drma
09.08.06,13:24
Prosím o radu: platia sa odvody za zamestnanca v prípade čerpania DV, a čo počas PN ako postupovať? Vďaka za radu.
Zita4
09.08.06,11:28
Čo je to DV? Počas PN zamestnávateľ neplatí žiadne odvody.
gabriela7755
09.08.06,11:32
Počas PN sa odvody neplatia a ak DV je dovolenka, tak áno.
Manual
12.08.06,04:28
Tabulka dvodov:
Martinbiro
12.08.06,09:45
ja mam tiez jednu otazocku a to
odvody som pocital za jul tak ze bolo 21 pracovnych dni tam som uz zaratal aj ten jeden sviatok
zamestnanec odrobil 13 dni a ostatne dni bola PN

na tlacivach v socialnej aj zdravotnej sa udava pocet dni a preto sa chcem spytat ze ci ten pocet dni je pocet odpracovanych alebo pocet vsetkych cize aj sobot a nediel ( kalendarnych ) ak ano tak preco ?
pre vymeriavacie zaklady som pocital odpracovane dni

dakujem
Orsz
12.08.06,10:18
ja mam tiez jednu otazocku a to
odvody som pocital za jul tak ze bolo 21 pracovnych dni tam som uz zaratal aj ten jeden sviatok
zamestnanec odrobil 13 dni a ostatne dni bola PN

na tlacivach v socialnej aj zdravotnej sa udava pocet dni a preto sa chcem spytat ze ci ten pocet dni je pocet odpracovanych alebo pocet vsetkych cize aj sobot a nediel ( kalendarnych ) ak ano tak preco ?
pre vymeriavacie zaklady som pocital odpracovane dni

dakujem

Uvádzajú sa kalendárne dni. A je to tak asi preto, že VZ sa rozpočítava na každý deň v roku, lebo logicky z pohľadu ZP, môžte vyžadovať lekársku starostlivosť aj cez víkend alebo sviatky, a v SP sa vždy počítali kalendárne dni pre zápočet rokov. Presne sa Ti možno k tomu vyjadria na príslušných inštitúciách.
Martinbiro
12.08.06,10:28
ja som uz stoho blby uz asi nicomu nechapem
ako to mam teda pocitat pri prijme 6900
zamestnanec odpracoval 13 dni
mesiac mal 31 dni
poradi niekto ?
Orsz
12.08.06,10:34
ja som uz stoho blby uz asi nicomu nechapem
ako to mam teda pocitat pri prijme 6900
zamestnanec odpracoval 13 dni
mesiac mal 31 dni
poradi niekto ?
Martinbiro, nevešaj hlavu. Pozri odkedy do kedy mal PN. Poviem príklad, že PN mal od 20.7 - do konca mesiaca teda 31.7.2006. Do 20.7.2006 je 20 kalendárnych dní a 13 pracovných dní + 1 sviatok. (Sviatok sa počíta ako odpracovaný deń pri odmeňovaných mesačnou mzdou). Ale ty uvedieš na výkaz 20 dní ( teda tie kalendárne). A vidím, že doteraz si to tak nerobil, takže nezúfaj a v pohode si to oprav. existujú predsa opravné výkazy, a tam opravíš tieto údaje. Za toto sankcie nie sú. a ..........sme ľudia, nie? A ešte niečo, v prípade PN sa na zdravotnú poisťovňu posiela oznámenie o začatí PN už od 1.dňa a potom o ukončení PN s kódom 0.1. J eto tak od 1.9.2005. Ak si to nerobil, dorob si to.
Martinbiro
12.08.06,11:54
Martinbiro, nevešaj hlavu. Pozri odkedy do kedy mal PN. Poviem príklad, že PN mal od 20.7 - do konca mesiaca teda 31.7.2006. Do 20.7.2006 je 20 kalendárnych dní a 13 pracovných dní + 1 sviatok. (Sviatok sa počíta ako odpracovaný deń pri odmeňovaných mesačnou mzdou). Ale ty uvedieš na výkaz 20 dní ( teda tie kalendárne). A vidím, že doteraz si to tak nerobil, takže nezúfaj a v pohode si to oprav. existujú predsa opravné výkazy, a tam opravíš tieto údaje. Za toto sankcie nie sú. a ..........sme ľudia, nie? A ešte niečo, v prípade PN sa na zdravotnú poisťovňu posiela oznámenie o začatí PN už od 1.dňa a potom o ukončení PN s kódom 0.1. J eto tak od 1.9.2005. Ak si to nerobil, dorob si to.

dakujem za radu

lenze ja to mam komplikovanejsie co sa tyka zdravotnej mam to tak uroobene a ked som prihlasoval kod som dal 19 a teraz ked je po pn treba dat 01 to som nevedel dakujem ( kde by som nasiel tie kody co znamenaju)
A presne zamestnanec mal pn od 20.7.2006 do 10.8. a je zamestnany od 14.6.2006
ale mne teraz ide o to ako pocitat mzdy som pouzil vzorec 6900/21*13
21 dni v mesiaci praocvnych aj zo sviatkom a 13 dni pracovnych odpracovanych
vysledok 4271Sk


Ja mam este spacialny pripad invalida do 70% a tam su potom dalej VZ do soc a zdravotnej ine. a pri tych vypoctoch som postupoval tak ako pri predchadzajucom a potom stoho odvody.

Marodku som pocital z minuleho mesiaca a tam pre vypocet som uvadzal kalendarne dni
Orsz
12.08.06,18:55
dakujem za radu

lenze ja to mam komplikovanejsie co sa tyka zdravotnej mam to tak uroobene a ked som prihlasoval kod som dal 19 a teraz ked je po pn treba dat 01 to som nevedel dakujem ( kde by som nasiel tie kody co znamenaju)
A presne zamestnanec mal pn od 20.7.2006 do 10.8. a je zamestnany od 14.6.2006
ale mne teraz ide o to ako pocitat mzdy som pouzil vzorec 6900/21*13
21 dni v mesiaci praocvnych aj zo sviatkom a 13 dni pracovnych odpracovanych
vysledok 4271Sk


Ja mam este spacialny pripad invalida do 70% a tam su potom dalej VZ do soc a zdravotnej ine. a pri tych vypoctoch som postupoval tak ako pri predchadzajucom a potom stoho odvody.

Marodku som pocital z minuleho mesiaca a tam pre vypocet som uvadzal kalendarne dni

Ten kód 19 platil predtým, ale je v poriadku, akceptujú to na ZP, odteraz začni písať 0.1 - sú nové tlačivá na oznámenie na nete www.vzsp.sk (prípadne iné zp podľa názvu).
Výpočet mzdy je správny ( samozrejme ak má v zmluve dojednanú mnimálnu mzdu 6900,-). Myslím, že to máš OK.
Martinbiro
13.08.06,05:10
dakujem ano je dojednana minimalna 6900 cize ked vypocet je spravny tak akurat na tlacivach do soc a zdravotnej nebudem uvadzat tie pracovne dni ale kalendarne.
dakujem