Mykidsmylove915
31.03.18,20:49
Potrebujem poradit som maminka s dvomi detmi dvojickami. Zijem pri muzovi no jeho deti ani nic v domacnosti nezaujima. Jeho zaujimaju iba kamarati a marihuana a mozno ak ine. Ked nema je nervozny a vsetko si vybija na mne nadava mi do kuriev pic a tak dalej ja to uz neznesiem odcudzil sa mi hnusi sa mi dokonca uz ani nespime spolu neviem sa odvazit odist a nemam ani kam. A keby aj odidem bojim sa co bude potom. Ale ostat to nieje ani pre deti dobre nechcu ho a boja sa ho poradte prosim dakujem uz som zufala
marleau
31.03.18,19:24
našiť na neho búdu, po ktorej ho zavrú
jslancik
31.03.18,20:23
Najdi odvahu a odíď. Ine riesenie nie je. Su rozne domy pre tyrane ženy, tam ti s tym pomôžu. Idealne aby on nevedel, kde si. Bez neho ti bude lepšie. A detom tiez.
Ale pravdepodobnejší je iný scenár... modry konik ako vysity.
korela
01.04.18,00:11
Prečo by mala odchádzať ona? No, to mi, prosím ťa, vysvetli, plus s dvomi deťmi, keď sa on nevie vmestiť do kože?
Prečo jej neporadíš seriózne, keď si sa už podujal. Ten kôň ťa ale musel niečím zasiahnuť.
Na každom policajnom okrsku visia na nástenke inštrukcie pre takýchto ľudí, ako je ona. Aj s adresami, keď si ich nevie nájsť sama na internete.
bodliak
01.04.18,06:03
Ja som to pochopil tak, ze ona byva u neho, v jeho byte... Takze?
misoft
01.04.18,08:44
https://goo.gl/F14zKf
Ale Niekoľko otázok:
Je to tvoj byt, alebo jeho byt? Ste manželia, alebo len druh/družka, prípadne bývajúca? V prvom prípade - vysánkovať ho aj s jeho deckami, zrušiť TP, žiadať vysťahovanie/opustenie obydlia (hoci aj súdne), v prípade násilia toto ohlásiť, žiadať ochranu.
V druhom prípade - viď link hore - a dať mu PÁ-PÁ.
V prípade druh/družka - menej starostí. V prípade manželstva - nastupuje BSM a rozdelenie BSM (pokiaľ by to bol tvoj byt a pred manželstvom - máš o starosť menej - z bytu by nevidel skoro nič - max. ak by doň niečo "vložil").

Taktiež stačí tichý bonz ohľadom návykových a psychotropných látok (mariška) na "patričnom" mieste - a bola by sranda /ale nie pre neho).
korela
01.04.18,08:55
Mne to neprišlo také jednoznačné. Potom jej neostáva nič iné, ako si nájsť dobré poradenstvo, býva pre takéto prípady zdarma a vedia rýchlo a účinne pomôcť.
Stačí im napísať mailom hoci aj anonymne najprv, netlačia na ľudí, nechávajú im čas na rozmyslenie.
Marleau síce dostal mínus, netreba nič umelo našívať, ale keď by otec maloletých detí pri nich fajčil, to čo zadávateľka napísala, bolo by sa o čo zachytiť okrem iných vecí. Neviem posúdiť, poradia jej. Pracujú v tímoch.
Zlý štart v živote ešte neznamená zlý koniec.
https://zena.pravda.sk/rodina/clanok/348339-krizove-linky-poradne-a-krizove-centra-pre-tyrane-zeny-deti-a-obete-domaceho-nasilia/
Odporúčam si z nich vybrať Alianciu žien Slovenska.

Inak ja nechápem dnešné zväzky mladých ľudí, žiadna istota v rodine, žiadny morálny základ, i keď ani manželstvo nie je zárukou, ale deti prežívajú traumu už iba dvomi priezviskami v rodine. Tvrdia psychológovia.
Všetko sa preberá bez rozmyslu zvonku. Podľa mňa zbytočne.
Žabinka
01.04.18,08:59
jednoznačne odíst, nezávisle od toho či je byt tvoj alebo nie.. prvoradý je pokoj, zdravý vývoj detí.. treba sa dať skrátka dokopy, nabrať silu, lebo v takýchto prípadoch je to beh na dlhú trať.. ale ak ti na tom záleží, musíš to podstúpiť.. v dnešnej dobe je veľa organizácií ktoré pomáhajú týraným ženám, možno sociálny odbor, polícia v prípade násilia.. ale hlavne je nevyhovárať sa a nehľadať dôvody prečo sa to nedá, ale riešiť to urýchlene..
Mykidsmylove915
01.04.18,09:32
Byt kupil on ale sme vedeny spolocne niesme manzelia dohodli sme sa ze on ho kupi a moj otec ho porobi a budeme vyrovnany no ja som tiez davala do bytu peniaze a tak... Chcela som odist k rodicom ale to nieje dobry napad v tej istej bytovke byvat kde on to by som nemala pokoj vobec. Bojim sa čo bude potom ale s nim byt nechcem to viem hlavne koli detom a sebe aby som neskoncila na psychiatrii s neho
jslancik
01.04.18,17:02
Korela, je daleko jednoduchšie odist, ako sa niekoho snažiť dostat z bytu. Zvlášť, ked aj on má na ňom velky podiel.
Neviem, preco ma stale urazas...