viki123123123
10.04.18,18:12
zamestnankyňa priniesla od lekára(chirurga) potvrdenie, že sa nemôže stravovať v zamestnaní(školskej jedálni) lebo má dietu, pretože bola operovaná na žlčník.Chce miesto stravy stravné lístky. Povedala som, že musí mať vyšetrenie od gastroetorologa.Myslím, žena lístky nemá právo.
Tweety
10.04.18,16:17
Podľa §152 v ZP je to takto:6 ) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.
buchač
10.04.18,16:19
Nie som odborník na stravné lístky.
No keďže som prekonal pár žlčníkových záchvatov (dokonca aj pankreasový), tak si dovolím tvrdiť, že nárok má.
Nevraviac už aj o tom, že po operácii žlčníka je NUTNÉ dodržiavať určitú dobu prísnu diétu...a do konca života sa náležite stravovať.

P.S.:
Neodpustím si poznámku.
Ak by si ty bola po operácii žlčníka, pridelila by si si tie stravné lístky asi určite.
Operáciu a ani následne (ani pred ňou) problémy ti neprajem.

Kde ostala ľudskosť....asi v účtovnej uzávierke.
ivka70
10.04.18,16:19
Zakon nehovori o tom, ze by to musel byt prave gastroentrolog. Mame vynimky aj od alergiologa a pri zlcnikovej diete to kludne moze byt aj chirurg. Vsetko su to specializovani lekari.
zze/2001-311/152/6