kozel53
31.03.18,12:02
Zdravím, chcela by som sa spýtať akým spôsobom by bolo možné tlmiť hluk z ulice. Bývam v historickom centre, kde nie je možná rekonštrukcia okien. Napadli ma závesy z ťažkej látky, izolačné pásky na okno alebo potom už len vystreliť ušné bubienky. Zvukové fólie mi prišli pomerne drahé a neefektívne. Díky moc za akúkoľvek radu.
korela
31.03.18,10:32
Ak nie je možnosť úpravy kvôli vzhľadu okien, čo je v tvojom prípade logické, uprav dodatočne okná v interiéri. Závesy by určite trochu pomohli, ale počas dňa ide o svetlo.
Poraď sa s dizajnérom, mne napadá min. jedno reálne riešenie, a to ďalšie sklo, jednotabuľové zasúvacie, riešenie závisí od vnútornej dispozície bytu, rozmerov miestností, či tam nemáte zabudovaný nábytok, linku a pod.
Všetko sa dá technicky aj esteticky vyriešiť. Treba vidieť. Alebo aj okno na súčasné okno zvnútra uchytené na stenu.
buchač
31.03.18,11:01
Zavolaj si toho dizajnéra.
Keď ti vystaví faktúru, tak si neprestrelíš ušné bubienky, ale rovno dáš hlaveň do úst...;) :D
korela
31.03.18,11:16
Ja by som si nemusela. Dokonca ani tá pani.
kozel53
31.03.18,13:13
Ono ide o staré prvorepublikové byty v Brne s vysokými stropmi. Samotné okná sú vysoké dva metre, čo ešte komplikuje situáciu. Čo si prosím myslíš o izolačných gumených páskach na obvod okna? Myslíš, že by to mohlo aspoň čiastočne pomôcť? A ešte raz díky moc za odpoveď.
kozel53
31.03.18,13:20
Ako hej, V princípe, kebyže je to môj byt, tak nemám problém. Respektíve kebyže viem, že v ňom chcem ostávať dlhodobejšie tak nemám problém investovať a robiť zmeny. Problém je, že som prišla do nového mesta, kde su nájmy pomerne vysoké, bola som rada, že som niečo našla a po pár nociach zisťujem, že som spravila chybu a nevidím východisko.
ivka70
31.03.18,16:10
zvyknes si, casom tie zvuky ulice nebudes vnimat tak intenzivne
Dáša_
31.03.18,16:53
všetko trochu pomôže - začni utesnením okien a keďže ti to vadí hlavne v noci, tak čažkým závesom.
lujza.j
31.03.18,17:11
Ja spim roky so stuplami v usiach....su rozne druhy treba najst ten svoj....myslim,ze urcite pomoze....budik vzdy pocujem
kozel53
01.04.18,06:51
Snáď áno. Skúšala som to merať aplikáciou na mobile, tak hlasitosť bola v priemere 30 - 40 dB, keď prešla motorka, tak sa to vie vyšplhať až na 70 dB. Kebyže sa mi to podarí opatreniami dropnúť aspoň o nejakých 15 dB, tak by to hádam bolo obývateľné.
buchač
01.04.18,07:03
Normálne nepochopím...

Na jednej strane máš problém s hlukom ?
Na strane druhej operuješ nákladmi na nájom ?
Na strane tretej chceš investovať do cudzieho bytu ?
Dokonca volať dizajnéra, ako bolo spomenuté ? Jak u nesvojprávneho má rozhodovať cudzí o bývaní ?

V princípe ?
Ja by som sa veru presťahoval.
kozel53
01.04.18,07:38
Kde čítaš, že chcem investovať do cudzieho bytu? Práve preto designéra volať nechcem. A kto nekalkuluje prosím ťa s nákladmi na nájom? Keď si už sa vysral peniaze realitke, tak po mesiaci nechceš vysrať ďalšie a sťahovať sa znova. Ak to bude kritické, tak to budem musieť spraviť, ale zatiaľ sa snažím nájsť iné riešenie.
buchač
01.04.18,08:12
kozel53 (Dnes 10:38) Kde čítaš, že chcem investovať do cudzieho bytu?
=============
Kde čítam ?
Trebárs tu...

kozel53 (Včera 16:20) Respektíve kebyže viem, že v
ňom chcem ostávať dlhodobejšie tak nemám problém investovať a robiť zmeny.

SRAŤ si mal/a na to rozhodnutie investovať do nájmu bez rozmýšľania.

