Srdiecko111
16.04.18,19:51
Manžel chce kúpiť byt so spoločnej hypotéky kde sme spoludlžníkmi obaja ale chce má obísť a kúpiť byt a napísať ho na brata aby keby sa niekedy so mnou rozviedol nemala nan nárok je to možné prosím alebo jeho nafobudnute počas manželstva a je to prosím dokázateľne keby prišlo k najhoršiemu že by som ak ja mala nárok na ten byt prosím poradte
clen
16.04.18,17:54
banke môže byť jedno, kto si za tie peniaze byt kúpi... Keď to bude písané na brata, tak na to nemáte žiadny nárok.
buchač
16.04.18,18:03
1. Nekupuj nič
2. Nepodpisuj hypotéku
3. Podaj žiadosť o rozvod


P.S.:
Taká otázka.
To koľko rokov žiješ s takýmto exotom ?
misoft
16.04.18,19:12
A nemá náhodou manžel fúzy? Lebo ak hej, tak je to potom riadny VYFUK. :D:D:D
Srdiecko111
17.04.18,03:38
Vychcani ale on má chce mat v šachu lebo že ak mi bude veriť že honeopustim tak to napíše na nás je mi na vracanie z neho kebyže viem niečo zvratit
Srdiecko111
17.04.18,03:40
Ale ked mám kontakt na toho pána čo nám predáva byt a platba prebehne zúčtuje môjho muža zo spoločnej hypotéky počas manželstva a ten pán vie že to kupuje môj muž iba fiktívne tonapise na brata aj tak sa to nedá dokázať
Dáša_
17.04.18,04:10
Geniálna situácia. Minule som na niektorom f=ore, možno aj tu, čítala otázku, poraďte čo robiť - kúpili sme byt na bypotéku, ktorú splácame. Ale byt je písaný na niekoho iného a ten chce ísť do osobného bankrotu. Čo sa stane?


Ak máš muža takéhoto paranojika, ktorý ti neverí a si presvedčená, že chceš s ním ostať, tak jediné, čo ti môže ako tak pomôcť je odkladať kópie všetkých dokladov. Všetkého, čo ste spolu kúpili. Ako ste platili. Výpisy z účtu, všetky bločky. Potvrdenia, povolenia, dane. Úplne všetko. Len teda, prvá otázka je, či sa k tomu vôbec dostaneš a druhá - kam to ukladať, aby tito nenašiel a nezničil...
jslancik
17.04.18,05:18
Ako vzdy, kazda minca ma dve strany... A veci nikdy nie su take, ako na 1. pohlad vyzeraju. Zvlast pri info iba z jednej strany. Neverim, ze by bol niekto taky blby, ze by zil v takomto manzelstve. Musi mat z toho nejaky prospech, okrem hmlisteho pocitu, ze je milovaná.
Srdiecko111
17.04.18,06:53
Keď som spoludlžník tak by som v banke mala mat tiež právo disponovať s peniazmi na úcte
misoft
17.04.18,07:07
Nuž - právo..... máš právo v tom horšom prípade PLATIŤ banke.....
Dáša_
17.04.18,07:09
načo ti je právo na disponovanie peniazmi, keď byt bude niekoho iného....
Oliwa
17.04.18,07:18
Ak máš sestru, povedz manželovi, že by si chcela byt napísať na ňu, aby keby sa niekedy s Tebou rozviedol nemal naň nárok... Či?
Snáď Ti zostalo toľko zdravého rozumu, že si nebudeš brať úver a splácať švagrov byt... List vlastníctva nepustí. Hypotéka na koľko rokov - 20, 30, 40r... a potom ho pán švagor sám od seba samozrejme prepíše - na koho? A keby sa počas tých dlhých rokov nebodaj niečo stalo so švagrom, kto bude po ňom dediť "Váš" byt?
Oliwa
17.04.18,07:25
Pánovi je srdečne jedno, kto mu zaplatí. Keby prišlo na lámanie chleba, kontakt na neho Ti pomôže ako hadovi koleno...
Srdiecko111
17.04.18,07:28
Dakujem za radu to mi je jasne len zle je to že manžel tým že som mu dôverovali podpísala hypotéku spoludlznik som ale prístup do úctu nemám a urobil toto svinstvo až po tom čiže som v pridelí ja s tým nič neurobím presne som mu týmto argumentovala že keby sa niečo stalo tak to nebudú naše deti dediť ale švagrovej nech dostane rozum ja mu cely byt kašlem ja moju čas darujem aj tak deťom tak hádam sa zobudí najradšej by som mu zobrazila avykaslala na všetko kebyže nemáme deti
Oliwa
17.04.18,07:29
Ako spoludlžník máš hlavne povinnosť splácať spoločný úver. Keby nebodaj k tomu prišlo, podieľali by ste sa na jeho splácaní spoločne, rovnakou sumou, zo spoločného účtu či ako?
Právo disponovať s peniazmi na účte má disponent/spoludisponent - máte spoločné bežné účty, vkladové, sporiace, či len tento - úverový by bol spoločný?
Dáša_
17.04.18,07:40
chce kúpiť, jak je v otázke, alebo je to už zrealizované?
Oliwa
17.04.18,07:40
Darovať ako darovať, ale úver musí aj niekto zaplatiť. Vaše deti by zdedili dlhy a švagrove byt. Finito. Čo by si mu najradšej zobrazila???
Oliwa
17.04.18,07:41
Dáši, už je to "v pridelí"... otázka s krížkom po funuse...
Tweety
17.04.18,07:42
AKú svoju časť? Veď ak bude na švargrovi, tak ty nebudeš mať žiadnu časť.
misoft
17.04.18,07:46
Srdénko trojjednotkové.... ak sa takto veci majú (popis dole) - urob (asi pre teba najlepšie) zopár vecí.... zbaľ si veci a odchod. Podaj návrh na rozvod a koniec. A keď chce - nech si berie on hypotéku a prepíše byt na brata - potom zistí, že ho ten brat z bytu vyhodí a nebude mať nič, len holú r*ť.
Žabinka
17.04.18,07:52
srdiecko111, spoludlžník a spoludisponent sú dva rozdielne pojmy..;)
Srdiecko111
17.04.18,08:13
Iba sa to ide kupovať ale neviem už s tým nič robiť idem mu napísať nech prípravy papiere na rozvod a hypotéku na seba a potom nech si to napíše na koho chce nejako to s dvoma deťmi zvládnem dakujem vsetkym
clen
17.04.18,08:16
ak je to váš spoločný úver, tak s ním nemôže proti vašej vôli nakladať...
Oliwa
18.04.18,06:20
Kto je/bude uvedený na kúpnej zmluve ako kupujúci? Vy obaja alebo len manžel?
kopretinka
18.04.18,06:28
aké papiere má on pripraviť na rozvod??? :D nie si v americkom filme! TY musíš dať návrh na súd na rozvod!!
vicktor
18.04.18,08:46
Takze ty budes splacat, vlastnikom bude svagor a byvat tam bude kto? Manzelova frajerka?
ivka70
18.04.18,10:12
Chod do banky a odvolaj svoj suhlas na hypoteku, ktory si tam dala.
Pred cerpanim sa to vzdy este da.
misoft
18.04.18,13:02
Súhlas s kvietočkom.... Srdénko naše :D - ty musíš byť iniciatívna, ty máš tromfy v ruke....
Oliwa
19.04.18,09:44
Prečo by sa rozvádzal, keď má takú poslušnú žienku?