Gamin
19.04.18,09:21
Dobry den,

chcem si zobrat hypoteku a hned na to dat vypoved zo sucasnej prace. Ako sa na to banka bude pozerat? Alebo jej je to uplne jedno? Kludne mi da hypoteku ked splnam kriteria (co splnam) a potom ked den na to dam vypoved (este budem mesiac vo vypovednej potom), tak jedine co ju zaujima je to, aby som to mesacne splacal? Nemoze mi uz tu hypoteku "zobrat"? :)
ivka70
19.04.18,07:26
Nijako, banka to nebude riesit, pokail budes mat zabezpeceny dostatocny prijem na splacanie. Vyplatenu hypoteku ti uz nezoberie.
vicktor
19.04.18,09:22
Neviem neviem ci niektore banky do zmluvy nepisu podmienku ze dlznik je povinny informovat o x veciach, vratane zmeny zamestnania, myslim ze s podpisom zmluvy sa podpisuje aj suhlas na zrazky zo mzdy...?
ivka70
19.04.18,09:23
informovat moze (ak to ma v zmluve), ked skonci PP, na vyplatenu hypoteku to nebude mat vplyv
suhlas so zrazkami so mzdy sa uz nepodpisuje a keby aj, nedava sa tam konkretny zamestnavatel (za 30 rokov splacania je mala pravdepodobnost, ze by ostal ten isty)
Oliwa
19.04.18,09:33
Prečo by Ti brala hypotéku? Veď ak prestaneš platiť a prišlo by k exekúcii, vezme Ti to, čo si za ňu nadobudneš. Pokiaľ od banky niečo chceš, si jej klient. Keď to od nej dostaneš - budeš už len dlžník.