majú.
Agacs
28.03.18,18:49
Ďakujem pekne, to tlačivo som tam už našla . Po vyplnení tlačiva na konci sú možnosti: Ulož, načítaj, vytlač, skontroluj, vyčisti. Keď kliknem na Ulož dá ma do E Dane a ďalej už neviem, keď sa aj prihlásim nie je tam to vyplnené tlačivo.
misoft
28.03.18,19:08
Nuž - tak postupuj inak - Vytlač a odnes osobne na DÚ. A je to! Ale to asi DÚ zaujímať nebude i napriek tomu, že slovensko.sk máva riadne problémy....
Mila123
28.03.18,19:22
Dušan sro musí podávať všetku korešpondenciu od 01 01 2018 iba elektronicky.....
Mila123
28.03.18,19:23
Agacs nemôžeš byť PO, ty ju vlastníš.......
Žabinka
28.03.18,19:46
Agacs, ty musíš byť najprv prihlásená a až potom vyplňovať.. Lebo ak to vidíš tak ako píšeš, že máš na konci tlačiva Ulož, načítaj, atď, tak nie si prihlásená..
avalik
28.03.18,21:22
prihlas sa na portal financnej spravy a v katalogu formularov mas
capricornus.rd
29.03.18,10:36
Keď vyplníš formulár, treba ho najprv dať skontrolovať a ak je v poriadku - potom podpísať ZEPom (ak si sa teda s.r.o. registroval na finančnej správe už prostredníctvom el. OP). Po podpísaní stačí podať, resp. odoslať a oznámi ti že podnie bolo odoslané - dá sa vytlačiť.
pavol54
29.03.18,12:38
to fyzicky nejde, ani nezoberú
Agacs
29.03.18,13:37
Ďakujem za upozornenie. Myslím si, že rozumiete o čo ide.
misoft
29.03.18,13:40
Mila123 (Včera 21:22) Dušan sro musí podávať všetku korešpondenciu od 01 01 2018 iba elektronicky.....
--------------------------------------------------------------------------------
Ja viem... ale vie to aj prevádzkovateľ slovensko.sk, prípadne iný daňový portál, keď sa k nim niekedy nedá riadne prihlásiť, podať?
Občana, podnikateľa, živnostníka vedia bu*erovať, ale oni sami sú svätí....
Agacs
29.03.18,15:00
Ďakujem všetkým za snahu pomôcť, ale chyba bola v tom, že mi na portáli FS, eDane neaktualizovalo tlačivá, vlastne som tam nemala to oznámenie. Vzor oznámenia som mala z iného miesta.Keď sa mi už konečne prešla aktualizácia, tak to už bolo v poriadku, ako riadne priznanie sa podávalo aj oznámenie. Len mi potom dalo, že nebolo odoslane ale v odoslaných dokladoch som neskoršie to našla odoslané. Neviem či bola aj preťažená sieť, alebo bez problémov to s DÚ nemôže byť.
Ing. Ľubomír Janoška
29.03.18,15:06
Musíš ísť do osonej internetovej zóny (cez ikonu s tvojim menom), tam sú tie isté tlačivá, ale dajú sa odoslať elektronicky. Na ľavej strane máš inú ponuku než v e-dane, aj keď na pravej strane je ten istý formulár.