sojana
09.08.06,12:39
Ľudkovia drahí! Aj Vám sa stáva, že pri zmene počasia mávate "depku". Je to taký menší depresívny stav. Prosím Vás, ako to zvládate? Ako sa staviate proti "depke". Prichádza to na mň aj v pondelok, volám to modré pondelky, keď po víkende treba ísť znova do práce a pre niekoho fungovať. Čo vy na to?
Gabi03
09.08.06,10:43
Ja som vždy čakala piatok, aby som aspoň cez vikend nemusela do prace. Po čase som zistila, že nejak podvedome sa zle cítim v praci. A dala som výpoveď a našla novú prácu, kde takéto stavy vôbec neprežívam.
DanielaSL
09.08.06,10:46
Ľudkovia drahí! Aj Vám sa stáva, že pri zmene počasia mávate "depku". Je to taký menší depresívny stav. Prosím Vás, ako to zvládate? Ako sa staviate proti "depke". Prichádza to na mň aj v pondelok, volám to modré pondelky, keď po víkende treba ísť znova do práce a pre niekoho fungovať. Čo vy na to?

Mne na depky pomáha čokoláda.:)
gabriela7755
09.08.06,10:48
Myslím, že Gabi to vystihla presne. Tiež sú dni, keď sa mi v pondelok
nechce ísť do práce, ale keby to bolo pravidelne, uvažovala by som
o zmene.
Keď mám blbú náladu, snaží sa odreagovať dobrou knihou, nejakou
akciou /kávička s kamoškami .../ alebo PS 2 pri GRANTURISME. A niekedy
mi bodne len tak sa natiahnuť na gauči a na nič nemyslieť.
vema
09.08.06,10:55
Áno,stáva sa to aj mne.Hlavne,keď sa počasie zhorší.Zostane mi nanič a som úplne bez nálady a zdá sa mi všetko zbytočné .Ešte horšie je to v januári až v marci,podľa toho,kedy príde jar.Hovorím,že ja cez to obdobie ani nežijem.Už teraz mi to naháňa hrôzu.Čím je človek starší,tým je to horšie.
Gabi03
09.08.06,10:59
Mne pomáha hudba. Vtedy veľa počúvam obľúbené skladby. Ale ako mi môžu pomôcť, niekedy ma dostanú ešte do väčšej depky.
Zita5
09.08.06,11:00
Dievčence:) , ak pocitujete až tak veľmi tlak depky na Vaše vnútro .......treba sa vyplakať do vankúša......uľaví sa .;)
gabriela7755
09.08.06,11:02
Presne tak, mizerné počasie, málo svetla, farieb a naviac koncoročné
uzávierky. Som podráždená, nervózna a tiež mám dojem, že sa to vekom zhoršuje. Treba viac pozitívne myslieť .
EkoMax
09.08.06,11:32
Dievčence:) , ak pocitujete až tak veľmi tlak depky na Vaše vnútro .......treba sa vyplakať do vankúša......uľaví sa .;)

Presne tak, aj mne to raz za čas pomáha :)
Jozef I
09.08.06,11:47
Podľa mňa na depku pomáha hlavne nejaká činnosť. Aby ma potešilo, že som niečo vykonal. Proste aktivita či už športová alebo nejaká zábava. :)
Tweety
09.08.06,11:50
Podľa mňa na depku pomáha hlavne nejaká činnosť. Aby ma potešilo, že som niečo vykonal. Proste aktivita či už športová alebo nejaká zábava. :) No ak si na Teba sadne depka, tak zábava nemá šancu .:mee:
Nika
09.08.06,11:52
Mne najviac pomáha pohyb - prechádzka, bicyklovanie... a potom sa osprchujem a pustím si hudbu.:)
Jozef I
09.08.06,11:53
No ak si na Teba sadne depka, tak zábava nemá šancu sadnúť.:mee:

