Tomasko1
16.04.18,20:16
potrebujeme ručne vykopat na severnej strane domu kanál v hlbke 1m a v šírke 40cm pre uloženie drenážnej rúry a čiernej pupčekovej folie k základom domu. Dom má 35 rokov. Vykopaná zemina sa musí odviest na dvor,cca 15m , lebo od susedovho plota je malý priestor. Uložená drenáž sa prekryje textíliou, obsype štrkom a kanál sa zasype zeminou. Nacenili nám to na 80,00 € za 1m3 zeminy. Keby to nemuseli vyvážat a potom spat navážat, tak by to vraj bolo za 30,00 € za 1m3. Drenáž, textíliu a štrk si budeme platit zvlášt. Aký je Váš názor na horeuvedené ceny ? Ďakujem za Vaše odpovede
Chobot
16.04.18,18:33
Skús si sám vykopať a odviezť fúrikom 1 m3 zeminy na vzdialenosť 15 metrov. Následne ho doviezť späť a prelopatovať. Vykopať ručne jamu širokú 40 cm a hlbokú 1 m o dĺžke 1 m, čo je asi 1 m3, to trvá asi 1 hodinu. Ak je zemina tvrdá, čo v hĺbke 0,5 metra už určite bude, tak aj dlhšie. Potom sa seba opýtaj, či by si toto robil za 80 €. Navyše tak hlbokú a úzku jamu asi nevykopete, bude sa vám to zasypávať. A neviem si predstaviť, ako bude v tej jame niekto stáť, či sa tam vôbec vojde? Ak sa dá, tak to nechaj radšej spraviť minibagrom. Ten to má hotovú takú jamu o dĺžke 10 m asi za hodinu, čo je cca 50 €.
buchač
16.04.18,18:53
Veď si vykop/te svojpomocne...
Ušetríš, urobíš niečo pre svoje zdravie, naberieš svalovú hmotu...
Skús, za aký čas to sám vykopeš, odvezieš a následne spätná práca.

...a v neposlednej miere si uvedomíš, čo je to za makačku a nebudeš meditovať nad cenou.
Bolo by zaujímavé vedieť, o akú celkovú dĺžku kanála sa jedná...lebo o 1m určite nepôjde.
buchač
16.04.18,18:59
Ak sa dá, tak to nechaj radšej spraviť minibagrom. Ten to má hotovú takú jamu o dĺžke 10 m asi za hodinu,
==================
Nedá...respektíve iba ak na hrubo, následne dočisťovanie.
Neviem si totiž predstaviť, ako by sa bager postavil tak, aby bokom bágroval.
-----------
Ten čas by som trochu pridal


Pre to ručné kopanie platí rovnica :..." Čím dlhšie kopeš, tým dlhšie to trvá."
Chobot
16.04.18,19:39
Máš slabú predstavivosť... Hore obrázok.
buchač
16.04.18,20:36
Citujem zo zadania :

"...vykopat na severnej STRANE DOMU..."

1. Ako by sa asi bágrik napasoval tak, aby stenu nepoškodil ?
2. Na tej fotke nie je veľmi jasné, ktorým smerom vlastne bágrik kope. Mne sa zdá, že bágruje smerom k tomu chlapovi v zákope.
3. Keď už, tak skôr toto...ale aj tak je tam potrebné (ako som spomenul) to dokončenie.
4. Cenu za báger ani neriešim...tá vyjde s dopravou a samotnou prácou na solídne love.

https://www.youtube.com/watch?v=84A42j1K8l0
misoft
04.04.19,14:53
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zákaz reklamy

V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam."

A za rok to už ma na 100% vykopané.
vicktor
05.04.19,05:45
Nepomylil si sa? Tvoj odhad je 1 m3 za hodinu za 80 eur - cigosi takto dobre zarabaju?
Chobot
05.04.19,06:48
Je to síce už asi neaktuálne, ale tých 80 € bola ponuka, ktorú dostal zadávateľ za vykopanie, odvezenie, následne znovu privezenie a zahádzanie 1m3 zeminy pri múre domu.
bjuty smis
05.04.19,07:20
ako sa podla teba vypočíta 1 m3 ? :)))
vicktor
05.04.19,08:17
Celkom jednoducho. :)
Nasepkam: ked vykopes hlinu, v zemi bude jama a vedla kopa. Potom ked tu kopu nahadzes do jamy, budes mat zahadzanu jamu a vedla mensiu kopu. :)