AdelaS
16.04.18,16:23
Dobrý deň, priatelia, zháňam šikovného právnika zo Žiliny príp. okolia, ktorý má zmysel pre spravodlivosť a dokáže sa zastať slušných ľudí. Ide o problém z občianskeho práva. Očakávam skúsenosti, nie začiatočník, ktorý chce skúsenosti zbierať na mne. Vedeli by ste mi niekoho poradiť?
profesional
17.04.18,18:18
www.sak.sk
Neexistuje advokát bez skúseností. Buď má za sebou koncipientúru, alebo docentúru z práva.
buchač
17.04.18,18:20
www.sak.sk
Neexistuje advokát bez skúseností. Buď má za sebou koncipientúru, alebo docentúru z práva.

Sorry....ale včul si ma dostal do :D :D :D :D :D
Mám použiť argumenty ....či ?
profesional
17.04.18,19:09
www.sak.sk
Neexistuje advokát bez skúseností. Buď má za sebou koncipientúru, alebo docentúru z práva.

Sorry....ale včul si ma dostal do :D :D :D :D :D
Mám použiť argumenty ....či ?

Nenapísal aký veľký rozsah praxe požaduje, iba že nechce začiatočníka..
profesional
17.04.18,19:13
www.sak.sk
Neexistuje advokát bez skúseností. Buď má za sebou koncipientúru, alebo docentúru z práva.

Sorry....ale včul si ma dostal do :D :D :D :D :D
Mám použiť argumenty ....či ?
Skúsenosti môže mať, len či toto : "má zmysel pre spravodlivosť a dokáže sa zastať slušných ľudí"

Zmysel pre spravodlivosť mu bude platný ako mŕtvemu zimník. Musí mať zmysel pre aplikáciu práva. Lebo na súde nerozhoduje akási imaginárna spravodlivosť, ale právo. Právo a spravodlvosť nie sú synonymá.

A že sa dokáže zastať slušných ľudí - Je úplne jedno, či je klient slušný, alebo nie. Aj najväčšie hovädo má právo na rovnaký štandard ochranh práv, ako najslušnejší človek v spoločnosti. Právnikovi môže byť ukradnuté, aký slušný alebo neslušný je klient. Ke povinný uplatňovať jeho práva absolútne nezávisle od tohto..
profesional
17.04.18,19:19
Dobrý deň, priatelia, zháňam šikovného právnika zo Žiliny príp. okolia, ktorý má zmysel pre spravodlivosť a dokáže sa zastať slušných ľudí. Ide o problém z občianskeho práva. Očakávam skúsenosti, nie začiatočník, ktorý chce skúsenosti zbierať na mne. Vedeli by ste mi niekoho poradiť?

Hľadá sa reinkarnovaná matka Tereza s titulom JUDr. a optimálne aj prof. ktorá sa reinkarnovala do advokáta a kňaza v jednej osobe, pričom už v 27 rokoch musí mať aspoň 30 rokov praxe, optimálne ako sudca Európskeo súdneho drova, alebo prinajmenšom Najvyššieho súdu SR, ktorá bude vykonávať právne zastúpenie práv slušného človeka, pozemského čakateľa na budúce blahorečenie, v obvode Žilinského biskupského úradu, pričom täto osoba nie len že nemá za svoju prácu pre budúceho svätca očakávať odmenu, ale má byť odmenoh samotná možnosť vykonávať činnosť pre takúto osobu..

V Žilinskom kraji je dosť advokátov s praxou. Žiadny ťa nebude posudzovať podľa tvojej slušnosti.
buchač
17.04.18,19:25
www.sak.sk
Neexistuje advokát bez skúseností. Buď má za sebou koncipientúru, alebo docentúru z práva.

Sorry....ale včul si ma dostal do :D :D :D :D :D
Mám použiť argumenty ....či ?

Nenapísal aký veľký rozsah praxe požaduje, iba že nechce začiatočníka..

Vyššie uvedené o skúsenostiach sa dá aplikovať rovnako v každej oblasti a nie iba v advokácii.
Či vodár, automechanik, sústružník......má za sebou vzdelanie a aj skúsenosti.
No sú aj takí, čo nemajú vzdelanie, no skúseností na rozdávanie.....áno ja viem, nedá sa to porovnávať.
Iný príklad by som snáď uviedol v prípade mladého Rezeša.
Vzdelanie by mal, aj nejaké skúsenosti (AMEN)...tak sa z neho stal šéf VSŽ....a druhé AMEN, ale s VSŽ.

Rozumieme sa, všakže ?
Dáša_
17.04.18,19:59
nuž, ja sa obávam, že keď chceš vyhrať nejaký spor, je skôr dôležité, aby sa tvoj advokát poznal s kdekým, najlepšie priamo so sudcom. A aby bol tak trochu sv..a, aby dokázal využiť všetko, čo je možné aj veci, ktoré sú tak trochu za hranicou. So spravodlivosťou a slušnosťou v tomto svete žiaľ ďaleko nezájdeš. Ja viem, že je to veľmi smutné, ale žiaľ, overené praxou