jaro19641
29.03.18,16:53
Zrazil som sa na ceste autom s koňom,ktorý ušiel z ohrady.majitel nie je ochotný uhradit škodu,hoci najprv suhlasil,len aby sme nevolali políciu.potom si to rozmyslel.dopravna polícia tvrdí,že oni to neriešia,pretože to vraj nebola dopravná nehoda.a štátna polícia to vraj tiež riešiť nebude.nadhera.mal som prasknuté čelné sklo,kapotu do šrotu,predná maska,svetlo,prehnuty blatník a prasknutý nárazník.skoda cca niekoľko sto eur.co mám robiť?
jaro19641
29.03.18,15:15
Keby som v poslednej chvíli nepribrzdil-bolo to v tme-mohol som dopadnúť oveľa horšie.ale prístup polície má šokuje.
sosak
29.03.18,15:37
Ak máš uzatvorenú havarijnú poistku, tak poisťovňa ti škodu nahradí . Poisťovňa následne si bude nárokovať financie od majiteľa - držiteľa koňa. Keď havarijnú poistku uzatvorenú nemáš, tak potom jedine cez súdne konanie voči majiteľovi koňa. Najlepšie v takom prípade osloviť právnika.
Tu máš rozhodnutie súdu v podobnom prípade :https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&ved=0ahUKEwiY-rz665HaAhWHmLQKHYImAcYQFghuMAY&url=https%3A%2F%2Fobcan.justice.sk%2Fcontent%2Fpub lic%2Fitem%2F6da78d69-c984-4f37-a6c0-50e9ccb30b8e&usg=AOvVaw2obznAVNeVb7RpEMkbeZ4t
bettylou
30.03.18,02:40
mimo témy:
to mi pripomína jedno:
Čo si sa ty s koňom zrazil?
Asi podobná situácia, ako keď zrazíš jeleňa..
misoft
30.03.18,07:33
Bola chyba, že si nevolal políciu. Majiteľ koňa má povinnosť sa postarať o to, aby hospodárske zvieratá sa voľne nepotulovali po vozovke. Takto by si mal zápis od polície (poisťovňa by vyplatila a refundovala od majiteľa koňa a zároveň majiteľ koňa by schytal i od polície peknú pálku za to, že mu kôň voľne behal.
branislavp
30.03.18,09:00
Písomne ho vyzvi, aby ti uhradil vzniknutú škodu, v tej výzve všetko do detailu popíš, udaj predbežnú výšku škody, ktorú potom podľa skutočných nákladov po oprave tomu gaunerovi predložíš. POhroz mu súdom. Všetko si riadne pofot a hlavne popíš, ako sa to skutočne stalo. Nedaj sa odradiť. Však aj kôň by mal by mať nejaké odreniny, aj to si pofoť. Len aby potom vinu neotočil na Teba, na to si daj pozor.
pavol54
30.03.18,09:48
Dopravné nehody rieši polícia
- poškodenie zdravia
-únik nebezpečných kvapalín
-škoda väčšia ako 3990
-poškodenie komunikácie
ostatné je škodová udalosť rieši sa bez polície teda na súde, cez poisťovňu a pod
Pre budúcnosť si mal zavolať políciu a pretože máš pocit že si sa vnútorne zranil pri náraze, potom sa jedná o dopravnú nehodu