ALDA
09.08.06,21:31
Na DU v Senci pri odovzdávaní DP DPH nám oznámili, že posledný krát preberajú tlačivo vypísané na internete. Vraj musí byť vypísané strojom.
Už ste to niekto počuli?:D / veď už ani písací stroj nepoužívam/ A mám aj taký program, ktorý mi DP DPH vytlačí automaticky na tlačive a nemusím ho ani prepisovať. Informovala som sa na iných DU a nevedia o tejto novinke nič. Môže sa vyjadriť niekto kompetentný z DU, či je to možné?..nedá mi dodať: Na Slovensku je všetko možné a štátne inštitúcie sú v jednotlivých oblastiach ako štát v štáte.
lenkak
09.08.06,19:51
ja v NZ musím podať ručne vypísané hocijaké tlačivo, v Komárne postačuje aj z PC.
ALDA
09.08.06,19:53
ja v NZ musím podať ručne vypísané hocijaké tlačivo, v Komárne postačuje aj z PC.

Nechápem, prečo na drsr sú potom tlačivá, ktoré sa dajú aj vypisovať!
ondrejvla
09.08.06,19:55
No v Žiline mi ich bez problémov berú na oboch DÚ! A sú vypísané buď vo Formiku, alebo na stránke www.drsr.sk

No ale všetko je na vôli štátnych úradníkov!
evina
09.08.06,19:55
Nepočula a nevychádzam z údivu, čo si tu dokáže niekto vymyslieť /mierim samozrejme na DÚ v Senci a NZ/.
Zdeni
09.08.06,20:00
No ja podávam tlačivá vyplniteľné na drsr a niekedy aj čo dá soft, a zatiaľ berú všetko. No to by bol dobrý krok vzad:eek: , keby sme museli všetko vypisovať ručne.
daniek
10.08.06,03:33
problém je v tom že dp sa skenujú rovnako ako prehľady, hlásenie (všetky zelené tlačivá) no a keď tlačivo vypísané na pc alebo vytlačené z nejakého programu nemá formát ako to originál zelené tak im to tlačivo nezoskenuje resp. zoskenuje s chybami a hodí do tzv. vebtopu z ktorého ho potom musia ťahať a opravovať alebo dohrať ručne čo nie je až taký veľľký problém ale potom pri kontrole nkú musia obhájiť prečo je tlačivo ktoré má byť zoskenované dohraté do systému ručne (nebodaj bolo dohraté zo spätným dátumom?) ale je to ozaj len na dobrej vôli správcov daňových úradov keď chcú preberú keď nechcú nemusia dokonca majú právo poslať pri podaní takéhoto tlačiva výzvu na doplnenie podania - podanie na tlačive predpísanom mfsr
Zoltán Kovács
10.08.06,04:23
ALDA prosím ťa kto dal takéto info tebe na DÚ Senec. Ja tiež patrím pod SC a odovzdávam štvrťročne asi 17 dph priznaní. Ak to bude treba vypisovať ručne (doteraz to tlačím z MRP a berú to) tak ma to porazí.
abel
10.08.06,04:37
U nás keď nemali originál tlačivá na DPH, dali mi mizernú kópiu a vraj si mám prekopírovať, ak ich potrebujem viac. Kvalitu kópií z úradov zrejme poznáte všetci. Ale čo sa týka vypisovania, mám perličku. Nebolo to síce na DÚ, ale SP. Kolegyňa vypísala originál tlačivo ručne a číslo 7 napísala prečiarknuté, tak ako to asi robí 80 % ľudí. Tlačivo jej vrátili s tým, že hore má predsa vzor, ako sa majú jednotlivé písmená a čísla písať a žiadna sedmička tam prečiarknutá nie je.
daniek
10.08.06,04:40
na sp to fakt nemá chybu ja som zase dala lomítko v r.č. lebo mi to tak povedala iná pracovníčka aby som ho tam dopísala no a na druhý mesiac to bolo zle lomítko nemalo byť
Oldi
10.08.06,11:52
ja v NZ musím podať ručne vypísané hocijaké tlačivo, v Komárne postačuje aj z PC.

Jednoznačne by som v NZ narobil vietor...pokiaľ sú tlačivá či už s účtovných softvérov alebo z internetu v rámci normy (a to 100% sú) tak nemajú právo odmietnuť prijať také tlačivo. Ak nepríjmu išiel by som vyššie, riaditeľ DÚ, ak nie tak DRSR - sťažnosť a ide sa...nemá význam sa s niekým maznať...ani oni sa s nami nemaznajú ak urobíte chybu, no nie ?