Rapky29
09.04.18,10:03
Prosím o radu......

Jedná sa o funkciu concatenate, IF a taktiež AND a pod.

V jednom zošite s výpočtami mám upravený text farebne, niektoré slovíčka sú zvýraznené tučným alebo šikmo tak aby to bolo prehľadné a pekné a chcel by som tento text dostať do druhého zošita do konečnej cenovej ponuky, nezmenený tak ako je. Vo všetkých funkciách mi to prekopíruje text ale už iba základným písmom bez mojich úprav.

Problém je aj v tom, že keď mám v jednom zošite viacej textov vo viacerých bunkách a do zošita s cenovou ponukou to narp. pomocou funkcie concatenate chcem spojiť do jednej bunky na jeden text tak mi to všetko spolu vloží ako potrebujem ale opäť len základným písmom. Vedeli by ste mi v tomto poradiť ? Veľmi by mi to uľahčilo prácu a ušetrilo čas a nervy :)

Prípájam aj excel súbor pre lepšiu predstavu.

Ďakujem vopred experti :)
elninoslov
09.04.18,08:46
Takúto funkcionalitu Excel nemá. Vzorcom v žiadnom prípade, kopírovanie bunky formát zachová, ale nieje možné to použiť pre viac buniek do jednej. Obmedzené riešenie sa dá urobiť makrom, ale nieje reálne, aby makro kontrolovalo a nastavovalo každý mysliteľný formát pre každé písmenko, navyše v tak dlhých textoch. Určite by som na Vašom mieste zmenil radšej koncept.

EDIT: Príklad v prílohe. Makro je extrémne špecifické. Nedá sa použiť univerzálne, lebo tam máte napr. orámovanie a pod. Vo Vami uvádzaných príkladoch upravujú iba farbu. Ale Vy chcete všetko možné (farba, font, tučné, šikmé, podčiarknuté, veľkosť) a máte strašne dlhé texty. Makro je pomalé a je iba na ukážku, nieje odladené.

EDIT2:
Pridal som ďalšiu úpravu pod názvom "Spojenie buniek s formátom znakov.xlsm", kde som sa pokúsil vynechať defaultný formát, ale ukázalo sa najviac časovo náročné práve to, čo sa zjednodušiť nedá, a to prechádzanie textu po jednom znaku, a zisťovanie atribútov každého znaku.
Rapky29
09.04.18,09:19
Skúsil som niečo vypátrať na nete,,..... objavujú sa tam podobné témy a zdá sa že je to možné len treba dobre poznať ten VBA, čo ja dobre nepoznám.

napr.:.......

https://www.excelforum.com/excel-programming-vba-macros/468064-concatenate-format-color.html

https://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/414621-different-colors-one-cell-while-concatenate.html

https://www.reddit.com/r/excel/comments/3tu8qn/formatting_font_colour_and_size_in_a_concatenate/

Možno podľa tohto....
elninoslov
09.04.18,10:08
No iste, ale tam je to zjednodušené iba na farbu. Editol som predošlý príspevok, lebo nejde odpovedať viac ako raz.
Rapky29
09.04.18,10:14
Myslíte, že by to bolo možné nastaviť na zmenu farby a hrúbku písma? Napr. Odlišovať farebne a tučným? Aj to by bolo úplne super a stačilo by to.
elninoslov
09.04.18,10:25
??? Veď ste si nestiahol ten príklad čo som dal do predošlého príspevku ...
Rapky29
09.04.18,10:27
Aha, idem na to. Nevšimol som si to :)
elninoslov
10.04.18,08:41
Rapky29
11.04.18,20:13
Ďakujem, pozeral som to, funguje to...... problém je , že cez to makto to do budúcna nepôjde...... nejako to musím vymyslieť cez tú funkciu concatenate :(
elninoslov
12.04.18,08:31
To nijako nevymyslíte. Excel nemá funkcionalitu na prenášanie formátov vzorcami. Mimochodom CONCATENATE mi príde ako zbytočná funkcia, lebo sa dá nahradiť pomocou Ampersandu "&", teda "retazec1"&"reťazec2". Je to kratšie. Ale formát neprenáša žiadna funkcia. A delený formát v texte nedokáže ani Podmienené formátovanie. Proste s tým pomocou vzorcov nehnete.