Dada
09.08.06,09:31
Poznáte niečo takéto?

SAP Business One pokrýva všetky hlavné oblasti procesného riadenia firiem ako sú financie a účtovníctvo, banka a pokladňa, nákup, predaj a riadenie skladu, finančné plánovanie a controlling, personalistika a mzdy, majetok, CRM, servis, výroba a e-Commerce.
Gabi03
09.08.06,07:32
Poznáte niečo takéto?

SAP Business One pokrýva všetky hlavné oblasti procesného riadenia firiem ako sú financie a účtovníctvo, banka a pokladňa, nákup, predaj a riadenie skladu, finančné plánovanie a controlling, personalistika a mzdy, majetok, CRM, servis, výroba a e-Commerce.




Niečo mi to hovorí.
Dada
09.08.06,07:39
Niečo mi to hovorí.

Čo konkrétne?
Gabi03
09.08.06,07:41
Informačný systém. Čo konkrétne potrebuješ vedieť?
Dada
09.08.06,07:43
Informačný systém. Čo konkrétne potrebuješ vedieť?

Všetko, čo vieš. Akákoľvek informácia poteší.
Gabi03
09.08.06,07:46
Takto to je ťažké. Je to informačný systém pre riadenie podniku, vrátane obchodnej a účtovnej evidencie. Sa pýtaj konkrétne. Ak viem, odpoviem.
Dada
09.08.06,07:51
Takto to je ťažké. Je to informačný systém pre riadenie podniku, vrátane obchodnej a účtovnej evidencie. Sa pýtaj konkrétne. Ak viem, odpoviem.

Oslovili nás, že či to nechceme. Tak zisťujem ČO to vlastne je. Či je to dobré. Pre koho je to dobré a tak. Nič konkrétne na TO sa neopýtam, lebo neviem čo to je. Asi tak.
Či je to výhodné, nevýhodné, dobré, nedobré....
Gabi03
09.08.06,07:56
No ak chcete metiť nejaký ten systém, resp. máte len účtovný. Ja som počula, že to celkom dobre funguje. Záleží aj na tom, aká veľká firma ste. Sú tam vlastne viac-menej prepojené jednotlivé obchodné operácie, ktoré sa ďalej môže pretransformovať aj do účtovných, resp. nejakých reportov. Je to vlastne krabicový systém, ale že vraj prispôsobený užívateľom, t. j. môžeš si ho upraviť podľa vlastných potrieb.
Dada
09.08.06,08:10
No ak chcete metiť nejaký ten systém, resp. máte len účtovný. Ja som počula, že to celkom dobre funguje. Záleží aj na tom, aká veľká firma ste. Sú tam vlastne viac-menej prepojené jednotlivé obchodné operácie, ktoré sa ďalej môže pretransformovať aj do účtovných, resp. nejakých reportov. Je to vlastne krabicový systém, ale že vraj prispôsobený užívateľom, t. j. môžeš si ho upraviť podľa vlastných potrieb.

Počuť som počula aj ja, konkrétne skúsenosti niekto nemáte?
brute
09.08.06,09:09
Dada ja pracujem na jeho vyvoji. Je to dobry software pre evidenciu skladovych zasob. Povedal by som ze je to jeho najsilnejsia sranka. Takze ak firma obchoduje s tovarom, urcite by som si na tvojom mieste zapytal DemoCD na odskusanie a potom uvidis. Ak firma poskytuje cisto sluzby, poobzeral by som sa po inom lacnejsom rieseni.

Hlavne silne stranky:
- skladove hospodarstvo
- lahko prisposobitelny pre firmu (avsak to si vyzaduje dalsie naklady podla poziadaviek)

Hlavna slaba stranka:
- neobsahuje uctovanie miezd
- popytaj na limitacie (napriklad neodporuca sa pouzivat moznost ist s tovarom na sklade do minusu, odporuca sa uprednostnit skladovu metodu Moving Average Price pred FIFO, atd.)