meha
05.04.18,12:16
Poprosím Vás s akou frakcií je vhodný štrk na chodník ku domu, plus asi koľko štrku treba na m2 a koľko cementu. Je potrebný aj piesok, alebo nemusí byť? Vopred ďakujem.
bodliak
05.04.18,10:50
štrk + cement + piesok, to znie ako betón. Chceš betónovať chodníky ? Potom bude ďalšia otázka, aké budú hrubé, a to záleží od požadovanej nosnosti. Budeš po nich chodiť len ty alebo aj jazdiť/parkovať na nich auto ?
Chobot
05.04.18,12:38
Kúp si radšej hotový betón. Či už liaty, klasický, alebo suchý, ktorý aj sami spracujete na chodníku. Ale lepší bude ten liaty - treba urobiť šalungy a domiešavač s pumpou to vyleje do hodiny.
vicktor
05.04.18,13:12
Neviem aky dlhy, siroky a hlboky mat byt chodnicek.
Ak postaci kubik, tak domiesavac a betonpumpa akciu Zet dost predrazia. :)
meha
05.04.18,13:33
Bude to chodník k domu(lepšie uvedené štyri =15m2 jeden). Budú to chodníky k domu a okolo neho. Záťaž=iba chodenie ľudí bez aút a pod. Ohľadom piesku sa informujem len z dôvodu, že vraj nemusí byť, stačí iba štrk a cement. Je to pravda?
Chobot
05.04.18,13:54
To je pravda. V tom prípade stačí doviezť tonu suchého betónu, uhrabať a zvibrovať či zvalcovať.
Chobot
05.04.18,13:58
Nie je to pravda. Iba zo štrku a cementu betón neurobíš.

Čiže to bude spolul 60 m2 chodníka? Potom ak rátame 10 cm hrubú vrstvu betónu, tak potrebuješ 6 m3 betónu. A to by si chcela doma miešať? Ten, čo bude nahadzovať štrk a cement do miešačky bude mať ruky ako opica po celom dni.

To je fakt lepšie ten betón kúpiť na betonárke.
meha
05.04.18,14:17
Ďakujem pekne za radu.
vicktor
05.04.18,15:22
Ad: staci strk a cement? piesok vraj nemusi byt
Je otazne co si pod strkom predstavis ty a co predajca - ten sa hned opyta na frakciu.
Moji stavbari pouzivali termin strk, ale podla mna to bol hruby piesok s kamienkami priemeru max 1 cm, pridavat dalsi piesok netreba.
Ked vypustili Nosicku priehradu, tak tam bol strk s kamenmi ako tenisova lopticka - pridat piesok (a vela) nevyhnutnost.
buchač
05.04.18,15:43
Existuje predsa štrkopiesok...či ?

Inak ja som robil svoje chodníky a plochy spôsobom, odspodu :
- základ
- štrk
- jemná vrstva betónu
- kari rohož
- betón
- do neho andezitové kamene

Všetko ručne miešané (doslova)...neskôr už tým ručným miešadlom z Lidla. Makali sme dvaja.