baninka
09.08.06,14:11
Dobrý deň,

ak z-teľ od 15.8. bude zamestnávať svojho prvého a jediného z-nca ako má postupovať pri tvorbe a zároveň aj okamžitom čerpaní SF? Myslím tým fakt, že z-nec nastúpi do práce 15.teho a hneď by mal dostať aj stravné lístky, samozrejme s príspevkom z fondu.
Mám si za ten polmesiac vyrátať HM a z nej 0,6% tvorbu a hneď aj čerpanie fondu?
Viete mi poradiť vaše skúsenosti?
Marína
09.08.06,15:07
Baninka, daj si do vyhľadávania, prosím, Sociálny fond a nájde Ti 184 tém.
Dodám len, že evidenciu SF otvoríš napr. k 1.8., prevedieš z pokladne do SF 0,6% z predpokladaných HM, SL zakúpiš, odovzdáš ZC a zúčtuješ ich. Súčasne odpíšeš zo SF príspevok, ktorý si ZC poskytla. SF môžeš ZC odovzdať aj oproti podpisu a zúčtuješ ich cez mzdy.
cactus
09.08.06,15:56
napr. HM za 1/2 mesiaca 5000,-
SF 30 Sk

15 straveniek á 60 = 900
náklady zamestnávateľa 735 Sk ( 15 x 49 = 735)
zo SF sa nedá použiť skoro nič, čiže cca 1,50 Sk
a zmestnanec zaplatí 163,50 Sk

ja by som to riešila takto
baninka
10.08.06,06:47
Milá Marína a Cactus, dakujem za vaše rady.
Ano, vo vyhľadávači je množstvo tém o SF ale nevedela som ako začať.

Myslím tiež, že už nemusím z pokladne prevádzať nič na účet soc.fondu, toto už nie je u živnostníkov povinné. Budem viesť evidenciu SF. Skúsim ešte čosi naštudovať.
Ďakujem.
Kristína
10.08.06,06:48
Dobrý deň,

ak z-teľ od 15.8. bude zamestnávať svojho prvého a jediného z-nca ako má postupovať pri tvorbe a zároveň aj okamžitom čerpaní SF? Myslím tým fakt, že z-nec nastúpi do práce 15.teho a hneď by mal dostať aj stravné lístky, samozrejme s príspevkom z fondu.
Mám si za ten polmesiac vyrátať HM a z nej 0,6% tvorbu a hneď aj čerpanie fondu?
Viete mi poradiť vaše skúsenosti?
Ja by som si ešte vytvorila internú smernicu o tvorbe a využívaní SF a internú smernicu o poskytovaní stravných lístkov pre zamestnanca.
Marína
10.08.06,08:54
Milá Marína a Cactus, dakujem za vaše rady.
Ano, vo vyhľadávači je množstvo tém o SF ale nevedela som ako začať.

Myslím tiež, že už nemusím z pokladne prevádzať nič na účet soc.fondu, toto už nie je u živnostníkov povinné. Budem viesť evidenciu SF. Skúsim ešte čosi naštudovať.
Ďakujem.
Súhlasím s Tebou. Teraz, keď som Ti chcela nájsť konkrétny príspevok, tak mi to riadne trvalo.:(
Baninka, môj názor je taký, že v SF by mali byť reálne finančné prostriedky. Ja pre SF mám zriadenú pokladňu, do ktorej prevádzam finanč.prostriedky z "riadnej" pokladne a ...Prečítaj si priloženú tému.
http://www.porada.sk/t19752-socialny-fond.html?highlight=soci%E1lny+fond