andea.r
17.04.18,11:43
Dobrý deň, pracujem v školstve. Bola som tri dni na služobnej ceste v Bratislave vlastným autom. Doložila som technický preukaz a bloček za tankovanie. Bloček bol však v nižšej sume ako vyšli skutočné náklady. Zamestnávateľ mi teda vyplatil stravné a benzín v hodnote toho bločka... Tri dni v BA som absolvovala za 52,- eur. : )))) Do Ba to mám 180km.
Dvíha mi to tlak .... a je to 5 rokov stále to isté naťahovanie. U nás totiž zamestnanci nosia peniaze do práce, nie naopak, ako je to všade zvykom. (Moja výplata činí 515 ,- čistého)... ach áno mám kopu prázdnin.
Prosím vás je to naozaj tak, že musím predložiť bloček v plnej výške spotrebovaného benzínu? Mala som plnú nádrž, tak som brala menej. Ďakujem vám za radu.
ivka70
17.04.18,09:54
Zamestnavatel zjavne nevie ako sa vyuctovava nahrada za pouzitie vlastneho auta. Nech si dostuduje zakon. Je tam pausal na km + spotrebovane pohonne hmoty podla skutocne najazdenych kilomentrov. Blocek dokladas len kvoli tomu, aby zamestnavatel vedel, aka bola cena pohonnych hmot v danom case a vedel to prepocitat.
Tvoje zuctovanie pracovnej cesty urcite nie je v poriadku, ak ti preplatili presne ten blocek a ak zamestnavatel s pouzitim sukromneho auta suhlasil. Ziadaj ho o spravne vyuctovanie podla zakona.

http://www.uad.sk/33/zakladna-nahrada-za-1-km-jazdy-v-roku-2017-uniqueiduchxzASYZNbaPiNpHHX2-7dJpAN2H__QT6QOQea68B8/
https://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/1697/category/stravne-a-pracovne-cesty/article/sukromne-vozidlo-na-pracovnej-ceste-2014.xhtml
Dáša_
17.04.18,10:13
no skusme ten cesťák vyrátať spoku - aká je priemerná spotreba na tvojom aute? odkedy dokedy ptresne bola služobná cesta? Mala si poskytnutú na služobnej ceste stravu? Čiastočne?
andea.r
18.04.18,05:16
Ďakujem. No veď s tým som aj bola za riaditeľkou , že ten cesťák nie je v poriadku a ona stále trvá na tom, že musí byť bloček v plnej výške, čo je hlúposť. Ona je ekonómka, velmi dobre vie ako sa to ráta, len jednoducho šetrí.
Ale ako si to vymôcť? Mám dať písomnú žiadosť? Strava nebola žiadna, ani ubytovanie - lebo som spala u známych. Boli to tri dni - streda od 13,00 až do piatku 23,50 hod. a priemerná spotreba asi 6,8l diesel.a bolo to od 22.11.2017. Amortizáciu mi určite nevyplatí. Chcem len priame náklady, nemôžem dotovať svojho zamestnávateľa.
Dáša_
18.04.18,05:34
jasne, cesťák nie je dobre urobený. Ale čo sú skutočné náklady? Išla si 3x do Bratislavy a späť? Alebo si tam spala?