maryann
09.08.06,09:16
Ahojte poraďáci,

chcem sa spýtať ako je to v prípade OČR. Moja sestra má 2 malé deti a chcela by vedieť koľkokrát do roka môže byť na OČR. Tento rok je už 2. krát a zamestnávateľ jej zato poriadne vyčistil žalúdok. Aké sú v tomto prípade obmedzenia?
Maňaska
09.08.06,07:35
Ahojte poraďáci,

chcem sa spýtať ako je to v prípade OČR. Moja sestra má 2 malé deti a chcela by vedieť koľkokrát do roka môže byť na OČR. Tento rok je už 2. krát a zamestnávateľ jej zato poriadne vyčistil žalúdok. Aké sú v tomto prípade obmedzenia?

Zamestnanec má právo na OČR toľkokrát, koľkokrát si to vyžaduje zdravotný stav jeho detí. Zaplatené má vždy prvých 10 dní - od 11-tého dňa nedostane peniaze a preruší sa mu sociálne poistenie.
Je to teda na jeho zvážení. To, že sa to zamestnávateľovi nepáči a čistí zametnancovi žalúdok je na jednej strane pochopitelné, na druhej strane neľudské..
Zita4
09.08.06,07:35
Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať ako je to v prípade OČR. Moja sestra má 2 malé deti a chcela by vedieť koľkokrát do roka môže byť na OČR. Tento rok je už 2. krát a zamestnávateľ jej zato poriadne vyčistil žalúdok. Aké sú v tomto prípade obmedzenia?
Obmedzenia v zákone ohľadne poskytovania ošetrovného sú len v tom, že maximálne 10 dní platí sociálna poisťovňa. Zamestnávateľ neplatí náhradu mzdy ako pri chorobe zamestnanca.
Počet OČR v roku sa nedá obmedziť. Veď keď je dieťa choré, niekto sa o neho musí starať.
maryann
09.08.06,08:14
Ďakujem Vám veľmi pekne :D