mondes
21.04.18,08:26
Ahojte, chodia mi nulové faktúry od belgickej firmy Worldline. V r. 2017 som ich neevidovala, keďže sú nulové, no rozmýšľam, či im nemám taktiež priradiť číslo došlej faktúry v sume 0,00 eur. Keď ich oni vystavujú, tak to má asi nejaký význam. Máte niekto také faktúry? Účtujete, resp. evidujete ich? Ďakujem.
jaaja21
19.04.19,10:41
Dobrý deň, prosím ako ste pokročili s účtovanim Worldlinu? Máme momentálne rovnakú dilemu ako vy pred rokom...
mondes
19.04.19,15:05
Dobrý deň, začala som ich evidovať v evidencii záväzkov.
jaaja21
19.04.19,16:10
Ďakujem pekne za odpoveď. Len pre spresnenie, evidencia zákazníkov je v podstate interný doklad?
Netreba faktúru dodaniť v SR?
Nevchádza ani do KV?
My učtujeme v jednoduchom učtovníctve, a doteraz sme tých pár faktúr samozdanili a vchádzali aj do KV -ako zahraničné faktúry.... len som si nie istá či je to správne...
mondes
19.04.19,19:33
Hm, tak to nie som si istá ani ja. Neviem ako vy, ale my sme mali doteraz tie faktúry nulové. Teda ja som ich len zaevidovala do evidencie záväzkov a nič viac. Snáď niekto poradí.
mondes
21.04.19,05:03
Zisťovala som o tom viac a zistila som, že tie faktúry je potrebné samozdaniť a taktiež vstupujú do KV.
jaaja21
21.04.19,16:18
No veď to...kedže nie sme účtovne veľmi zdatní, z jedného zdroja nám poradili FA samozdaniť, a teda aby vchádzali do KV. Z iného zdroja nám poradili ich iba interne evidovať, nič nedodaniť, teda nevykazovať v KV. Tak teraz je treba si vybrať čo je správne...
mondes
22.04.19,17:55
Presne tak. Mne tu na porade bolo poradené, že ich iba evidovať, tak som to takto robila. Ale teraz je na faktúre suma -0,57 eur a už som si nebola istá, tak som zisťovala inde. A vraj mám tú sumu služby samozdaniť. Len stále nie som si istá, nakoľko ide o províziu, ktorá by mala ísť mimo DPH. ....akosi nikto na to nereaguje ani tu.
jaaja21
23.04.19,05:36
No nám tiež chodili nulové FA, ale niekedy v 2/2019 prišlo 0,16€ platiť (S1 podľa čl. 44-196 smernice o DPH), tak sme i to samozdanili a poslali do KV. Je to zvláštne keďže sa nič nezmenilo, FA boli cca. v rovnakých hodnotách ako predtým, ale teraz bolo treba platiť...Samozrejme na ich infolinke nemajú ani potuchu o tom čo učtujú, vedia akurát tak preposlať FA...
jaaja21
23.04.19,05:39
Práve som dostala nové info tu na porade:
"Poplatky za finančné služby (§ 39, ods. d), zákon o DPH) nesamozdaňujem, lebo u nás ide o poplatky, ktoré nie sú predmetom DPH. Prenájom POS je predmetom DPH, t.z. že tam robím samozdanenie - §69 zákona o DPH. Táto transakcia vstupuje do kontrolného výkazu oddiel B1".
Takže teraz je to 2:2
mondes
23.04.19,11:45
Idem zadať súvisiacu otázku, lebo fakt neviem, ktorú sumu mám samozdaniť.
jaaja21
24.04.19,04:44
Ďakujem, no snáď sa niekto pomôže...