atramka
09.08.06,13:31
Mám kamošku na MD, je šikuľka na ručné práce - háčkovanie, pletenie ap.
Rada by dodávala svoje výrobky, ktoré zhotoví pri svojom bábätku na MD, do predajne, ale vraj potrebuje nejaký certifikát. Jedná sa o pletené a háčkované veci pre deti, rôzne čipky, prípadne čokoľvek podľa želania, a najnovšie háčkuje aj pre zvieratká - najmä pre psíkov, čo dosť ide na odbyt.
Kto poradí, čo potrebuje vybaviť, aby mohla tovar dodávať do predajní???
Viera123
09.08.06,12:33
Myslím si, že živnosť, aký certifikát by na to mohla potrebovať? Netuším, veď snáď nepotrebuje výučný list, keď vie pliesť...Napr. kamarátka veľmi pekne maľuje veľkonočné vajíčka a bola sa spýtať v ÚĽUV-e a mali o ne záujem a nepotrebovala k tomu nič.
ondrejvla
09.08.06,13:46
Mám známu, vyrába krojované bábky, včítane výšiviek, zhotovenia bábok, nepotrebovala k tomu nič okrem živnostenského listu - výroba remeselných výrobkov. Ale viem, že jednoduchšie je zaregistrovať sa v Matici a ponúkať tieto výrobky cez Živenu.
atramka
10.08.06,11:07
Ona už má aj nájdený obchod, kde by jej výrobky boli ochotní predávať, ale vraj potrebuje ich mať označené - zrejme veci pre deti.
Nechcela si vybavovať zatiaľ živnosť, bolo by to len trochu privyrobenie si popri MD, takže ako na to??
Kristína
10.08.06,11:40
Dohoda o vykonaní práce? Neviem, či by to bolo priechodné... Alebo nejaká forma zmluvy? A čo sa myslí tým označením? Veľkosť, druh materiálu a údržba?
atramka
15.08.06,05:31
Dohoda o vykonaní práce? Neviem, či by to bolo priechodné... Alebo nejaká forma zmluvy? A čo sa myslí tým označením? Veľkosť, druh materiálu a údržba?
Kristínka, zle si to pochopila........
Ona doma vyrobí tovar - háčkované a pletené veci pre detičky ale aj pre domácich miláčikov(psíkov) - hodím sem foto - chcela by to predať do predajne, kde sa predávajú podobné veci , ako svoj výrobok. Zistili sme, ako sa označujú textilné výrobky podľa vyhlášky , takže v tom by už nebol problém.
ALE: keďže ona je na rodičovskej dovolenke, nechce si zatiaľ vybavovať živnosť, ako by to legálne vedela dodávať do toho obchodu, aby bola stále evidovaná ako matka na RD, prípadne aký doklad by použila na dodanie tovaru do predajne, ktorá by od nej tie výrobky vykúpila???
JaDo
24.04.08,21:24
Mám kamošku na MD, je šikuľka na ručné práce - háčkovanie, pletenie ap.
Rada by dodávala svoje výrobky, ktoré zhotoví pri svojom bábätku na MD, do predajne, ale vraj potrebuje nejaký certifikát. Jedná sa o pletené a háčkované veci pre deti, rôzne čipky, prípadne čokoľvek podľa želania, a najnovšie háčkuje aj pre zvieratká - najmä pre psíkov, čo dosť ide na odbyt.
Kto poradí, čo potrebuje vybaviť, aby mohla tovar dodávať do predajní???

Téma je to už stará ale nedoriešená.
Cerifikát nepotrebuje "šikulka na ručné práce", ale jej výrobky potrebujú certifikát. Jedná sa zjednodušene povedané o znak nezávadnosti, fyzikálno mechanických a užitkových vlastností, ktorým musí byť označený každý textilný výrobok, najmä ak ho používajú deti. Vydávajú ho skúšobne, ktoré majú oprávnenie na certifikáciu. Túto povinnosť upravuje zákon, resp. vyhláška.
atramka
25.04.08,02:54
Téma je to už stará ale nedoriešená.
Cerifikát nepotrebuje "šikulka na ručné práce", ale jej výrobky potrebujú certifikát. Jedná sa zjednodušene povedané o znak nezávadnosti, fyzikálno mechanických a užitkových vlastností, ktorým musí byť označený každý textilný výrobok, najmä ak ho používajú deti. Vydávajú ho skúšobne, ktoré majú oprávnenie na certifikáciu. Túto povinnosť upravuje zákon, resp. vyhláška.
....vďaka za reakciu, aj keď na starší príspevok, ona to poriešila tak, že si hodila niekoľko výrobkov na net a zákaziek má ajajaj...... potom popri bábätku urobí toľko, koľko stihne a je veľmi rada.
vikitino
05.09.08,12:48
nemozete mi dat nejaky navod na detsky svetrik ako postupovat a td... som amater ale bavi ma to som na rizikovke a chcem sa ucit
Filip Glasa
06.09.08,07:24
podľa mňa nie je dôvod živnosť si nezaložiť. Stojí to 100 za kolok 1h vybavovania. Odvody platiť nebude pokiaľ jej príjem nepresiahne 12 násobok minimálnej mzdy (97 000) ročne.
lucifnik
29.08.09,20:09
to, ze ich predava na internete vsak neznamena, ze by ten certifikat nemala mat?! ci sa mylim? :rolleyes: