Kwetka
29.03.18,13:03
Pri predaji bytu sme RK poskytli potvrdenie z bytovej správy, že na byte nie je dlh. Mali sme ho v podielovom spoluvlastníctve, no na bytovom vystavili potvrdenie len na manželove meno. Môže byť toto problém, prečo odo mňa ako spolupodielničky žiadajú vyhlásenie o nedoplatkoch? Konanie o vklade prerušili. Môže byť aj nejaký iný dôvod? Neuvádzajú v prerušen nič konkrétne.Ďakujem.
ivka70
29.03.18,11:16
Vo pisomnom vyjadreni od katastra o pozastaveni konania musi byt presne napisane, kvoli comu bolo prerusene ....
Kwetka
29.03.18,11:23
Mám doložiť vyhlásenie o nedoplatkoch na podielového spoluvlastníka (moje meno) Nič konkrétne sa nespomína.
Žabinka
29.03.18,11:25
tak choď na bytovú správu, vyžiadaj si to konkrétne na tvoje meno, a dolož katastru..
ivka70
29.03.18,11:33
ved to je dost konkretne ....
myslim, ze bytove ma zle zapisanych vlastnikov ... mal dat potvrdenie na oboch, tak ako je v liste vlastnictva .... takze bud dolozis potvrdenie opravene ,kde budete obaja alebo nech ti daju len na teba (co neviem, ci daju)
zober tam pre istotu list vlastnictva, nech vidia kto tam ma byt napisany
clen
29.03.18,12:29
Môžete byť radi, že to rovno nezamietli.
Mária27
29.03.18,12:52
To potvrdenie nie je súčasťou návrhu na vklad ale zmluvy. Katastrálni úradníci to nemajú čo skúmať, ale takých tam máme odborníkov. Je o tom dosť judikátov.
misoft
29.03.18,13:01
Pokiaľ ste predávali byt - museli ste spísať KPZ (2x sa dáva na kataster) - a zaiste ste ako prílohu ku KPZ dávali potvrdenie o tom, že nemáte žiadne nedoplatky. Ak požadujú aj od teba potvrdenie - dá sa to predsa urobiť Dodatkom k zmluve (nájdi si vzor na nete) a je to. Odstrániš takto formálnu chybu a konanie bude pokračovať.
Katy a R
29.03.18,13:27
ale skúmajú ! - tiež som to dávala ako prílohu k Návrhu na vklad (dávnejšie) . Aj ke´d pozerám advokátske poradne - tiež radia, že je povinnou prílohou k Návrhu (nie k zmluve) ?
http://www.pravny-poradca.sk/navrh-na-vklad-do-katastra
https://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/servis-reality/05/predaj-bytu-krok-za-krokom-poradime-vam-ako-to.html

Zákon 182/1993 hovorí (§5) že to má byť príloha k Zmluve ..., v katastrálnom zákone (§ 30) som nenašla, žeby to mala byť príloha k Návrhu. ???
clen
29.03.18,14:08
rád by som videl aspoň jeden taký judikát
ivka70
29.03.18,15:37
si si isty? ked viem ake tetusky to robia u nasho - pochybujem :)
misoft
30.03.18,05:43
@922 - písal som inde - náš "oslík" len kecať od veci vie, takže sa jeho komentáru nečuduj - veď on je predsa "odborník" na všetko - čistý klon jar88. ;)
clen
30.03.18,10:12
podpis musí byť, buď vlastnoručný alebo ak je tá zmluvá elektronická, tak môže byť aj elektronický... Elektronický podpis po vytlačení zmluvy nevidieť, ten je len súčasťou elektronického dokumentu (súboru)