Tú zábavu som myslel inú činnosť ako šport (hlavne aby ma to bavilo) napr. ako už bolo napísané, zavolať priateľom a niekam si vyraziť. Keď človek nie je sám, depka ide väčšinou preč. :) A priatelia dokážu rozveseliť. (Samozrejme pokiaľ nie sú aj oni v depke :D )
daniek
09.08.06,11:53
mám kámošku ktorá má depky pravidelne nie že by som ich ja nemala :D ale vtedy ju presviedčam aby zamkla depku do skrine nech si tam depkuje sama :D a vytiahnem ju na kávu a teraz v lete kofolu a snažím sa ju rozveseliť. väčšinou to pomáha :)))
tiny77
09.08.06,12:37
ked musim do prace a mam depku, pomoze zasoba vyberovej muziky nainstalovanej v pc. (vtedy je namieste do mna zbytocne nevrtat) :D

ked som doma a mam depku, obcas pomoze kamos vankus, absorbuje moje slzy :)
obcas ale je mi doma "tesno", mam pocit ze tam neviem dychat, vtedy musim von. za niekym, na kom mi zalezi, s kym mi je dobre, a viem ze mi tu moju hnusnu depku pomoze predychat.


TYMTO DAKUJEM VSETKYM PRIATELOM A BLIZKYM. MAM VAS RADA A DAKUJEM, ZE STE.

a este i korcule su dobre.
v ziadnom pripade by ma pri depke neukludnilo citanie, to by som mohla zdriet pismenka na prvej strane a nevedela by som ake tam boli :D
ani vysivat/a robit ine rucne ci jemne domace prace (umyvanie okien, poharov)

osvedcilo sa vysavanie, prasenie kobercov, korculovanie :)

najblizsie si kupim boxerske vrece, nech nemaju na chirurgii fofry :D

a pocasie ma takisto vplyv na naladu... ak je slnecno a mne smutno, nejako to nevnimam. ale ak sa moja nalada stretne s uprsanym pocasim.... ach jaj.

snazim sa vsak usmievat co najviac a rozdavat radost a dobru naladu vsetkym, zvlast ludom, co ich ta blba tetka depka otravuje :o
Danila
09.08.06,16:38
Obávam sa, že pokiaľ sa depka pravidelne opakuje, najmä pokiaľ súvisí s počasím, čo je môj prípad z minulosti, chce to fakt, ale fakt odbornú konzultáciu, a terapiu svetlom, prípadne inú odbornú pomoc. Lebo pri zanedbaní depky z počasia, by to mohla byť depka z prepracovanosti, z nárazu o životný problém, .............a popri tej o d b o r n e j pomoci pochopíš, že to pôjde ruka v ruke so športom, kultúrou, hudbou, prípadne iným druhom relaxu. Sama budeš lepšie zvládať svoje podvedomie a budeš vedieť depke signalizovať svojpomocne " červenú ". Želám veľa pohody.
Ivana Š
09.08.06,18:22
Pozor na depresie!!!


Každý zažije niekedy trochu nešťastia, často ako následok nejakej zmeny, či už v podobe nejakej prekážky alebo straty, alebo jednoducho, ako povedal Freud "každodenného utrpenia ". Bolestné pocity, ktoré sprevádzajú tieto udalosti, sú obyčajne adekvátne, potrebné, prechodné a môžu sa dokonca stať príležitosťou pre osobný rast. Avšak pokiaľ depresia pretrváva a narušuje bežný denný život, potom môže byť uvažovaná indikácia depresívneho ochorenia. K faktorom, ktoré rozlišujú bežný smútok od depresívneho ochorenia patrí ťažoba depresie, jej doba trvania a súčasný výskyt aj iných príznakov. V akejkoľvek forme postihuje depresia na celom svete 20 percent žien, 10 percent mužov a 5 percent dospievajúcich.Depresívne ochorenie je ochorenie "celého organizmu", ktoré postihuje Vaše celé telo, náladu a myšlienky. Ovplyvňuje spôsob akým jete, ako spíte, čo si myslíte o sebe a o okolitých veciach. Depresívne ochorenie nie je ekvivalentom prebiehania zlej nálady. Nie je to len znak osobnej slabosti alebo stav, ktorý je možné prekonať prianím či vôľou. Ľudia postihnutí depresívnym ochorením sa nemôžu len tak jednoducho dať do poriadku a vyliečiť sa. Príznaky môžu bez liečby pretrvávať týždne, mesiace alebo roky. Väčšine ľudí, ktorí sú postihnutí depresívnym ochorením však môže pomôcť adekvátna liečba


