mondes
13.04.18,22:33
Ahojte, prosím Vás, doteraz sme mali len dohodárov, ktorí nepracovali každý deň, len v určité dni. Preto samozrejme keď vo sviatok nerobili, tak som im ten deň nezaklikávala. No v marci nastúpila dohodárka, ktorá má dohodu o PČ na 2 hod. denne každý pracovný deň. A ja som normálne v pomykove, ako jej vykázať sviatok 30.3.. V personalistike na záložke "Mzdové údaje" mám dať sviatok platiť - nie? Alebo priemerom? Poradíte mi ? Ďakujem veľmi pekne...
avalik
14.04.18,14:21
ma v dohode, ze sa jej bude preplacat sviatok? ak nie a nepracovala, tak za ten den nedostane zaplatené
misoft
14.04.18,17:23
Dôležitá časť dohody " denne každý PRACOVNÝ deň" - tam nie je čo riešiť - keď je sviatok, tak to nie je pracovný deň a basta.
Mila123
14.04.18,17:37
Dušan,v ZP nie je definovaný pracovný deň, pre jedného je od PO-PIA, pre niekoho 2 dni denná 2 nočná a 2 dni voľna, bez ohľadu na sviatky.....
teda mýliš sa
mondes
15.04.18,18:16
No v dohode to nemá. Ale, ak dám, že sviatok sa jej nebude preplácať, (samozrejme po dohode s ňou), tak si bude musieť sama doplatiť ZP? Práve o tú ZP sa mi jedná. Ako mám nastaviť v personalistike tak, aby s sviatok bral ako víkend a teda nepracoval a nepreplácal sa. Ďakujem.
Mikae
16.04.18,05:34
V Olympe nepracujem, teda s nastavením ti neporadím, ale dohodárov máme veľa čo pracujú každý deň 2 hodiny a nikdy sme im sviatok nepreplácali. Automaticky im dáva tie 2 hoďky len na pracovné dni, na sviatky nie. Ešte doplním, teda nikdy nepracovali cez sviatok a nemám ani vedomosť, že by museli niečo doplácať ZP.
mondes
16.04.18,09:40
Super, vďaka.