barir
09.08.06,11:31
Mozno sa to bude zdat zvlastne, ale potreboval by som informaciu ci je mozne podat vypoved v case, ked je zena na rodicovskej dovolenke (ak ano akym sposobom) a v pripade ze ano, ci je jej povinnostou sa prihlasit na urade prace ako nezamestnana.

Dakujem
Zita4
09.08.06,09:33
Aj keď je to podľa mňa úplne zbytočné, môže dať výpoveď aj počas rodičovskej dovolenky, potom sa musí prihlásiť na Sociálnej poisťovni a zdravotnej poisťovni. Nie je dôvod prihlasovať sa do evidencie nezamestnaných, pokiaľ poberá rodičovský príspevok.
dana9
09.08.06,09:37
Mozno sa to bude zdat zvlastne, ale potreboval by som informaciu ci je mozne podat vypoved v case, ked je zena na rodicovskej dovolenke (ak ano akym sposobom) a v pripade ze ano, ci je jej povinnostou sa prihlasit na urade prace ako nezamestnana.

Dakujem

ZC môže dostať výpoveď, ale iba z dôvodu podľa § 63 ods. 1 písm a) ZP:
Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť, (vtedy neplatí zákaz výpovede podľa § 64,)

resp. ešte z dôvodu podľa § 67, za určitých podmienok.

ZC môže skončiť PP akýmkoľvek spôsobom, môže dať výpoveď, alebo navrhnúť ZĽ dohodu.

dana:)
barir
09.08.06,09:52
Ide prave o to prihlasenie na UP - z osobnych dovodov je to pre nas vyhodne, ale neviem, ci by tam manzelku v takomto pripade zaregistrovali. Nema nejake extra skusenosti s UP a s tym ako to tam bezi. Takze vypoved moze dat, prihlasit sa potom na soc.poist. a zdrav. poist - iba ten UP ma teda zaujima najviac (ma vobec narok sa tam pocas RD prihlasit?)