Klinická veľká depresia
Pre diagnózu akútnej klinickej depresie je potrebný výskyt aspoň piatich z nižšie uvedených príznakov z obdobia minimálne dvoch týždňov a súčasne musia tieto príznaky znamenať nejakú zmenu od predchádzajúceho správania alebo nálady. Súčasťou klinického obrazu musí byť i depresívna nálada alebo strata záujmu.
1. Depresívna nálada počas väčšej časti väčšiny dní. (U detí a dospievajúcich môže dominovať zvýšená podráždenosť.)
2. Dlhší čas úplná alebo veľmi zreteľná strata radosti zo života.
3. Významné zvýšenie, či zníženie chuti do jedla, hmotnosti alebo oboje.
4. Poruchy spánku, takmer každý deň buď nespavosť alebo nadmerná ospalosť.
5. Pocity zvýšenej podráždenosti alebo intenzívnej spomalenosti.
6. Strata energie a každodenný pocit únavy.
7. Takmer neustále pocity viny a zbytočnosti.
8. Neschopnosť koncentrácie, objavujúcej sa takmer každý deň.
9. Opakujúce sa myšlienky o smrti alebo samovražde.
Orsz
09.08.06,18:32
Máva z Vás niekto depresie aj zo svojho povolania? Teraz narážam predovšetkým na nevďačné účtovníctvo, neustále zmeny, hlavne keď prídete na zmenu po polroku, alebo je lepšie na to ani neprísť?
Ja mám takú depresiu posledný mesiac, asi som si toho na seba nabrala veľa. Ale žiť z niečoho musím, nie?
ondrejvla
09.08.06,19:22
Každý to občas zažil, každý tým prešiel a kto hovorí, že nie - jednoznačne klame!
Občas aj ja mám takéto chvíľky, najmä vtedy keď mi odíde do nenávratna niekto z mojich blízkych, vtedy ani vankúš nepomáha! Alebo, keď pre vek a zdravotný problém už nevládzem vykonávať činnosti, ktoré som pred 10, 20, či 40 rokmi zvládala bez toho, aby som si to vôbec uvedomovala, vtedy mám tiež pocit zbytočnosti... Priatelia skutočne pomáhajú, stačí sa vyrozprávať, prípadne vypísať do mailu, ale veľmi mi pomáha posedieť si na záhrade v tichu pod stromami, naberám tam silu, keď vyjdem na balkón a porozprávam sa v duchu s mojimi kvetinkami, zabudnem, že som predtým nevládala umyť okná, či "vrčať" silnejšie ako vysávač. Skúste stromy, oprieť sa o ne, nemyslieť na nič, zatvoriť oči a relaxovať vo vzduchoprázdne myšlienok.
lenkak
09.08.06,19:24
veľmi pomáhajú priatelia, postačia aj netoví, keď iní nie sú.
Zdeni
09.08.06,19:43
Vlasti, Lenka, úplne s vami súhlasím. Mať po ruke dobrých priateľov, keď to na človeka doľahne, je na nezaplatenie.
Ivana Š
09.08.06,20:17
veľmi pomáhajú priatelia, postačia aj netoví, keď iní nie sú.

