babybarb
06.04.18,05:45
Dobry den, manzel pracoval v Ceskej republike 18mesiavov,predtym bol zamestnany 11rokov na SVK. Vratili sme sa spat na SVK a manzel ziada o podporu v nezamestnanosti na SVK. V SP od nas ziadaju priri predlozeni formulara U1,aby sme zdokladovali vsetky nase vazby na SVK pocas pobytu v CR.Ja (manzelka) so na rodicovskej dovolenke,ale v septembri mam nastupit spat do zamestnania,kde mam zmluvu na dobu neurcitu. V CR sme byvali v podnajme,ale velmi casto sme xodili na SVK. Jedine,co sme na SvK zrusili bolo poistenie v zdravotnej poistovni a boli sme prihlaseni vsetci v ceskej zdravotnej poistovni,ale uz sme prihlaaseni spat v slovenskej.
ivka70
06.04.18,04:01
vlastnite na SK nehnutelnost? alebo ake vazby (okrem navstev, ktore sa vydokladovat nedaju) na SK ste mali pocas pobytu v CR?
babybarb
06.04.18,05:12
ano, vlastnime pozemok,bankove ucty a sporiace tiez mame stale vsetko na SVK.
Nie je mi celkom jasne,preco ziadaju od nas "majetkove priznanie", za akym ucelom? bude sa potom z toho odvijat vyska davky v nezamestnanosti?
ivka70
06.04.18,05:55
tak to vydokladujte.
Pozaduju to preto, lebo potrebuju urcit, ci si mal manzel poziadat o podporu v nezamestnanosti v CR (a nasledne prenos na SK) alebo ci skutocne mal poziadat na SK, kde neplatil poslednych 18 mesiacov ziadne poistenie
podla toho urcia, ci ma na SK vobec narok
babybarb
09.04.18,12:22
Dakujem za odpovede.