kuravesele
16.04.18,13:00
Aké máte skúsenosti s umývačkami riadu (to zn. že nemusíte zaschnuté hrnce namáčať, oškrabovať...pred umývaním v umývačke?), alebo Vám tiež príde Vaša umývačka skôr ako oplachovačka?

My máme doma Whirpool, známa tiež, a napríklad aj hrniec od slepačej polievky, pohár od lekváru, hrnček od kakaa nenamočený napr. po pár hodinách, prilepená ryža, prilepená cestovina, o pekáčoch ani nevravím, najskôr musíme namočiť - oškrabať a tak dať do "oplachovačky". Ešte pripomeniem nadstavujem najvyššiu teplotu (60 - 70 °C) a skúšala som už dať pred samotným umývaním aj oplach a tak zapnúť umývanie, no výsledok aj tak ten istý. Tabletky používame dosť drahé (Somat Gold). Soľ je na maximum, a leštidlo je tiež naplnené . Umývací čas je cca 2hod. 20 min.
vicktor
16.04.18,11:55
Ano, mas pravdu.
Kvaziumyvacka fajn umyje pohare od mineralky, cajove lyzicky a podobne.
Pekac od krkovicky, hrniec od slepacej polievky a podobne treba umyt klasicky.
lujza.j
16.04.18,13:18
Stale mam dajaky blok si kupit tuto vec...niekedy mam pocit ,ze som jedina co ju nema...ale zatial sa mi dari zit bez nej:)akurat sa ma decko par dni nazad..ze ci nechcem..jej kamka daruje....ja nie...keby som ju chcela..davno si ju kupim...aj susicka pradla ma tak odpudzuje...
maja
16.04.18,13:24
No ja neviem, ale mám už druhú a nedám na nich dopustiť. Umyje všetko, dokonca som mame a svokre vyumývala "pripečené" janské misy...
ivka70
16.04.18,13:28
Ja nemam problem, umyje cokolvek, aj horemenovane zaspinene riady. Salky s usadeninami aj 2-3 dnovymi, misu z jenskeho skla som rucne nikdy nedokazala umyt tak ako umyvacka.
Velmi zavisi od toho, ako je umyvacka naplnena, lebo nesporavne umiestnenie riadu brani cirkulacii vody a neumyje sa.
Mam 45 cm, ale ked potrebujem, umyjem v nej aj pripeceny plech.
Len ten, ak neumyvam hned, tak namocim pred umyvanim.
Neviem , ci musim, skor mi to tak pride spravne :)
Asi najhorsie sa umyvaju hrnce od kase z ovsenych vlociek.
misoft
16.04.18,14:31
dmc
16.04.18,17:58
Kupa umyvacky boli umna tie najlepsie investovane peniaze na domacu techniku. Ja sa nemozem stazovat - umyva dobre - Electorlux. Nevravim - sem tam sa stane ze najdem nejaky kusok zaschuteho neumyteho miesta ale je to skor vynimka ako pravidlo - a to pouzivam kratsi program (cca hodinu) a pouzivam tabletky z Lidla. Je vsak pravda ze na tanieri nenechavam ziadne zbytky jedla - tie kocia v kosi. Ono umyvacku treba aj rozumne naplnit - netreba ju natrieskat uplne do plna - vtedy voda neprenikne na vsetky miesta pretoze riady su v zakryte cez druhe riady - radsej umyvam castejsie ale s nepreplnenou umyvackou.
buchač
16.04.18,18:01
Ja nemam problem, umyje cokolvek, aj horemenovane zaspinene riady. Salky s usadeninami aj 2-3 dnovymi, misu z jenskeho skla som rucne nikdy nedokazala umyt tak ako umyvacka.
Velmi zavisi od toho, ako je umyvacka naplnena, lebo nesporavne umiestnenie riadu brani cirkulacii vody a neumyje sa.
Mam 45 cm, ale ked potrebujem, umyjem v nej aj pripeceny plech.
Len ten, ak neumyvam hned, tak namocim pred umyvanim.
Neviem , ci musim, skor mi to tak pride spravne :)
Asi najhorsie sa umyvaju hrnce od kase z ovsenych vlociek.



Tak teraz ako ? ;) :rolleyes:
kuravesele
16.04.18,18:31
Ivka70 prosim napisete mi znacku? Dakujem
avalik
16.04.18,19:21
ak riady neoplachnes od hrubej necistoty, tak sa ti zanesu vstrekovacie ramena - skontroluj, vycisti, pripadne nespravne ulozene riady brania cirkulacii vody
ivka70
17.04.18,06:30
Ja nemam problem, umyje cokolvek, aj horemenovane zaspinene riady. Salky s usadeninami aj 2-3 dnovymi, misu z jenskeho skla som rucne nikdy nedokazala umyt tak ako umyvacka.
Velmi zavisi od toho, ako je umyvacka naplnena, lebo nesporavne umiestnenie riadu brani cirkulacii vody a neumyje sa.
Mam 45 cm, ale ked potrebujem, umyjem v nej aj pripeceny plech.
Len ten, ak neumyvam hned, tak namocim pred umyvanim.
Neviem , ci musim, skor mi to tak pride spravne :)
Asi najhorsie sa umyvaju hrnce od kase z ovsenych vlociek.



Tak teraz ako ? ;) :rolleyes:

ved citaj, salky problem nemaju, pripecene plechy od masa namacam, ak ich nedam umyt hned (nenecham ich zasusit cakajuce v umyvacke)
kuravesele
17.04.18,06:31
Avalik to sme uz skusali a nie 1x aj tak nepomohlo. Ale aspon viem, ze su aj umyvacky aj oplachovacky
ivka70
17.04.18,06:33
Ivka70 prosim napisete mi znacku? Dakujem

Teraz mame Amica MI 428 AELGB
Predtym sme mali rovnako siroku Whirlpool-ku, s rovnakym sposobom umyvania.
Samozrejme pri hrncoch a pod pouzivam na to urceny program s vysokou teplotou (a nie eco, lebo ten tusim mal problem cosi doumyvat)
avalik
17.04.18,06:57
kuravesele, ved daj foto ako velmi znecistene riady davas do umyvacky, ako je nalozena a potom, ktore kusy riadu nie su dobre umyte