marcelka2000
11.04.18,12:01
Mám problém. Mám o 4 mesiace 18 rokov, priateľ má 23 rokov. Dňa 3.2.2018 ma otec dobil, že som bola komplet telo modrá. Moja mama ho štengrovala využívala to že je dlhodobo v zahraničí. Moja mama pri bitke sedela v kuchyni, ktorá je od miestnosti v ktorej ma zbil otec vzdialená asi 5 metrov a nič neurobila, ešte si hmmmmkala v kuchyni jak pripravovala jemu večeru, ani sa ma len nezastala. Za to že mám priateľa policajta ( a môj otec z duše nenávidí policajtov, mal kvôli policajtom opletačky v minulosti, ale to bolo pred 25 rokmi.) Povedala som to v škole mojej kamarátke, ktorá ma donútila pod jej nátlakom a priateľovým aj pri nátlakom zdôveriť sa učiteľke s tým. Tak aj bolo zdôverila som sa jej.
Na druhý deň to vedela riaditeľka našej školy. Podala profesorka moja trestné oznámenie na môjho otca.
Otec vypisoval SMS-ky výhražné že ma zabije aj priateľa vyhrážal sa mi v SMS-kách.
od 6.2 2018 čo sa podalo trestné oznámenie som 20km odo nich. Čiže momentálne bývam u babky ktorá má 82 rokov, žijeme s dôchodku, ktorý má babka.
Rodičia sa vyjadrili že mne nebudú posielať nijaké peniaze, povedali že nech sa stará ten kto ma ******* ....
Chcel aby som poprosiť o radu čo robiť ked ma obaja rodičia stále otravujú? Aj ked mám 17 rokov?
Mám doplniť to trestné oznámenie aj s tými výhražními SMS-kami?
Povedia mi niečo policajti v obvodnom obore kde sa trestný čin stal ?
Môže priateľ niečo s toho mať kedže mám 17 rokov ? a je verejný činiteľ ?
Ďakujem za odpovede a za rady.
bodliak
11.04.18,10:08
1. máš lekársku správu ? Bola si po bitke vo februári u lekára ?
2. ako reagovala polícia na TO podané učiteľkou ?
3. rodičia majú voči Tebe vyživovaciu povinnosť, pokiaľ študuješ
4. pokiaľ súd nerozhodne inak, sú do tvojích 18. rokov aj Tvojími zákonnými zástupcami.
5. Tvoj priateľ z toho mať nič nebude, pokiaľ neurobí nič protiprávne, a ani Teba nebude na nič také navádzať.
dmc
11.04.18,11:27
Ak mas naozaj priatela Policajta - ten vie vemi dobre co mas robit.
Ak mas aj SMS - dopln trestne oznamenie - SMS nemazat !!
Preco nie si u priatela ?
kn-alka
11.04.18,11:28
práve som to začala písať: To fakt priateľ-policajt nepozná postupy v takýchto prípadoch?
Dáša_
11.04.18,12:11
hmm, podľa nadpisu som čakala inú otázku - mám doma v podstate rovnako starého syna a ten mi práve oznámil, že nastupuje na brigádu. Popri škole. Bude robiť cez víkendy a prípadne poobede. A cez prázdniny. Takže slová, že žiješ z dôchodku babky nemusia byť tak, treba sa popozerať po možnostiach.
a nejak sa mi pletie ženský a mužský rod v otázke, takže nakoniec som trochu na pochybách. Naviac 23 ročný verejný činiteľ moje pochybnosti nezmenšuje. Nehovoriac o tom, že policajt nevie, čo s tým...
marcelka2000
11.04.18,12:51
áno, priateľ je policajt. Dobre, ďakujem za radu, ihneď pôjdeme doplniť trestné oznámenie.
Ako bývam i u priateľa, viac menej u priateľa som viacej ako u staršej mami ... :) Ale si myslím, že by mali aj tak platiť, no resp. prispievať babke .. :)
ivka70
11.04.18,12:54
myslis? a poziadala si o zmenu zakonneho zastupcu a nasledne o vyzivovaciu povinnost rodicov?
ci platit ti maju len preto, ze si sa rozhodla odist? tak to nefunguje ....
marcelka2000
11.04.18,12:55
áno mám lekársku správu, ktorá jee aj u polícií.
hneď policajti - kriminalisti, ma brali k doktorom.
