DAVID-328333
07.04.18,10:31
Dobrý deň, stala sa mi taká vec že som išiel dolievat motorový olej do auta no ja som nalial cca 1dcl do servo riadenia chcem sa spýtať či sa môže niečo stať zo servom nemám injekčnú striekačku tak som to riešil jak Pat a Mat z čajovou lyzickou čo to som odtiaľ vytiahol no určite tam niečo stoho 1dcl ostalo tak sa chcem spytat na názor či sa mám obávať že sa mi servo zadrhne alebo pod....
misoft
07.04.18,13:10
Neviem, neviem, ale do serva sa často dostáva hydraulický olej (omylom, neopatrnosťou, neznalosťou). Oba oleje majú rozdielne charakteristiky hustoty a viskozity, zároveň rozdielne hodnoty prevádzkového tlaku (stlačiteľnosť), odolnosť voči teplote
Mnohí si myslia, že malé množstvo prevodového oleja v hydraulike neuškodí - UŠKODÍ.
Úlohou hydraulického oleja v serve je prenášať TLAK, úlohou prevodového oleja je MAZAŤ.
Takže - úplne hydraulický okruh vyprázdniť a naplniť predpísaným množstvom predpísaného oleja.
bjuty smis
10.04.18,08:31
ktorá kvapalina má problém s prenosom tlaku ??
dmc
10.04.18,09:41
olej v "serve" necirkuluje - nadoba sluzi na doplnanie uniknuteho oleja - vysat hadickou - striekackou (kupis v lekarni) kolko sa da a doliat servo olej.