Priatelia sú priatelia. Nezáleží na tom či sú "netoví" alebo "nenetoví"


Ale niekedy tí "netoví" sú ústretovejší a skôr sa s nimi porozprávaš ako s tými "nenetovými", ktorých osobne poznáš
Maxi Mucha
10.08.06,02:55
Sama som zažila "depku",keď bol manžel pol roka odcestovaný,ja som ostala s dvoma malými deťmi sama v cudzom meste bez rodiny.Bola som sa dať odborne "vyšetriť ",ale keď som odmietla lieky,pani doktorka ma liečila súkromne a pri liečbe si vyúčtovala za 45min - ovú konzultáciu 500Sk.
Mňa prebudili dva momenty - spomínam si ako si pri tom,ako som jej rozprávala "moje problémy" trela ľavým malíčkom oko a ad 2.,ako sa pýtala,či mi má vystaviť účtenku po súkromnej konzultácii.
Moja liečba:
Buď tvrdá na seba!
Ráno vstať,osprchovať vlažnou vodou(ak znesieš aj studenou-ale k tej
sa môžeš dopracovať pomaly) a von!(najprv prechádzka,rýchlochôdza,beh)- ide o pravidelnosť,nemusíš sa siliť,že každý deň o krok ďalej,ono to pustí samo(aj voda aj chuť bežať),ide len o výdrž!!Dôležitý je pravidelný spánok a strava!

To je osobná skúsenosť,ako to prekonať,ale ešte jeden dôležitý moment na záver - zmenila som zamestnanie a veľa,veľa vecí robím s láskou.(Zmena postojov!!!)

Krásny deň Maxi Mucha
korduľa
23.08.06,12:55
no ja neviem, myslim, ze na depresie pomaha cvicenie mozem doporucit z vlastnej skusenosti. ak to pride na cloveka treba fyzicku zataz a sustedit sa uplne na to co robite
Orsz
25.10.06,21:03
Už dlho na nikoho neprišla depresia, alebo radšej sa ani nevyjadruje. No mne to nedá. Práve som sa dostala do etapy, že už nechcem robiť účtovníctvo. Ale čo vlastne budem robiť? Nech je to čokoľvek, stále sa to bude okolo papierovania krútiť. Ideálnu prácu so super zárobkom asi sotva ľahko nájdem, nikde na mňa nečakajú, však? Ale cítim sa tak vyčerpane, že neviem, čo so mnou ešte urobí koniec roka a blížiace sa uzávierky. Ale to bude určite tým, že som celé leto "pilne" pracovala, a nemala som vôbec voľno - možno sem tam po jednom dni. A už to na mňa dolahlo. No čo s tým?
liduska
25.10.06,21:19
treba vypnúť
Orsz
25.10.06,21:22
Hm, asi budem musieť, je mi to jasné.
sisulienka
26.10.06,09:53
No vidíš ja mám zase depku že mám málo klientov a málo práce a ešte menej peňazí a tak je to začarovaný kruh. Asi sa snažím málo alebo čo ja neviem ale hlavne neverím si že niečo viem a čo sa týka účtovania stále si neverím že je to dobre a bojím sa zobrať prácu väčšieho rozhsahu ako je PU alebo DPH a tak sa krútim len pri JU. Situácia ma donútila otvoriť si živonosť na dávno zabudnuté účtovníctvo tak sa trápim. Daj si pauzu a pomysli na mňa že je zle aj keď nemáš čo robiť. Prajem ti skorú stratu depky.
Orsz
26.10.06,18:51
No vidíš ja mám zase depku že mám málo klientov a málo práce a ešte menej peňazí a tak je to začarovaný kruh. Asi sa snažím málo alebo čo ja neviem ale hlavne neverím si že niečo viem a čo sa týka účtovania stále si neverím že je to dobre a bojím sa zobrať prácu väčšieho rozhsahu ako je PU alebo DPH a tak sa krútim len pri JU. Situácia ma donútila otvoriť si živonosť na dávno zabudnuté účtovníctvo tak sa trápim. Daj si pauzu a pomysli na mňa že je zle aj keď nemáš čo robiť. Prajem ti skorú stratu depky.

