SlavkaS
16.11.04,09:08
Dobrý deň,
žiadam Vás o radu, mám vedený eur-účet v Tatra banke.
Došlo mi kreditné avízo na ktorom sú uvedené:
Dátum spracovania: 13.10.2004
Dátum zúčtovania: 15.10.2004
Ktorý dátum použijem na prepočet kreditu?
Na bankovom výpise je to uvedené tak isto.
Ja používam dátum spracovania a neviem či to robím dobre.
Ďakujem
accad
16.11.04,08:44
Ja používam dátum, kedy bol výpis vystavený, príp.ak ide o hromadný výpis, tak deň kedy mi to na výpise pripísali ako kredit alebo odpísali ako debet.
marianna
16.11.04,09:56
Dobrý deň,
žiadam Vás o radu, mám vedený eur-účet v Tatra banke.
Došlo mi kreditné avízo na ktorom sú uvedené:
Dátum spracovania: 13.10.2004
Dátum zúčtovania: 15.10.2004
Ktorý dátum použijem na prepočet kreditu?
Na bankovom výpise je to uvedené tak isto.
Ja používam dátum spracovania a neviem či to robím dobre.
ĎakujemV Tatrabanke sa riadim tiež dátumom spracovania.
maja
16.11.04,10:44
Ja mám účty v Tatrabanke a robím to podľa dátumu spracovania.
accad
16.11.04,11:09
Ja dátum spracovania považujem za dátum kedy túto operáciu spracovala banka a nie kedy to pripísala na môj účet. Podľa mňa dátum spracovania bankou je informatívny údaj. Pre mňa z hľadiska účtovníctva je to dátum pohybu na bankovom účte, ktorý použijem pri zaúčtovaní pohybu.
Lila
22.11.04,11:24
Suhlasím s Accad. Kedy mi skutočne pripíšu peniaze.
Beba
15.02.05,11:08
Doteraz som neúčtovala CM. Poraďte.Máme účet EUR v UniBanke.31.12.2004 bol výber 2000 EUR do pokladne/kurz NBS/ .Dňa 5.1.2005 bola uskutočnená úhrada FD priamo vkladom na účet dodávateľa -Tatra banka/EURO účet/ vo výške 1 258,40 EUR. Akým kurzom mám vypočítať výber z pokladne /NBS?/a úhradu FD v TB Devízy nákup TB ? Nie je mi to jasné. A asi sa to bude opakovať, tak potrebujem "návod". Dík :confused:
Jozef I
15.02.05,12:25
Ak som to dobre pochopil, tak výber z UniBanky: ak bol z Euro účtu použijem kurz NBS. Ak bol výber z korunového účtu, tak kurz UniBanky. Vklad do valutovej pokladne kurzom ako som zaúčtoval výber z účtu.
Dňa 5.1.05 výber z valutovej pokladne-úhrada fa: kurz NBS. V tomto prípade ide o vklad na cudzí účet tak použijem kurz NBS a nie komerčnej banky. Ak by sa valuty vkladali na vlastný účet korunový, použijem kurz banky do ktorej som vkladal podľa výpisu.
Beba
15.02.05,12:47
Díky Jožko za radu. A aký kurz sa používa v prípade pohybu platieb na vlastný devízový účet - príjem na účet - kurz nákup komerčná banka /OF/
platba z účtu /DF/- kurz predaj komerčná banka?
Alebo napr. mám EUR, ale potrebujem plaťiť v korunách z účtu SK, urobím prevod/len v naliehavom prípade/ a účtujem devízy predaj devíz mojej kom.banky. Toto sú asi najčastejšie pohyby na účte
Jozef I
15.02.05,13:07
Ako som spomenul. Ak sa vkladá napr. EUR na účet vedený v Eur použije sa vždy kurz NBS. To platí aj pri výbere v tej istej mene.

Ak sa bude vkladať Skk na Eur účet, alebo opačne, použije sa kurz, ktorým to prepočítala banka, t.j. kurz uvedený na doklade o konverzii alebo na výpise z banky.

Ak uhrádzam Eur z korunového účtu, ručne si vypočítam kurz, podľa toho, koľko Skk sa odpísalo z účtu. Ale niektoré banky ho uvádzajú na výpise.
Beba
15.02.05,13:41
Ďakujem Jožko za informáciu. Pekný deň .