0sunshine0
17.04.18,09:51
Dobrý deň, prosím o radu. Pracujem v zahraničí a z dovodu predaja nehnuteľnosti na Slovensku mám povinnosť podať DP typ B. Uplatním vyňatie príjmov zo zahraničia. Možem si uplatniť aj nezdaniteľnú časť na daňovníka aj na príjmy z predaja nehnuteľnosti? V zákone sa píše: Ak daňovník dosiahol v zdaňovacom období len zdaniteľné príjmy z predaja nehnuteľnosti, ktoré sú na daňové účely považované za tzv. pasívne príjmy, nemôže si znížiť základ dane odpočítaním nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka. Ja som však dosiahla aj iné príjmy (aktívny príjem za prácu), takže logicky nespĺňam podmienku, že som dosiahla len pasívne príjmy. Platí toto aj pri príjmoch zo zahraničia? Vypĺňam tlačivo online a aplikácia mi zvýrazňuje riadok 73 na vyplnenie a po kliknutí ho automaticky vyplní, pretože je vyplnení príjem v riadku 72. Je toto správne?
Tweety
17.04.18,07:57
Uplatníš ju len zo základu dane z aktívnych príjmov zo zahraničia. Z predaja nehnuteľnosti nemáš nárok, pretože to je pasívny príjem.
Katy a R
17.04.18,14:11
vyplň to tak, ako ti to "robí aplikácia" na stránke FS;) - tolerujú túto chybu a tí, ktorí majú zahraničný príjem sú takto trošku zvýhodnení. :) - využi aj ty.
- nájdeš aj tu na porade vyjadrenie FS k tomu to problému v minulosti - ak chceš, zadaj si sama dotaz na FS - budeš mať čierne nabielom. :)
0sunshine0
18.04.18,09:20
Ahoj, skúšala som hľadat na porade aj na nete vyjadrenie FS, ale nenašla som :( Neporadíš mi prosím, kde to nájdem?
Katy a R
18.04.18,12:25
0sunshine0
18.04.18,13:02
Super, ďakujem pekne, moc mi to pomohlo :)