To máš naozaj pravdu, ak si čo i len pomyslím, že by som nemala tých klientov, čo mám, bolo by to horšie............ ale teraz k tebe, mala by si si začať veriť - to je dôležité - a ak máš možnosť, začni sa učiť PU - aj DPH - čítaj zákony - a navštevuj Poradu - tu Ťa aspoň nasmerujú a naozaj sa veľa naučíš, ale musíš na sebe popracovaľ aj sama. Ja som vlastne začínala v externej účtovnej firme - získala som široký rozhľad z viacerých oblastí a v skúsenom kolektíve. Moja bývalá šéfka nás vlastne v dobromslova zmysle "nútila", aby sme dospeli k riešeniu sami - naozaj je to dobrá skúsenosť.
No....ďakujem Ti za povzbudenie....niekedy stačí si takto pokecať ... a naozaj sa cítim lepšie. Držím Ti palce, aby sa Ti naozaj darilo.
lenkak
26.10.06,18:55
Ja si myslím, že máš stále nádej na "vyspanie" sa z toho. Niečo sa Ti podarí a budeš zase chcieť. Možno si moc prepracovaná, máš stres okolo seba, ale zájdi si sem, nájdeš tu kopec ľudí, ktorí Ti dokážu povzdvihnúť náladu. A nezabúdaj, všetko prebolí, všetko sa pretrasie. Prajem veľa síl, a kopec energie.
Danila
26.10.06,19:11
Tebe sa nechce účtovníctvo, mne sa nechce vôbec nič. Je to prechodný stav, vypni ako ja a bude Ti onedlho super. Veď aj ja to riešim flákaním sa po Porade a najviac s CCCC. Vypla som natoľko, že som zlenivela a zistila, že bez práce mi je teraz najlepšie. No ale keďže ja nie som vyvolená šťasteny a pečené holuby mi určite nespadnú len tak, rozmýšľam, že ničnerobenie končím a idem sa vrhnúť na veci neprebádané. Nestretnúť tu priateľov, asi ma tá pochmúrnosť bude gniaviť dlhšie. Ale nič netrvá večne. Takže Ty vypni, a ja zapínam............. Prajem Ti príjemný oddych a pozitívnu myseľ. Zajtra svieti slnko tak si to vychutnaj!
Fany
02.09.07,12:36
Manžel na mňa kašle. Našiel si konička, ktorému sa venuje skoro 24 hod. denne a ja som mimo. A to robim všetko, aby bolo v poriadku, staram sa o deti, domácnosť, snažím sa byť milá... lenže pomaly ho už ani neuvidím, stále je niekde vonku. Viem, že nemá inú ženu, ale je tvrdohlavý, samoľúbi, žije pre kamarátov z partie, úspechy z koníčka a ja už s tým nevládzem bojovať. Viete, aká je to na mňa depka? Rozchod nechcem, do poradne ho nedostanem, mám pocit, že pre neho nič neznamenám. Nezáleží mu ani na tom, že sa trápim. Nechce sa už ani rozprávať. Poradí niekto? Alebo vie niekto nejakú dobrú tabletku, voľne predajnú v lekárni, ktorá by aspoň v tom najhoršom pomohla? Lebo v poslednom čase iba plačem a plačem.
cloe
02.09.07,13:44
Tu je každá rada drahá. Ak má muž koníčka, je to na jednej strane chvályhodné ale neviem si predstaviť, čo to môže byť, že sa tomu venuje skoro 24 hod. denne. Možno je to pre neho aj tak trocha únik z domu. Možno ste ešte mladí a nie je pripravený na to, aby bol stále s tebou a deťmi. Ale mala by tu byť miera. Ale hlavne by si nemala pristúpiť na túto jeho "hru". Sú to aj jeho deti a jeho domácnosť. Skús napríklad povedať, že si ochotná tolerovať jeho koníčka ale musíte si rozdeliť starostlivosť o deti. A ty ak nemáš nejakého mimoriadneho koníčka, tak si zájdi trebárs na plaváreň, na kozmetiku alebo trebárs na kávu s priateľkou. Uvidíš, či aj on bude taký tolerantný. Ak sa s ním nechceš rozviesť, tak má pravdepodobne dobré vlastnosti, pre ktoré s ním chceš byť. Každopádne plačom nič nevyriešiš a tabletkami už vôbec nie. Treba sa vzchopiť a ukárať mu, že aj ty si osobnosť so svojimi potrebami. Je to však len taká povrchná rada, lebo nevieme ako vám to funguje v iných oblastiach spolužitia. Hlavu hore!
kalkulka
03.09.07,05:10
Pozor na depresie!!!


