arabellka
30.03.18,10:28
Známy má 38rokov, má veľmi zničené, zväčšené srdiečko, srdiečko funguje len na 18%. Práve sa lieči na zápal srdcového svalu, zisťujú príčinu, ako k tomu došlo..Doteraz na srdce liečený nebol, vážne problémy nemal, len dlhotrvajúci kašeľ., prejavilo sa to náhlym opuchom končatín...Po urobení všetkých potrebných vyšetrení budú vedieť viac. Ak by mu v krajnom prípade hrozila transplantácia srdca, aký je to proces? Čo všetko obnáša? Ako dlho to celé trvá? Ďakujem za každú radu.
Dáša_
30.03.18,08:57
mám v rodine skúsenosť iba s transplantáciou ľadvín, čo je dosť iná situácia.

Jedno je ale spoločné - toto všetko treba nechať na lekárov. Oni zabezpečia zapísanie do zoznamu čakateľovm oni zabezpečia všetky potrebné vyšetrenia.
Trvá to rôzne dlho - presne dovtedy, kým sa najde vhodný darca. A kedy to bude, to sa vôbec nedá odhadnúť.
Akurát môžete nejak podporioť kampaň, aby ľudia súhlasili s darcovstvom orgánov po smrti.
arabellka
30.03.18,11:12
Ďakujem za reagovanie na moju otázku...to, čo ste písali, to viem, každý z nás je iný, reagujeme na všetko úplne inak, atď. Nečakám, že ho tu niekto svojimi príspevkami vylieči,...pýtala som sa na to, či má niekto konkrétnu skúsenosť s tým a čo všetko je s tým spojené.
arabellka
30.03.18,11:12
Ďakujem