Lei
28.03.18,21:13
Zdravím, mám faktúry od dodávateľov, ktoré boli vystavené v januári 2018 s dátumom dodania 31.12.2017, uhradené boli v januári 2018. Tým, že sa týkajú roka 2017, pretože ide o faktúry za práce vykonané v decembri 2017, tak som si to v programe nahodila ešte do prijatých faktúr za rok 2017 so starým číslovaním. Tieto fakúry by som mala evidovať v DP teraz ako záväzky (účtujem v money s3, sústave JU, platca DPH) ale money s3 mi ich tam nezaradí. Síce v tlačive stav záväzkov a pohľadávok mi ich ukáže ale vo výkaze účtovnej závierky mi ich neuvedie. Uvedie mi iba tie, ktoré majú dátum vystavenia do 31.12.2017. Taký istý problém mám s pohľadávkami, tie, ktoré sme vystavili v januári 2018 za december 2017, sme vystavili so starým číslovaním a už mi ich neuvedie do pohľadávok.
Ide v skutočnosti o pohľadávky a záväzky a mám to len ručne zmeniť vo výkaze alebo je jedno, že dátum dodania je 31.12.2017 a tým, že majú dátum vystavenia január 2018, tak som ich mala nahodiť už do nového roka s novým číslovaním a teda som spravila chybu?
Teraz som sa prepla ešte rok 2016 a máme tam tieto isté prípady a tam mi to všetko pekne program natiahol do pohľadávok a záväzkov aj vo výkaze, takže asi budem mať problém v nejakých nastaveniach v roku 2017
kukučka
28.03.18,19:38
Nepoznám tvoj program, ale ten môj mi neumožnil do decembra účtovať januárový dátum, nahadzovala som fa s dátumom 31.12. Ešte raz si skontroluj tie dátumy v roku 2016. Dôležité je, aby si mala v poriadku DPH a DP. Možno sa tu nájde niekto, kto ti ešte teraz v noci poradí, ale mala by si už oddychovať pri dobrej muzike. Prajem ti pekný večer.