Každý zažije niekedy trochu nešťastia, často ako následok nejakej zmeny, či už v podobe nejakej prekážky alebo straty, alebo jednoducho, ako povedal Freud "každodenného utrpenia ". Bolestné pocity, ktoré sprevádzajú tieto udalosti, sú obyčajne adekvátne, potrebné, prechodné a môžu sa dokonca stať príležitosťou pre osobný rast. Avšak pokiaľ depresia pretrváva a narušuje bežný denný život, potom môže byť uvažovaná indikácia depresívneho ochorenia. K faktorom, ktoré rozlišujú bežný smútok od depresívneho ochorenia patrí ťažoba depresie, jej doba trvania a súčasný výskyt aj iných príznakov. V akejkoľvek forme postihuje depresia na celom svete 20 percent žien, 10 percent mužov a 5 percent dospievajúcich.Depresívne ochorenie je ochorenie "celého organizmu", ktoré postihuje Vaše celé telo, náladu a myšlienky. Ovplyvňuje spôsob akým jete, ako spíte, čo si myslíte o sebe a o okolitých veciach. Depresívne ochorenie nie je ekvivalentom prebiehania zlej nálady. Nie je to len znak osobnej slabosti alebo stav, ktorý je možné prekonať prianím či vôľou. Ľudia postihnutí depresívnym ochorením sa nemôžu len tak jednoducho dať do poriadku a vyliečiť sa. Príznaky môžu bez liečby pretrvávať týždne, mesiace alebo roky. Väčšine ľudí, ktorí sú postihnutí depresívnym ochorením však môže pomôcť adekvátna liečba


