mondes
31.03.18,23:21
Ahojte, neviem, či ja mám niečo s PC, alebo ozaj porucha v elektronickej podateľni trvá už minimálne 3 dni? Nemôžem poslať výkazy. Vďaka.
misoft
01.04.18,06:59
Stačí ti toto na vysvetlenie ako odpoveď?
http://www.dsl.sk/article.php?article=20929
http://www.dsl.sk/article.php?article=20950
Inými slovami - milióny € v ****, systém "funguje" na "100%", štát "nezlyhal", len občania sú tí hlúpi, že s tým "nevedia pracovať".
Štát si z občanov jednoducho robí prdel....
pavol54
01.04.18,07:46
schválne som odskúšal soc. poist ide, len od februára je v novom režime
misoft
01.04.18,07:49
:D - teda na "100%".....
Mila123
01.04.18,08:09
Dušan do SP sa stále MV a RL či ELDP sa doručujú nie cez ústredný portál verejnej správy stránky Slovensko.sk.
Zo Slovensko. sk chodí výzva na kontrolu, i napriek takejto výzvy posielajú kópiu na normálny e-mailový kontakt.
teda teraz Slovensko. sk nemá v rom prsty......
veronikasad
01.04.18,10:03
zmenila sa štruktúra stránky... Nedá sa ti v§bec prihlásiť ?
pavol54
01.04.18,10:39
ja normálne chodím cez soc poist.sk, horšie sa mi stalo dpháčkové firmy mám prístup cez finančnú správu EZ, ale v piatok nesiem výkaz za ne-.dpháčkovú firmu ako po iné roky výkaz, zavierku a poznámky pod pazuchu(ešte že som zobral sebou prihlasovacie údaje, a pani že právnické osoby len elektronicky, tak som sa prihlásil. prídem domov a finančá správa hovorí že EZ skončil a som ZEP, tak strčím OP do diery, najprv píše že treba doplniť nejaké autorizačné programy, všetko som poslal akože dobre, len som si chcel stiahnuť potvrdenie o odoslaní a vraj: stav spracovania . neprijaté, dôvod neplatná autorizácia
Žabinka
01.04.18,11:11
a urobil si prvé prihlásenie so ZEP a až potom si riešil ďalšie veci ako autorizácia? bez toho prvotného prihlásenia sa portál nechce kamošiť..:cool:
pavol54
01.04.18,11:21
Nerozumiem reči tvojho kmeňa:) Ale vážne vyplnil som dppo , skontroloval, stlačil ZEP, potom som tie okienka čo vyskakovali odklikal, až mi napísalo : Podali ste za xxx , odoslané v poriadku (alebo tak nejak)Tak nech to vymyslia tak aby som ja sprostý sedlák nemusel očakávať zradnosti kdesi v systému
Ing. Ľubomír Janoška
01.04.18,11:44
a nový režim zabudli otestovať :(
Žabinka
01.04.18,12:06
keď otvoríš FS, tak prihlásiť sa musíš nie ID a heslo, ale druhá moznosť ZEP.. a až potom by to malo fungovať.. pri ďalších prihláseniach už môžeš použiť ID a heslo a ZEP-om len podpisuješ..
Mila123
01.04.18,12:15
Mila123
01.04.18,12:15
Pali tebe sa dá zadať MV či RL a iné podania cez portál verejnej správy????
pavol54
01.04.18,12:31
Napíšem pravdu neskúšal som, lebo mne to pripadá ako škrabanie sa ľavou rukou za pravým uchom:) Keď som zistil že musím cez ZEP tak som išiel cez Slovensko, po preklikaní som sa dostal na finančnú správu,
pavol54
01.04.18,12:36
chytrí odborníci si nechajú zaplatiť v súkromných firmách dohodnuté sumy pre štát začnú robiť len blbci ktorí sa inde neupichnú, lebo vedia že ich štát aj tak opinká, ale nejak prežijú a my sa budeme trápiť komplikovbaným systémom.
mondes
01.04.18,13:02
Už teraz áno. Ale od stredy som sa nemohla prihlásiť ešte do včera. Nevadí, že výkazy pošlem dnes? Aj v SP platí, že ak je sviatok, tak sa posúva termín? Vďaka.
Ing. Ľubomír Janoška
01.04.18,15:43
Štátne zakázky sú zarezervované pre cca 5 firiem "našich ľudí" a tie si medzi sebou posúvajú niekoľko desiatok programátorov. Programátori nie sú špičkoví a analýzy sa robia fušersky.
misoft
01.04.18,15:58
Mila123... ak si prečítaš tie odkazy - i tie úradné e-maily cez portál verejnej správy niekedy mešká - buď pár desiatok minút až po niekoľko hodín - dokonca pol dňa. Takže - či slovensko.sk, či portál verejnej správy - oboje má pod palcom jeden NACES - a tí zlyhávajú na celej čiare.
pavol54
01.04.18,17:19
žabi skúsil som druhý riadok a keď prebehla celá operácia tak mi napísalo "Prihlasovacie údaje sú neplatné, alebo účet je neplatný"
Žabinka
01.04.18,18:22
pali, tak už neviem.. postup komunikácie so ZEP je popísaný tu https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Aktualne_informacie/Postup_podavania_DP_so_ZEP.pdf ale aj na iných stránkach, a všade prízvukujú o prvotnom prihlásení..
Žabinka
01.04.18,18:42
ešte som našla tento dokument, a tam ma zmiatla otázka č.16.. teraz nerozumiem, že ak mám dohodu, a chcem použiť eID, tak musím robiť aj novú registráciu nie cez registračný formulár ale registráciu s eID? keby to už na FS niekto zrozumiteľne spracoval..:rolleyes:
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Aktualne/Elektronicka_komunikacia/2017.10.02_el_komunik.pdf
pavol54
03.04.18,08:19
žabi už to mám, tí nevinní novinári šíria zmätočné informácie ak im človek uverí má problém, dnes som musel znova ísť na obnovu registrácie na políciu, vraj fungujú len tie po novom roku takže žiadne automatické preregistrovanie, a máš pravdu, prihlásiť sa cez zep