sindus
18.04.18,07:07
Zdravim. Potrebovala by som spravit stierku v celej kuchyni. Murar mi dal otazku aku omietku chcem ci jemne zrno, sadrovu alebo hrube zrno. No ja nemam ani tusenie aky je rozdiel medzi nimi. Vedel by mi niekto poadit ?
dmc
18.04.18,05:14
Sadrova - zvecsa uplne hladka - ako papier - brusi sa. (vidiet na nej asi naviac nerovnosti)
Jemne zrno - struktura steny je jemne zrnina - ako keby si mala stenu posypanu polohrubou mukou (mne osobne sa paci takto najviac - dokaze skryt nerovnosti stien) - prave som ju daval do izby.
Hrube zrno - struktura steny je posypana ako keby hrubou mukou - krupicou - na dotyk je drsnejsia
sindus
18.04.18,05:18
Cize do kuchyne by mi stacilo to jemne zrno. To sa potom uz len namaluje farbou ?
dmc
18.04.18,05:25
Po vyzreti omietky (podla hrubky) sa omietka poometa (povysava) aby sa odsranili zrnka omietky ktore nedrzia a stena sa najskor napenetruje penetracnym naterom (je to v podstate zriedene lepidlo) - to spevni a zjednoti povrch omietky. Po vyschnuti penetracneho nateru (ked je teplo staci 3-4 hodiny - idealne po 24 hodinach) sa moze stena namalovat - pravdepodobne minimalne 2 vrstvy (to ma caka zajtra :) )
sindus
18.04.18,05:56
OK, dakujem za vysvetlenie. Takze dam jemne zrno :)
marleau
18.04.18,14:23
tak ja mám vzorky stien a murár nemôže mať vzorky omietok?
sindus
19.04.18,05:36
Mohol by mat, hlavne pre takych co vobec netusia na co sa pyta :(