Difi
09.08.06,13:45
Ahojte poraďáci, prosím o rýchlu radu! Viem, že tu už to sto krát rozobralo, ale konkrétne som sa nevedel rozhodnúť, lebo hlavne sú tu dobropisy na tovar. Dostal som faktúru za spotrebu elektriny na obdobie od januára do mája 2006. Pri odpočítaní záloh nám vyšlo preplatok (mínusová faktúra). Zaúčtovali by ste DPH z tohto preplatku ako oprava odp. dane, alebo zaradili by ste normálne medzi faktúrami? A ak nie je to oprava odp. dane, tak do ktorého riadku by ste to dali? Vopred ďakujem!:(
ALBO
09.08.06,11:54
je to dobropis=oprava, dovtedy ste predpokladám platili paušálne preddavky a odpočítavali DPH na vstupe a teraz máte vyučtovaciu k nim.
pozn. aj elektrina je tovar.
Difi
09.08.06,11:58
A ak je uvedená iba "faktúra za spotrebu", a zálohy odpočítané s mínusom, ale nie je udané, na ktorých faktúrach boli vyplatené, aj tak je to dobropis?
alex1
09.08.06,11:59
myslím, že elektrárne posielajú faktúry za opakované plnenia a potom pošlú vyúčtovaciu. Ja to dávam ako normálnu FA s mínusom.
ALBO
09.08.06,12:07
A ak je uvedená iba "faktúra za spotrebu", a zálohy odpočítané s mínusom, ale nie je udané, na ktorých faktúrach boli vyplatené, aj tak je to dobropis?
Tak nech vam to dopísu, v najhoršom prípade si tam pripnite kopie povodných fa, k tej vyučtovacej.