berry
12.04.18,10:39
Prosím Vás - viem že to tu už bolo rozoberané ale mám aj tak z toho guláš. Účtovnička o tom nič nevie - a zaúčtuje čo ja vystavím.
Sme platitelia DPH a predávame plechy , krytiny, klampiarské prvky/ výrobky. A všetko je v colnom sadzobníku (prenesenie DP) Ale chodia mi aj faktúry od naších dodávateľov (platitelia DPH) čo mi dávajú tovar s DPH. A pritom to je v colnom sadzobníku. Niekde som čítala, že z toho materiálu nemôžem uplatniť prenesenie. Ale že musím uplatniť DPH. Aj keď je to pre platiteľa DPH.
A nemá tu niekto tak zrozumiteľne napísané čo sa môže preniesť a čo nie? Niekto kto pracuje s plechmi a tak . Lebo čo som si povytlačala tak to je tak na týždeň čítania a skoro nič sa ma netýka. Ďakujem moc pekne za každú odpoveď -b-
KloferHladny
12.04.18,09:05
Ak Ti dodávajú železo s kódmi CS 72xxxxxx,7301xxxx,7308xxxx,7314xxxx potom nemôžeš z dokladov odpočítať DPH, dodávatelia Ti majú fakturovať s prenosom DPH. Čo všetko spadá do tých skupín - to už presahuje rozsah porady.
berry
12.04.18,09:17
Ďakujem za odpoveď. Objednali sme klampiarský výrobok z plechu čo spadá do CS73089098. Ale oni mi to vyfakturovali s DPH. CS tam nie je. Takže ja to budem musieť predať S DPH. Aj platiteľovi DPH. Ak som to teda správne pochopila .
No však to že je to strašne rozsiahlé čo spadá a čo nie . A ako som vyššie spomínala tak na týždeň študovania.
KloferHladny
21.05.18,08:30
!! Nemáš nárok na odpočet DPH ! Nesmieš ju zaplatiť dodávateľovi. A ak ten výrobok 7308xxx predávaš ďalej platcovi DPH, potom fakturuješ s nulovou DPH (režim prenosu DPH)