Genesis.SVK
16.04.18,17:50
Som jedinec, ktory sa do aut velmi nevyzna a potreboval by som si obstarat nejake ekonomicke (lacne vstupne aj prevadzkove naklady) auto najma kvoli dietatu. Malo by mat dobru spotrebu, nie uplne odpudivy dizajn, 5 dverak a malo by mat podvozok robeny na otrasne bratislavske cesty. Rozmyslal som nad kupou jazdenky, ale kedze sa v autach nevyznam a v tomto smere je plno podvodov, staci si pozriet negativne recenzie na AAA auto, tak asi najekonomickejsie predsa len bude kupa noveho vozidla nizsej triedy. Takze akekolvek rady typu 1. Aky typ noveho vozidla kupit 2. Pripadne ako zohnat co najvyhodnejsie jazdene vozidlo a pritom nenaletet su vitane
misoft
16.04.18,16:04
Nebudem ti radiť, ale jesto dostatok vozidiel (aj nových), kde sa zmestíš do 10000€. Ak nepreferuješ konkrétnu značku, ber to, čo ponúka trh. Medzi lacne a na rozbité cesty sú - napodiv - vhodné rumunské Dacie (licencia Renault) https://www.dacia.sk/, alebo aj ruské Lady http://www.lada-auto.sk/. Ono totiž - minuli sa doby, keď Dacia bolo označenie šrotu a Lada označenie "traktora"....
buchač
16.04.18,16:04
Možno by bolo vhodné - mal/mohol sa pozrieť u poniektorých predajcov áut...značku teraz nespomínajme.

Ide o to, že títo predávajú občas predvádzacie vozidlá...tieto majú nejaký kilometer za sebou, no vcelku sú v pohode.
Tiež majú v ponuke autá, ktoré už síce niekto používal...no vrátil a na výmenu si vzal novšiu mašinu.

Viem asi o 3-4 majiteľoch áut, ktorí si takouto cestou zaobstarali voz....veľmi si pochvaľovali/jú svoje rozhodnutie.
Samozrejme, že pri tejto kúpe nebudeš riskovať nejaký odrb, ktorý sa môže stať v prípade zlého autobazára.

AAA obíď veľkým oblúkom. Svojho času som zháňal mašinu, bol som aj tam...neskutočné, čo sa tam vtedy nachádzalo - čítaj šroty za veľa peňazí.
Na ich stránke je síce ponuka množstva áut, ale tie presúvajú v pravidelno-nepravidelných intervaloch po celej republike.

Keď vravíš, že si do áut laik, tak samozrejmosťou pri výbere auta - jeho stavu je prítomnosť skúsenejšej osoby.

P.S.:
Manželke nechaj len výber farby a výšku finančného limitu ;) ...tak to robím aj ja. :D
Genesis.SVK
17.04.18,04:36
Pozeral som tu stranku dacia a celkom sa mi pozdava ten Logan a Sandero. Teda urcite za tie peniaze to nebude nejaky zazrak ale myslim ze svoj ucel by to mohlo splnit a to je dopravit z miesta na miesto po Bratislavskych cestach bez toho aby sa to neustale kazilo.
Genesis.SVK
17.04.18,04:46
Myslel si ako fyzicky ist sa k tym predajcom pozriet alebo pozriet na ich strankach? Ohladne tych predvadzacich a vratenych vozidiel. Neboj AAA aj tie ich fiktivne garancie silno obchadzam aj ked ho mam pri dome :) myslim ze uz si na nete vybudovali dost odpudzujuce meno. Mimo to aj moja rodina a okolie ma s nimi negativne skusenosti.
buchač
17.04.18,05:07
Na stránkach asi tie autá veľmi nebudú...respektíve nie každý ich na stránku dá.
Takže lepšia voľba bude osobná návšteva.
majkii
17.04.18,09:51
Myslím že v kategórii do 10 tis. čokoľvek vyberieš bude to ok, s kľudom nechaj rozhodnutie aj na manželku, dôležité bude len to či sa jej a tebe auto páči alebo nie.
Ak chceš mať prehľad o nových autách alebo predvádzačkách zadaj do vyhľadávača napr. autovia alebo autobazar . sk kritériá cena do 10000, nové vozidlá ponechaj zaškrtnuté políčko predvádzacie vozidlá
a daj vyhľadať.
Napr. včera večer som tam videl niekoľko zaujímavých aut ja by som vyberal v takomto poradí

predvádzacie
1) Renault Clio Grandtout s 1,2 16V motorom - predvádzacie vozidlo
2) Kia Rio 1.2 strieborná edícia MY2017 s dobrou výbavou - predvádzacie vozidlo
3) Fiat Tipo 1.3 MultiJet (Diesel) 22 tis. km, sedan - prevádzacie vozidlo
4) Opel Corsa 1.4 v slušnej výbave predaj na fleet - čiže pre podnikateľov, voj. veteránov, lekárov a pod.

nové
1) Ranault Clio v strednej výbave veľmi slušné auto za cenu do 10 tis., dá sa prerobiť na LPG, vo verzii grandtour sa dostaneš tesne nad 10 tis.
2) citroen c-elysee / peugeot 301 v základnej výbave, určite je treba zvážiť doplatok výbavy, inak odolný komfortný podvozok, prijemné rodinné auto ale sedan
3 - 6 Peugeot 208, Opel corsa, Škoda Fábia, Citroen C3 a pod. v základnej výbave

Kráľom čo sa týka priestoru je Dacia Logan MCV, pekné a málinko lacnejšie je Sandero, dajú sa prerobiť na LPG, v minulosti sa predávali aj LPG verzie, dnes už LPG zostala len Lodgy ale tá je s LPG cez 11900 tis 5 miestna a 12800 7 miestna.

takže výber je naozaj veľký
lujza.j
17.04.18,11:31
Dufam,ze viete ako sa jazdi na predvadzackach....:(