baninka
09.08.06,10:51
ahojte,
prosím vás o radu a skúsenosti, čo podniknúť, ak je z-nec len 1 pracovný deň na neplatenom voľne...
odhláška a prihláška do ZP a SP?
Ak robíte s Olympom, pod akým označením tento deň zúčtujete vo výplate?
Ovypyvní to aj vymeriavacie základy do budúcna?
Osobne sa mi to zdá byť o ničom, radšej by som preferovala dovolenku ale čo už....
alušik
09.08.06,08:55
Na Sociálnu poisťovňu vypíšeš RLFO - nahlásiš im jeden deň prerušenia poistenia. Ak nemá platovo minimálnu mzdu, tak Ti to nič ohľadne VZ pre ZP a SP neovplyvní. Ak by zárobkom však vďaka neplatenému voľnu nedosahoval sumu minimálneho VZ, tak by si musela doplatiť poistné z minima.;)
baninka
09.08.06,08:56
zamestnanec nie je platený minimálnou ani inou nižšou mzdou. Jeho mzda je dosť vysoká.
Do zdravotnej poisťovne tiež musím na ten jeden deň urobiť prerušnie poistného? neviete niekto?:confused:
alušik
09.08.06,08:57
Ešte doplním - v dôvode prerušenia vypíšeš 1 - čerpanie pracovného voľna bez náhrady mzdy.:)
endrju
09.08.06,09:02
ahojte,
prosím vás o radu a skúsenosti, čo podniknúť, ak je z-nec len 1 pracovný deň na neplatenom voľne...
odhláška a prihláška do ZP a SP?
Ovypyvní to aj vymeriavacie základy do budúcna?
Osobne sa mi to zdá byť o ničom, radšej by som preferovala dovolenku ale čo už....
Zdravotnú poisťovňu neplatené voľno nezaujíma. Odvody sa platia ako keby pracoval.
V sociálke je to prerušenie poistenia - odhlásiť / prihlásiť. Prerušenie môže spôsobiť komplikácie pri výpočte dávok zo sociálneho poistenia.
Dávky zo sociálneho poistenia prerušenie určite ovplyvní. Minimálne tak, že je iný počet dní poistenia, na ktoré sa rozpočítava úrhn vymeriavacich základov pri výpočte DVZ alebo OMB.
Súhlasím - neplatené voľno je v súčanosti z dlhodobého hľadiska skôr trestom ako pomocou. :(
baninka
09.08.06,09:05
jéééj zlatíčka ste, ďakujem veľmi pekne. Nezdalo sa mi dostatočné, oznámiť preprušenie poistenia a deň na to vzápätí aj ukončenie daného prerušenia.
mimotemy upečiem vám nejaký koláčik, ak ste z Bratislavy:-)))
alušik
09.08.06,09:10
mimotemy No iba ak by si ho poslala poštou.:D :p