reset-start
15.04.18,16:40
Zdravím vás. Potrebujem napísať sťažnosť či oznámenie (ako to mám nazvať) o 10 rokov trvajúcom bossingu. A neviem ako mám začať. Ako by ste vy začali? Potrebujem prvé úvodné vety kým sa rozpíšem o podstate problému Prečo, začo a prečo písomne tu nebudem rozpisovať, pretože by to bolo na dve knihy. Ďakujem
buchač
15.04.18,14:56
Meno Priezvisko.....atď


Fima XYZ
Adresa
Kocúrkovo

Vec : VÝPOVEĎ

Dole podpísaný X.Y......dávam týmto výpoveď ku dňu....podľa §
...atď


Dátum a podpis
reset-start
15.04.18,18:37
Áno,k výpovedi dôjde ale.....ja viem, ťažko pochopiteľné bez podrobnejsieho vysvetlenia, no k môjmu oznámeniu musí prísť.
buchač
15.04.18,18:51
Keď musí, tak musí.
Možno by bolo vhodné dať to oznámenie až po výpovedi, presnejšie po odchode z firmy.
profesional
17.04.18,18:22
Ja, osoba bossovaná a šikanovaná po dobu 10 rokov, celú túto dobu trpiac neznesiteľnými duševnými mukami a útrapami, s bolesťou srdca (a iných nepohlavných i pohlavných orgánov) týmto po pretrpení pozemského pekla zamestnanca, dovoľujem váhou všetkým mojichnosobností (beznohľadu na aktuálne duševné rozpoloženie a psychiský stav), si podať túto sťažnosť a podnet v nádeji, že skutky z pred mnohých rokov (hoc premlčané) by mohol zodpovedný "Orgán" vyšetriť a o mojom domnelom práve, doposiaľ neuplatňovanom, rozhodnúť..
buchač
17.04.18,18:36
Hm...v právnickych kruhoch asi nedochádza k tej šikane...alebo vieš o nejakom prípade, kde právnik právnika bossoval ?

Právnici sa zúčastňujú len na súdoch, kde zastupujú jednu alebo druhú stranu v procese.
Obe právne strany dostanú zaplatené...a sudcovi je to aj tak jedno.

Keby si zažil, inak by si napísal....alebo nepísal vôbec.
profesional
17.04.18,18:58
Vieš, keď je niekto bossovaný 3 mesiace, alebo pol roka, tak to pochopím. Ale 10 rokov? Každý má možnosť slobodne zmeniť zamestnávateľa. Tí menej schopní na to možno budú potrebovať pár mesiacov, tí najneschopnejší maximálne rok. Ale 10 rokov? Veď to žiadny súdny človek neuzná, že tak dlho niekto nedobrovoľne trpel bossingom. To je proti jeho samotnej podstate. V právnom poriadku máme okrem premlčania aj taký inštitút, ako povinnosť vlastnej zodpovednosti. Kto si svoje práva od začiatku aktívne neuplatňuje, ako by ich nikdy nemal.. 10 rokov môže trvať únos. Ale nie bossing. Nemôžeš naletieť na každú sprostosť, čo tu kto napíše. Sťažovať sa na 10 rokov bossingj, to je ako sťažovať sa na to, že už 10 hodín nedýcha. Je to totálna sprostosť. Sťažovať sa na bossing môžeš bezprostredne. A máš povinnosť vykonať konkrétne kroky. Ak ten človek znášal 10 rokov údajný bossing, tak buď je to taký looser, akého ešte svet nevidel, alebo je to aktívny klamár, ktorý si nahovára, že ide o bossing, ak od neho zamestnávateľ v posledných 10 rokoch očakával, že bude aj pracovať a nie len sa dostavovať do zamestnania. To už skôr uverím na zlatú rybku, než na 10 rokov neriešiteľného bossingu. Nežijeme v stalinsken diktatúre. Každý môže slobodne zmeniť zamestnávateľa..
Ak je tých udalostí ma 2 knihy, ako píše, tak bude treba prepísať bibliu. Máme tj totiž nového mesiáša, ktorý dobrovoľne trpel a to hneď 10 rokov v rozsahu, ktorý si ani tam hore nevedia predstaviť. Celý problém je, že Hans Christian Andersen bol len jeden..
buchač
17.04.18,19:15
Ja netvrdím opak...ALE jeden nikdy nevie, čo je v pozadí.

Nie som naivný, aby som veril všetkému, čo tu kto napíše...niekedy verím len na 50%, aj to je veľa.

Osobne som zažil...škoda reči, už len pri pomyslení na dotyčného sa mi bičak otvára.
--------------------
K tej poslednej vete o zmene zamestnávateľa by som snáď len povedal, že nie celkom súhlasím.
Si vezmi osobu, ktorá má 1-2 roky do dôchodku, tak veľmi šancu nemá...a na Východe (kde nič nie je) už dupľom nie.
reset-start
17.04.18,20:20
Pobavil si)))) ale nenapísal si to správne. Právo riešiť problém nás veľa zamestnancov uplatňovalo a agresor bol za odmenu povýšený. A prečo som z práce neodišla? Ono ti to nedôjde sprvoti,keď tá práca baví. A mňa ťa práca bavila. A potom človek váha, či nájde takú prácu a silného zamestnávateľa . A my starší sme naučení zotrvať u zamestnávateľa čo najdlhšie,aj celý život. Nastal však čas odísť a aby sa dlho o mojom odchode rozprávalo...no nech je sranda. Možno preto som to vydržala 10 rokov,lebo vždy je sranda,aj keď je zle. No 10% z príbehu som vám napísala. Ďakujem za humorné príspevky,ale ten oznam musím dať do angličtiny a poslať do zahraničia. Slovenský šéf jeden druhý tretí, všetci by to ututlali a ja chcem ohňostroj.
kopretinka
18.04.18,06:19
zaćni normálne,obyčajne.........dňa x.x. som nastúpila do firmy YY. Práca bola super,bavila ma.........ALE........za nejaký čas nastalo/stalo sa.......a pokraćuj iba pravdivým opisom situácie.
Pošli to tam,kam chceš,môžeš to uverejniť na nejakom blogu-SME,a pod.alebo na vlastnom,môžeš to šíriť cez sociálne siete,cez TV...........keď teda chceš ohňostroj.
Len aby si mala nejaké rukolapné dôkazy,prípadne svedkov,keď ťa firma a dotyčný agresor dá na súd za poškodzovanie dobrého mena.......
Určite by som to urobila AŽ PO výpovedi,až po tom,ako budeš mať s firmou vysporiadané všetky papiere....
reset-start
18.04.18,06:40
Áno ďakujem. To to presne,nevedela som ako začať písať. Dôkazy mám,nikdy nejdem do boja bez zbraní.
profesional
18.04.18,12:20
Som zvedavý, ako tie niektoré slovné tvary preložíš do angličtiny... :-)

Pozor, veľké firmy sú na ohňostroi alergické a tlupa korporátnych právnikov ťa rýchlo presvedčí, že bossing bol tvoj najmenší problém v živote..
reset-start
18.04.18,19:50
Vulgarizmy prekladať nebudem,tie už som minula v reale)))) By si sa čudoval,ako centrála v zahraničí dá na názor toho najspodnejsieho článku firmy.
Oliwa
19.04.18,11:39
Koľko bojov si už vyhrala?
reset-start
19.04.18,17:48
Niekoľko...aj súdne spory tam boli.