kkzk
13.04.18,14:58
V januári som nastúpila do zamestnania po MD,RD a začala som si čerpať dovolenku. V januári som si vyčerpala 5 dní, dovolenka za január sa mi počítala z pravdepod. dovolenkového priemeru, vo februári tiež. Za marec, ktorý má viac pracovných dní ako február, mám zrazu nižšiu výplatu. Je tam nižší PPU. Viete mi, prosím, vysvetliť prečo? Pracujem v školstve, mám tarifný plat. Vďaka.
ivka70
13.04.18,14:59
aj si pracovala alebo len cerpala dovolenku?
co je PPU?
kkzk
13.04.18,15:05
Len som čerpala dovolenku. Na páske mám "priemer PPU" - podľa toho, čo som vygooglila by to mal byť "priemer na pracovnoprávne účely", ten mám iný vo februári ako v marci.
ivka70
13.04.18,15:19
to sa musis informovat u mzdarky, mal by byt rovnaky cely stvrtrok, teda aj v marci
nemenil sa ti uvazok alebo nie o v zmluve od marca?
avalik
13.04.18,21:27
skolstvo - plat ... odmenovanie podla 553/2003
tam sa nepouziva priemer za stvrtrok ako podla ZP
ale pouziva sa funkcny plat priznany v case, ked vznikol dovod na jeho pouzitie
kkzk
14.04.18,06:18
A čo to znamená pre náhradu mzdy za dovolenku? Čerpám dovolenku od konca januára (5 dní), kedy som sa vrátila do zamestnania po MD, RD. Dovolenku som čerpala celý február, aj marec, čerpám aj teraz v apríli. Chápem to tak, že mesačne sa mi podľa počtu dní dovolenky/hodín vypočíta náhrada mzdy za dovolenku z rovnakého tarifného platu každý mesiac. Za marec, napriek tomu, že bolo viac pracovných dní ako vo februári, mám zrazu nižšiu výplatu. Jediný rozdiel, čo som na páske našla bol v "priemere pre PPU", ktorý bol odlišný za marec - nižší.
avalik
14.04.18,07:16
to ti musi zodpovedat ten, kto robil vyplatu ... pripadne priloz foto vyplatnych pasok, osobne udaje zakry
kkzk
14.04.18,07:30
vdaka, skusim mzdovu, aj ked predpokladam, ze to bude o tom, ze softver vypocital. vdaka poradakom som neprisla o desiatky dni dovolenky po MD, RD, musela som svoj narok mzdovej zdlhavo dokazovat. preto neocakavam, ze bude vediet vysvetlit toto. ked nepochodim, poslem pasky. este raz vdaka.
avalik
14.04.18,07:39
citaj § 29 ods. 2 zak. 553/2003