Polícia bola zhrozená už ubudlo vyše 2 mesiace od bitky a ja vlastne ohľadom toho celého nič neviem ..
A súvedeli by ste mi povedať, že koľko by trvalo,aby mojím zákonným zástupcom bola babka ? A nie rodičia ?
Ďakujem, môj priateľ nerobí nič protiprávne ..
marcelka2000
11.04.18,12:58
Nir, ešte som nepožiadala. A kde by som to mala požiadat ? resp. nebude to trvať dlhšie ako do 3.9 ?? lebo ak áno tak sa mi to neoplatí ..
Ja som sa nerozhodla SAMA !!!! odísť z domu. Ja som už bola psychicky zle na tom .. :/
lujza.j
11.04.18,13:03
Niektori mladi fizli su chodiace mimoriadne udalosti...cest vynimkam...ale ked nevie......ma moznost sa opytat...skusenejsieho...
marcelka2000
11.04.18,13:07
Tak áno je možnosť, len ja som v 3 mesiaci tehotenstva a zatail a otom nikto nevie .. len priateľ a priatelovi rodičia. :)
Priateľ to ako chcel aby som podala, ale tak predsa je to môj otec a nepotrebujem ho ani seba ťahať po súdoch
marcelka2000
11.04.18,13:08
tak ako priateľ chcel aby som to podala dalej ale tak predsa je to moj otec .. :( a je dosť smutné že sa rakto zachoval a priatela do dnesnejho dna ani len na fotke nevidel .. :)
A my ćakáme babo som v 3 mesiaci teho vie o tom len priatel a jeho rodicia a nik iný zatiaľ
kopretinka
11.04.18,19:20
a ten tvoj priateľ je policajt naozaj? ja mať priateľa policajta,tak sa tu nebudem pýtať na také veci,už by boli dávno zariadené.
vicktor
12.04.18,06:11
Preco ta nezivi ten kto ta one ... lubi, ale vyzieras babku?
willma
12.04.18,06:15
Dievča momentálne nevie kde je sever podľa toho, čo som čítala. Ak je len polovica z toho pravda tak jej to vôbec nezávidím.
Oliwa
12.04.18,09:58
K vicktorovmu komentu: pretože aj 23 ročný policajt má určite vyšší príjem ako babka dôchodok...
Oliwa
12.04.18,10:02
Nesúvedeli...
ivka70
12.04.18,11:53
prestan bojovat s rodicmi, este stale na teba mozu poslat socialku a mozes skoncit v reedukacnom detskom domove pre matky s detmi ....
bodliak
12.04.18,11:57
Načo ju strašíš... ? Za 4 mesiace sa už nič podstatné neudeje.
ivka70
12.04.18,12:01
no, udiat by sa mohlo, ak sa tam dostane pred 18stkou, ostane tam aj po nej , takze to nemusi byt len strasenie, vybavit sa to da aj za mesiac
bude matkou, chce byt dospela, tiez by mohla viac zvazovat svoje konanie
Oliwa
12.04.18,14:41
Takže rodičia Ťa otravujú... Ako vidíš svoju budúcnosť? Bývanie, škola/práca nula bodov, príjem, výbavička pre dieťa, kočík, starostlivosť oň, frajer, 82 ročná starká, atď., atď... Achjaj - každý je strojcom svojho šťastia...
Mila123
12.04.18,14:56
či už ju otravujú, či nie, nemala dostať bitku, deti sa nebijú!!!!!!!!!!!......
moja známa (dávno pred cca 35 rokmi) mala podobnú skúsenosť, dostala strašnú bitku, nástroj na bitku bol kábel od žehličky, jednalo sa o to, že kamarát, resp. jej nápadník- doliezač jej urobil "značku" na krku a jej otec s matkou to takto riešili, nič na nepýtali , keď videli značku na krku bolo im zjavné, že sa s ním vyspala, čo bola totálna hlúposť.....
po rokoch si na to spomenula, a vravela, že keby nebol vtedy socializmus mala ich oboch možno i udať, preto ak to je pravda čo píše Marcela, držím jej palce