Blanka c
10.04.18,20:22
Dobrý deň, mám 11 ročnú fenku NO a na srsti sa jej urobili také krvavé chraste. aj jej chovanie sa zmenilo, je taká bez života. Žerie zatiaľ dobre, ale je pochudnutá. K veterinárovi s ňou nemôžem ísť, jedine že by veterinárka prišla k nám, ja len či sa s týmto už niekto nestretol. Ďakujem za každú odpoveď
Terezia13
10.04.18,18:36
to musí vidieť veterinár, takže je potrebné ho zavolať, 11-ročná NO už je dosť v pokročilom veku u tohto plemena, veterinár bude vedieť najlepšie určiť, v čom je problém, v tomto veku je už najlepšie riešiť každý problém s veterinárom
anet
10.04.18,18:37
Na srsti sa jej krvave chrasty nemohli urobit, na kozi ano. Moze to byt cokolvek, od banality zaparena koza (nedostatocna udrzba srsti) cez ekzem, cez vykusane loziska, az po svrab, demodikozu, autoimunitne ochorenie.
Blanka c
12.04.18,09:02
Ďakujem pekne, je to zápal pľúc + tie kožné problémy, dala jej ATB do pondelka uvidíme.
vango
08.06.18,12:16
Aj moja kokerspanielka ma hrcky aj s chrastami po celom chrbatiku. Je to povrchove. Jeden veterinar mi povedal, ze s najvacsou pravdepodobnostou je to dôsledok rakoviny, z ktorou bojuje uz tri roky. Ale neurobil ziadny rozbor, ani neposlal vzorku na presetrenie.
Tak som oslovila dalsieho veta, pretoze okrem toho ma aj "vyrastok" medzi ocami. Uz na nom mala bakteriálnu infekciu. Ale s chrbtom si rady dat nevie. Asi budem nastojit na odobrati vzorky, nech viem, na com je. Zatial jej 2x pichli kortikoidy a berie antibiotika. Mam pocit, ze ten medzi ocami sa zmensil a je aj "krajsi".
Inak je to 14-rocna fenka, nie je na nej vidno, ze by trpela. Na svoj vek je vitalna, vesela...
Nemate niekto skusenosti s niecom takym?