V podstate by som povedal aj iné - SRAŤ na teba...dátum v profile veľa napovedá.
kozel53
01.04.18,08:27
Kriste pane. Internetoví diskutéri, ktorí nepomôžu, len potrebujú byť múdri. Nevidím tu nijaké riešenie od teba, iba spochybňuješ tie na navrhnuté. Takže áno, v pohode sa na túto diskusiu prosím ťa vyser. KEBYŽE chcem ostávať dlhšie. Z logiky vety vyplýva že dlhodobo tu ostávať nebudem, takže hľadám menej nákladné riešenia.
korela
01.04.18,08:55
Taký malý sumár.
V podnájme nemôžeš robiť žiadne stavebné zásahy.
Existujú protihlukové závesy a akustické látky. Tie sú tiež drahé, rozdiel medzi nimi je taký, že akustické sa používajú v interiéri pre tlmenie šírenia zvuku priamo v byte z kročají, hovorov a pod. Ide hlavne o miestnosti, ktoré sú málo zariadené, holé steny, bez kobercov ...

Zaskočila si ma tými oknami, aj keď si písala o centre. To budú min. trojkrídlové, klasické dvojité okná, možno i viac a hore s ďalšími oknami pri tej výške. Keby si pridala ich foto, ale asi by to veľmi nepomohlo, chcelo by to fakt vidieť.
Podľa mňa tesnením dokážeš utesniť najmä prestup horúceho vzduchu počas horúčav a v zime chladného, ale zasa máš prirodzené vetranie po celý deň cez netesnosti. Ale utesniť ich môžeš v každom prípade.
Dalo by sa ešte pouvažovať nad nejakou roletou umiestnenou v medziokennom priestore, nájsť vhodný materiál. My sme si sami vyrobili roletu kvôli látke z Diela pred 40 r. Dá sa.
Muž práve takým oknám dáva nový náter deťom v Prahe.
Chceli ich meniť hneď za nové, veľmi rýchlo ich zahamoval, tým že sú toľkokrát delené, by sa nedoplatili, a bolo by to zbytočné, pretože boli udržiavané. A budú tam max. cca 3 r., tak načo. Ale ide o výnimočne tichú uličku s nízkou zástavbou a záhradami.
Takže sa tiež prikláňam k hľadaniu nového podnájmu.

Ak ti pod oknami nejazdí električka v oblúku, a nebývaš pri štvorprúdovke, čo asi nie, občasnú motorku zvládneš, to zažívame občas všetci.
Ešte by pomohla výmena skiel za hrubšie, to ti majiteľ nepreplatí. Ktovie, aké sú tam teraz.
Trochu o problematike http://www.istavebnictvo.sk/clanky/opravovat-alebo-vymenit-stare-dvojite-okna/ - sklá.

O závesoch sa hlavne v diskusiách dozvieš o skúsenostiach ľudí, čo to riešili.
Keby iné okno, tak ako som spomínala, ďalšie vnútorné a možno i okenice, tie by sa dali veľmi pekne upraviť aj so zvukovou izoláciou, farebnosťou..., všetko závisí od štýlu zariadenia a veľkosti miestnosti.
Nenájdeš iný priestor v byte pre umiestnenie lôžka? Bývali slúžkovské izbičky orientované do dvorov.
kozel53
01.04.18,09:17
Korela, si poklad. Naozaj ti veľmi pekne ďakujem.
vicktor
03.04.18,06:36
Internetova pisatelka, ty zacni poriadnym popisom problemu.
Preco by sa v historickom centre nemohli vymenit okna??? Daju sa, len nie za plastovu haraburdu. Az dalej som cital ze si v podnajme...
Ktosi "poradil" ze zvyknes si. V hoteloch ma zobudzala prva ranna elektricka. Ale poznam pani ktora byva nad krizovatkou elektriciek a vraj jej vobec nevadia.
Dalsi napad bol stuple do usu - poznam studenta ktory zil v podnajme nad vycapom a takto to "vyriesil".
Mozes skusit aj tesnenie ci zaves, ale to bude minimalny rozdiel.
Potom ostane len stahovanie.
arizona
03.04.18,06:53
Kazdy clovek vnima hluk inak.Niekto je menej citlivy,niekto viac.

Ak ti ten hluk vadi uz teraz,tak namiesto investovania do prenajateho bytu sa poobhliadni po inom byvani na tichsom mieste.
Nezvyklnes si,bude to stale horsie...

Viem o com hovorim.Byvala som 10r.na hlucnom mieste,pri hlavnej ceste,oproti krcma a potraviny.Ruch cely den,celu noc.Tiez som si myslela,ze si casom zvyknem. Vymenili sme okna,pridali zaluzie,vonajsie rolety,zasadili husty zivy plot atd.
Nic nepomahalo.Po par rokoch som zacala mat z toho hluku zdravotne problemy,tak sme dom predali.Lutujeme,ze sme tak neurobili skor...