Klinická veľká depresia
Pre diagnózu akútnej klinickej depresie je potrebný výskyt aspoň piatich z nižšie uvedených príznakov z obdobia minimálne dvoch týždňov a súčasne musia tieto príznaky znamenať nejakú zmenu od predchádzajúceho správania alebo nálady. Súčasťou klinického obrazu musí byť i depresívna nálada alebo strata záujmu.
1. Depresívna nálada počas väčšej časti väčšiny dní. (U detí a dospievajúcich môže dominovať zvýšená podráždenosť.)
2. Dlhší čas úplná alebo veľmi zreteľná strata radosti zo života.
3. Významné zvýšenie, či zníženie chuti do jedla, hmotnosti alebo oboje.
4. Poruchy spánku, takmer každý deň buď nespavosť alebo nadmerná ospalosť.
5. Pocity zvýšenej podráždenosti alebo intenzívnej spomalenosti.
6. Strata energie a každodenný pocit únavy.
7. Takmer neustále pocity viny a zbytočnosti.
8. Neschopnosť koncentrácie, objavujúcej sa takmer každý deň.
9. Opakujúce sa myšlienky o smrti alebo samovražde.
Toto je ozajstná depresia. Dievčatá to, čo opisujete chválabohu nie je tá pravá depka a tešte sa, že ju neprežívate. U vás sú to skôr stavy vyčerpanosti, prepracovanosti. Prajem vám, aby to aj naďalej zostalo "iba" pri takýchto stavoch.
korduľa
03.09.07,11:27
Manžel na mňa kašle. Našiel si konička, ktorému sa venuje skoro 24 hod. denne a ja som mimo. A to robim všetko, aby bolo v poriadku, staram sa o deti, domácnosť, snažím sa byť milá... lenže pomaly ho už ani neuvidím, stále je niekde vonku. Viem, že nemá inú ženu, ale je tvrdohlavý, samoľúbi, žije pre kamarátov z partie, úspechy z koníčka a ja už s tým nevládzem bojovať. Viete, aká je to na mňa depka? Rozchod nechcem, do poradne ho nedostanem, mám pocit, že pre neho nič neznamenám. Nezáleží mu ani na tom, že sa trápim. Nechce sa už ani rozprávať. Poradí niekto? Alebo vie niekto nejakú dobrú tabletku, voľne predajnú v lekárni, ktorá by aspoň v tom najhoršom pomohla? Lebo v poslednom čase iba plačem a plačem.
nenapisala si ake stare mas deti, ako dlho ste spolu. mozem ti poradit len to, ze by si mala zacat mysliet na seba. pan manzel by mal zenu a to co pre rodinu robi prestat brat ako samozrejmost. ak si zamestnana tak detto. nemoze ti vycitat, ze zivy rodinu, pretoze pracujes tiez a ostatne veci okolo deti a muza zvladat tiez. tak mozno povol, nebud taka mila a neobskakuj vsetkych. vies ono nie len manzel si na to zvykol, ale aj deti si zvyknu. tak opatrne s tym,pretoze aj tie to zacnu brat ako samozrejmost.
maca.tt
04.09.07,14:40
Manžel na mňa kašle. Našiel si konička, ktorému sa venuje skoro 24 hod. denne a ja som mimo. A to robim všetko, aby bolo v poriadku, staram sa o deti, domácnosť, snažím sa byť milá... lenže pomaly ho už ani neuvidím, stále je niekde vonku. Viem, že nemá inú ženu, ale je tvrdohlavý, samoľúbi, žije pre kamarátov z partie, úspechy z koníčka a ja už s tým nevládzem bojovať. Viete, aká je to na mňa depka? Rozchod nechcem, do poradne ho nedostanem, mám pocit, že pre neho nič neznamenám. Nezáleží mu ani na tom, že sa trápim. Nechce sa už ani rozprávať. Poradí niekto? Alebo vie niekto nejakú dobrú tabletku, voľne predajnú v lekárni, ktorá by aspoň v tom najhoršom pomohla? Lebo v poslednom čase iba plačem a plačem.

