Maruska4
09.08.06,16:50
Prosím Vás o radu: čo všetko je mzdový účtovník povinný zakladať pre svojho zamestnanca - čo sa týka mzdovej agendy. ďakujem za odpoveď.
DanielaSL
09.08.06,15:04
V mojej agende je založené : pracovná zmluva , kópie prihlášok do SP a ZP, Vyhlásenie - ak žiada bonus tak aj kópie rodných listov a potvrdenia o návšteve školy, výplatné pásky, mzdový list, potvrdenie o zd. mzde, evidenčný list dôchodkového zabezpečenia, výplatné vrecká.

Snáď som vymenovala všetko.
Bambi23
09.08.06,15:08
Neviem ci spomeniem vsetko, ale aspon zaklad ... mozno ma niekto doplni :)
U nas, ked nastupi novy zamestnanec, tak si pripravime:
- kopiu obcianskeho preukazu
- pracovnu zmluvu s prilohami
- prihlasky na poistovne
- podpise vyhlasenie
- ak si narokuje danovy bonus tak kopie rodnych listov deti
- potvrdenie o zapocte rokov z predchadzajucich zamestnani

Pripadne, ak nastupi zaciatkom roka tak doklady k rocnemu zuctovaniu, ak o to poziada a najnovsie k zuctovaniu so zdravot.poistovnou :)
Marína
09.08.06,15:26
Prípadne aj:
- náplň práce
- hmotná zodpovednosť
- potvrdenie o vstupnej lekárskej prehliadke
- potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti práce v noci
- absenčná karta(dochádzka)
- osobný dotazník
- zápočet rokov od predchádzajúceho zamestnávateľa
- potvrdenie z Úradu práce, ak bol/a/ pred nástupom do zamestnanie vedený v
evidencii nezamestnaných
- potvrdenie zo Soc. poisťovne, ak bol pred nástupom do zamestnania SZČO
- Vyhlásenie k zdaneniu príjmov a ...
- zápisnik o bezpečnosti práce
Lucy
09.08.06,17:40
+ súhlas dotknutej osoby na spracovanie osobných údajov :rolleyes:

- životopis, žiadosť o prijatie do zamestnania

- prípradne osvedčenia o absolvovaní školení, zváračské preukazy a iné potrebné k výkonu práce....
momaria
10.08.06,15:17
zaujímalo by ma načo potrebuje zamestnávateľ potvrdenie z ÚP, alebo zo SP. ďakujem
Zoltán Kovács
10.08.06,15:21
zaujímalo by ma načo potrebuje zamestnávateľ potvrdenie z ÚP, alebo zo SP. ďakujem

Potvrdenie z ÚP a SP zamestnávateľ potrebuje na posúdenie nároku dovolenky. Ak zamestnanec má odpracovaných, resp. započitateľných 15 rokov potom má nárok na dovolenku v dlžke 25 dní. Keď niekto bol SZČO pred zamestnaním sa jedine SP vie preukázať počet rokov. Evidencia na ÚP tak isto sa započítava do odpracovaných rokov.
auctovnicka
10.08.06,19:04
+ súhlas dotknutej osoby na spracovanie osobných údajov :rolleyes:

- životopis, žiadosť o prijatie do zamestnania

- prípradne osvedčenia o absolvovaní školení, zváračské preukazy a iné potrebné k výkonu práce....

Moze mi niekto poslat vzor "suhlas dotknutej osoby na spracovanie os.údajov"? Dakujem.
Marína
10.08.06,19:12
Nech sa páči.
auctovnicka
10.08.06,19:20
Nech sa páči.

Velmi pekne dakujem.
momaria
10.08.06,20:14
Potvrdenie z ÚP a SP zamestnávateľ potrebuje na posúdenie nároku dovolenky. Ak zamestnanec má odpracovaných, resp. započitateľných 15 rokov potom má nárok na dovolenku v dlžke 25 dní. Keď niekto bol SZČO pred zamestnaním sa jedine SP vie preukázať počet rokov. Evidencia na ÚP tak isto sa započítava do odpracovaných rokov.



To mi je jasné, že na posúdenie dovolenky potrebuje vydokladovať 15 rokov zamestnania, ale v prípade, že mi donesie doklad o zamestnaní na 20 rokov , tak mi stačí len to. Nemusí mi potom nosiť z ÚP a SP?
Zoltán Kovács
11.08.06,05:24
To mi je jasné, že na posúdenie dovolenky potrebuje vydokladovať 15 rokov zamestnania, ale v prípade, že mi donesie doklad o zamestnaní na 20 rokov , tak mi stačí len to. Nemusí mi potom nosiť z ÚP a SP?

Samozrejme, že keď má zápočet rokov v poriadku potom nemusí. lenže niektorí majú zápočet rokov ako skladačku. A u zamestnanca, ktorý bol pred tým SZČO jedine zo SP budeš mať ten doklad.
momaria
11.08.06,07:35
Pekne ďakujem za odpoveď.