Sarlotka
12.04.18,21:39
Prosím ako je to v prípade, že sa čerpá materská z odmeny za výkon funkcie konateľa. Odmena za výkon funkcie konateľa vyplýva z rozhodnutia valného zhromaždenia,môže byť vyplácaná aj počas materskej prípadne nesmie?
Dakujem.
Mila123
13.04.18,06:13
ak si na MD z pozície konateľka, odmena je predsa za vykonanú prácu, a ty ak chceš mať mzdu, nemôžeš byť platená ako konateľka, musíš sa prihlásiť do SP na inú pracovnú pozíciu......a spoločnosť ťa určite platí iba za vykonanú prácu, nie za pozíciu
Sarlotka
13.04.18,20:10
nejde o mna.... na pracovnu zmluvu nemoze byt prihlasena(vyplýva jej to z nejakých iných právnych predpisov), len na odmenu za vykon funkcie konateľa ...čiže musí byť odmena pozastavena, z toho mi vyplýva opat rozhodnutim valného zhromazdenia?
dakujem len toto som potrebovala, ci odmena je pozastavena resp. musi byt pozastavena...
szco napr. môze vykonávať cinnosť aj pocas materskej,
ano pracovný pomer mi je jasný, ale zaujíma ma odmena za výkon funkcie konateľa...
neriadim sa tu ani zákonníkom práce a preto mi akosi chýbajú aj oznamovacie povinnosti atd... konateľku bude vykonávať aj po narodení dieťaťa hned ako jej to dovolí zdravotný stav ...