Ja som si našla čínsku med.značky ***** a beriem od nich calcium na posilnenie mozgovej činnosti,pijem antilipidový čaj.Mám chuť pracovať a omnoho viac energie.V každom prípade som prestala robiť slúžku doma a začala som čítať večer v posteli namiesto toho aby som sa trápila že môj partner ma zanedbáva.Treba mu dať pocítiť že nie ste na ňom zavislá práve naopak .
kalkulka
05.09.07,04:55
Manžel na mňa kašle. Našiel si konička, ktorému sa venuje skoro 24 hod. denne a ja som mimo. A to robim všetko, aby bolo v poriadku, staram sa o deti, domácnosť, snažím sa byť milá... lenže pomaly ho už ani neuvidím, stále je niekde vonku. Viem, že nemá inú ženu, ale je tvrdohlavý, samoľúbi, žije pre kamarátov z partie, úspechy z koníčka a ja už s tým nevládzem bojovať. Viete, aká je to na mňa depka? Rozchod nechcem, do poradne ho nedostanem, mám pocit, že pre neho nič neznamenám. Nezáleží mu ani na tom, že sa trápim. Nechce sa už ani rozprávať. Poradí niekto? Alebo vie niekto nejakú dobrú tabletku, voľne predajnú v lekárni, ktorá by aspoň v tom najhoršom pomohla? Lebo v poslednom čase iba plačem a plačem.
Fany, plačom nič nevyriešiš, iba ti to pomôže zbaviť sa napätia a beznádeje, ale to všetko iba na kratučký čas. Pozbieraj sa a rozmýšľaj, ty vieš najlepšie ako naň. A tak za prvé, vôbec sa nehraj na starostlivú manželku. Nechaj neuprataný byt, jednoducho si ľahni a relaxuj, alebo najlepšie občas /t.j. minimálne dvakrát, trikrát do týždňa vypadni z domu a nehovor mu kam ideš. Jednoducho mu zakývaj pa pa, čav atď, aby videl, že odchádzaš a skutočne odíď, aj keby si sa mala hoci len sama túlať voľakde. Najlepšie by však bolo, keby si išla na miesta, kde obvykle chodievaš, aby ťa mohol nájsť, keby sa náhodou rozhodol. To len kvôli tomu, aby dočista nevznikli nejaké nevysvetliteľné pochybnosti. Aj keď raz za čas, ale fakt iba občas by si mohla odísť aj tam, kde by ťa nehľadal. Skús občas vôbec nenavariť, samozrejme suchotiny v chladničke, aby boli, ale jednoducho nebudú žiadne maškrty. Samozrejme, nevyžehli mu ani jeho obľúbenú košeľu alebo tričko. Tvár sa, že jednoducho nestíhaš. Musí si uvedomiť, že aj ty potrebuješ vypnúť a mať svoje súkromie a musí vidieť, že nie si mu k dispozícii, kedykoľvek sa mu zachce a taktiež musí vidieť, že nepríde do poupratovanej domácnosti, kde všetko vonia čistotou a kde je všetko ako má byť na svojom mieste a ešte aj ty stále doma poslušne čakáš manželíka, kedy sa mu uráči dojsť od kámošov. Musíš spôsobiť to, aby si všimol, že sa doma zmenili pomery. Musí mu to začať vŕtať hlavou a musíš dosiahnuť to, aby sa on pričinil, aby sa pomery zmenili, ale v dobrom slova zmysle. Musíš ho jednoducho vtiahnuť do chodu rodiny, lebo teraz je úplne mimo. On sa uspokojuje svojím svetom a vidí, že doma je všetko O.K., tak mu nič iné nevŕta hlavou, iba to čo je momentálne pre neho najdôležitejšie.
Musíš rebelovať a prosím ťa, hlavne si pritom nič nevyčítaj. Daj mu vedieť, že sama na všetko nestačíš /aj keby to tak nebolo/ a chceš, aby sa podieľal na chode domácnosti aj on. Neboj sa mám to odskúšané, bolo to o nervy ale zabralo to! Prajem ti veľa pevných nervov, veľa zdaru, pokoj v rodine a úspešný návrat k pravému rodinnému šťastiu.
duska2
10.09.07,00:02
je to dost hekticka doba a pre mna stresove faktory su peniaze a nedostatok casu na samu seba... kolegyna mi povedala ze sa mozno necitim bezpecne ... napr.uplna rodina ci milujuci partner alebo strach o stratu zamestnania... skusam bojovat proti stresu a depresiam hudbou ci tancom lustenia krizoviek ale je to kratkodobe potrebujem najst liek na uplnu vyrovnanost... lebo momentalne mam pocit rozhodenost v dusi... ak mate daky napad ozvite sa prosim:))) dakujem
kalkulka
10.09.07,06:42
Pomôže trocha športu, je dobré mať nejakú tú bútľavú vŕbu pri sebe na vyrozprávanie, aspoň na čas zmeň spôsob doterajšieho života.
Kačena I.
10.09.07,06:59
Pomôže trocha športu, je dobré mať nejakú tú bútľavú vŕbu pri sebe na vyrozprávanie, aspoň na čas zmeň spôsob doterajšieho života.

V takýchto chvíľach je dobré mať pri sebe niekoho, komu sa môžem vyrozprávať, kto ma dokáže vypočuť a aj keď neporadí, aspoň sa rozdelí o tú bolesť a problémy a hneď sa mi uľaví. Najhoršie je ostať sám a myslieť si, že moje problémy sú najväčšie.
Fany
16.09.07,16:21
Ďakujem všetkým za rady. Uznávam, máte pravdu. Napokon, to najhoršie už prebolelo a konám. Snáď budem mať dosť síl a všetko to dobre dopadne. Ste skvelé, vďaka.