jessiejess
16.04.18,07:34
Dobry den
Chcem sa opytat ci mi neviete poradit preco nam praskli skla na balkonovych posuvnych dverach.Mame novostavbu nakolko sme postavili novy dom.Na dome mame tri take balkonove posuvne dvere,a na kazdych nam prasklo vzdy len to stredne sklo,a nie na pohyblivej casti,ale na tej posuvnej.Nejako extra by sme to neriesili ale znamym vedla nas sa stalo presne to iste.A tiez tak isto ako my maju rovnaky dom,narovnako sme stavali a tiez cca narovnako nam davali tie okna.Proste sme sklamany,lebo od tych hlinikovych okien sme cakali kvalitu za tu cenu.Stali skoro 13000€.Boli mene v zime a dotycny pan z firmy povedal ze ked je zima a opre sa do toho slnko sa to moze stat.Zda sa nam to chore.A zaciname dost pochybovat o kvalite tych okien.
buchač
16.04.18,06:24
Nepíšeš, ako staré sú tie okná. Povedzme, že novostavba znamená do tých dvoch rokov.
Takže pán z firmy môže niečo o zimnom období a slnku niečo tvrdiť a svoje tvrdenie si ale môže strčiť za klobúk.

Mám za to, že pri týchto produktoch platí vyššia záručná doba, ako sú tie tri roky.
Takže jednoznačne reklamácia.

Preštuduj si Všeobecné podmienky dodávateľa....tu máš príklad jednej firmy.
https://docs.google.com/viewer?docex=1&url=https://noves.sk/images/dokumenty/VOP_REKL_PORIADOK/VOP_REKLAMAN-PORIADOK_spotrebitelia_01082017-full-watermark.pdf


P.S.:
Dáš aj firmu, ktorá realizovala montáž ?
jessiejess
16.04.18,07:27
Tie okna nam montovali teraz v decembri,dom sme zacali stavat v maji 2017,a tie okna su nove montovane v decembri.Na mensich oknach nepopukali,len na velkych,a vzdy len stredove sklo v pevnom rame,nie v tom co sa posuva.Firma fermi nam to robila.
misoft
16.04.18,10:37
Dom "pracuje".... a okná sú pevne usadené v murive - tak potom je jasné, že to môže prasknúť. Pohyblivá časť je flexibilná, má určitú vôľu, tak sa prispôsobí.
misoft
16.04.18,10:38
Skôr by som pochyboval o kvalite "pána z firmy" a samotnej "firmy" - keď nezohľadnili vek domu pri montáži.....
vicktor
16.04.18,11:52
Balkonove posuvne musia mat vacsiu volu nez obycajne staticke, a tie nepraskli.
Zeby iny dodavatel a ina kvalita?
marleau
16.04.18,19:05
chyba je v montáži
misoft
16.04.18,20:08
Alebo - zatvárať s citom :D:D:D