lisette
19.04.18,17:20
Ahojte, otazka smerujuca na tych, co si vybavovali ruske viza. Viza mi vybavuje jedna agentura a akurat som bola oboznamena, ze nase ziadosti vratili pre nevyhovujuce fotky (vraj maju byt na bielom podklade a nie starsie ako 6mes.). Agentura sa vraj prvykrat stretla s tym, ze niekomu odmietli fotky pre pozadie, ale povedzme, to chapem....Len nam nikto nic take dopredu nepovedal. Fotili sme sa extra na viza, trebalo len pasove fotky ale pozadie je svetlomodrucke, kazdeho nas tak odfotili, aj ked sme sa nefotili na jednom mieste. Co vsak myslia tym, ze starsie ako 6mes. to teda neviem, lebo boli robene par dni dozadu... Stretli ste sa niekto s niecim takymto uz? Neviem ci sa pan uradnik zle vyspal, ale zacinam mat strach, lebo letenky aj pobyt mam uz zakupeny a uz je to cosi menej ako mesiac do odletu. Teraz sa musime ist znova zajtra utekat fotit a poslat fotky postou, to zasa stoji cas, ja len dufam, ze tentokrat to nevratia?? LEbo to je potom passé...
vicktor
19.04.18,15:35
Cudne, o pozadi nic - "osobne podpísaný dotazník s nalepeným foto (3,5 cm x 4,5 cm)"
https://slovakia.mid.ru/web/svk/viza

Ale nieco aj potesitelne: "Víza sa vybavujú 10 kalendárnych dní, expresné – do 3 dní", tak stihnete.

Co je to agentura? Ide o spolocny zajazd? Odmietli viacerym ucastnikom?
lisette
19.04.18,16:49
Vybavuje mi to ceska agentura... kedze s vybavovanim ruskych viz nemam ziadne skusenosti, tak som sa obratila na normalnu cestovku, ktora taketo veci riesi...Navyse sme traja, ja zijem v rakusku, ocino je doma na SR a priatel byva 30km od otca...tak som sa rozhodla to jednym supom zverit agenture, maju nasu plnu moc, takze ja sa osobne nikam nedostavujem, ani nic nepodpisujem. Odmietli to ale vsetkym trom. Volala som potom tej pani a povedala, ze sa jej uz stalo, ze mala celu skupinu zajazdu a hore-dole ich otacala aj s fotkami...nechapem...myslela som, ze ked to bude riesit agentura, bude to jednoduchsie, pretoze sama neviem odkial by som vycarila pozyvaci list a ine veci...cestovky su na toto ako stvorene, nemyslela som si, ze prave nad tym budu robit vedu. Uz mi naozaj lepi, ze mi prepadne majland takych penazi kvoli normalnym pasovym fotkam, co pan si buchne na pupok, ze tieto sa mu nepacia...tak dufam, ze ked mu to predlozia s tym bielym pozadim, tak to bude ok?!
betka122
20.04.18,05:57
ja som bola v Rusku minulý rok cez agentúru a bola potrebná fotka s bielym pozadím a mohla byť urobená aj doma a vytlačená na farebnej laserovej tlačiarni. A tých 6 mesiacov nemá byť náhodou platnosť pasu minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu?
lisette
20.04.18,10:02
Aj platnosť pasu,plus min.dve volne strany,to nam sedi,ale tiez sme si to zistovali sami... neviem co.za sluzbu ponukaju,ked si sama musim googlit.S tym bielym pozadim,vraj sa s tym este nestretla,ale na internete sa to tak pise,naozaj,tajze dufam,ze mi nove fotky vezmu,lebo v tom mam plno prachov,v zajazde... o tom aka fotka to mala byt,mala informovat agentura,a nie.ze dajte si spravit dve pasove fotky a poslite...platim za servis a co.z.toho...drzte palce