Exnerova
22.04.18,16:01
Dcera / 23.r / si chce zalozit rodinu a tuzia po samostatnom byvani v Kosiciach. Vie niekto poradit vyhodny sposob financovania byvania ? Tak, aby ich splacanie bytu celkom nezruinovalo a zostalo im nieco aj na uzivanie zivota. Prosim o odbornu, kvalifikovanu odpoved odbornikov z financneho poradenstva a realitnej sfery. Obratit sa na bohateho stryka, zostrihy zo serialov problem neriesia. Ani uzavretie temy o 13:00 potom otvorenie pre doplnenie komentara o 15:20 a opätovne uzavretie. Mozno este niekto chcel uprimne poradit.
veronikasad
22.04.18,14:15
Veľkosť bytu? Mesačný príjem? Majú nejaké úspory ?
Exnerova
22.04.18,14:18
3 izb. , spolocny prijem cca 1600 €, mozno nieco malo
Exnerova
22.04.18,15:12
nebudem hodnotit, niekto ti dal hodnotenie za mna
Exnerova
22.04.18,15:31
ta kalkulacka je trochu invalidna, zobrazuje rovnaku splatku pri hypoteke na byvanie a pri hypoteke pre mladych
buchač
22.04.18,15:35
Stále to nie je adekvátna odpoveď.
ON/a proste CHCE okamžité, vyhovujúce, výhodné, nezruinvateľné riešenie...." o odbornu, kvalifikovanu odpoved odbornikov z financneho poradenstva a realitnej sfery ".....;)
Exnerova
22.04.18,15:42
Nepis prosim hluposti. Nie maximala vyska hypouveru 50000 €, ale SPM - co bolo stale rovnake. Rovnako to plati aj pre LTV
Kabaka123
22.04.18,17:32
to je vytiahnuté z clanku, ja nic nepisem, citaj poriadne.
Exnerova
22.04.18,17:34
Štátny príspevok pre mladých (ŠPM) je poskytovaný na sumu hypotéky maximálne do 50 000 €, zároveň maximálne do 70 % hodnoty nehnuteľnosti (70 % LTV)
Kabaka123
22.04.18,17:45
však to tak je tam napísané... max 50 000 a 70 %...
Exnerova
22.04.18,18:36
pozrela som - vyska splatky sa meni
Exnerova
22.04.18,18:42
na 50000 € je SPM, nie celkova vyska hypouveru
Exnerova
22.04.18,18:49
OK dakujem
Exnerova
22.04.18,20:52
Dakujem vsetkym, celej akoze Porade. Velmi trapna, uboha Porada. Vrana s IQ mensom ako 2 viac poradi ako vy uboziaci
bodliak
23.04.18,03:06
Exnerova (Včera 23:52) Dakujem vsetkym, celej akoze Porade. Velmi trapna, uboha Porada. Vrana s IQ mensom ako 2 viac poradi ako vy uboziaci

Vieš čo moja? Za svokru by som ťa nechcel.
Exnerova
23.04.18,04:28
b: Nie som ziadna "tvoja" uboziacik
d: Pytala som sa preto, lebo neviem. Niekto mozno vedel viac a nieco zaujimave poradit. Lenze, ked mi to chcel vcera o 23:45 napisat, nejaky kreten ho predbehol a zo ziarlivosti velmi trapne zablokoval. Vase, akoze "rady" si mozte strcit hlboko do analu
Kabaka123
23.04.18,04:44
dorotkova (Dnes 06:24) Prečo sa pýtala, ak to vie lepšie / ak to vie najlepšie, nech si založí poradenstvo.
-------------------------------------------------------
Súhlasím.

P. Exnerová, ak všetko viete, načo potrebuje rady?
Exnerova
23.04.18,04:54
Tvoje vyguglovane urcite nie, to som si dokazala aj sama zistit. Dufam, ze mi "zablokovany" posle info na mail, ak ho zaregistroval skor ako "odisiel"
Exnerova
23.04.18,05:01
Prosila som o odbornu, kvalifikovanu odpoved odbornikov z financneho poradenstva a nie od upratovaciek verejnych WC a bezdomovcoch
Exnerova
23.04.18,05:26
Mozno prave niektory z tych sa mi vcera ozval. Preco ste ho najprv zaspamovali a potom zablokovali ? Ved mozno by ste sa aj ostani dozvedeli viac
Exnerova
23.04.18,05:27
preco si zmazala svoje akoze "rady" a invalidnu kalkulacku ???
vicktor
23.04.18,07:23
Co za "vyhodny" sposob financovanie ocakavas?
Su mladi, nasetrene nemaju, tak jedine zobrat hypo uver pre mladych.
Inzeratov od bank je nadostac. Pozri ich stranky, tam ponukaju "vyhodne" podmienky. Co sa tyka urokovej sadzby, tak naozaj historicky najvyhodnejsie.
Taynee
23.04.18,09:02
Nebola by alternativa najprv zacat spolu byvat napriklad v prenajme a neskor kupovat? Ci to uz maju za sebou?

My sme 2 roky setrili a byvali u rodicov, aby sme mali aspon nieco nasetrene a neskor sme kupovali.
Urcite hypo vyjde len na max. 80%, zbytok spotrebak alebo uspora alebo pomoc rodicov.
Exnerova
23.04.18,09:35
Pytala som sa odbornikov na financne poradenstvo. Vcera mi jeden z nich o 23:45 chcel poradit. Tak ste ho najprv zaspamovali a potom pre istotu zablokovali. A teraz tu opakovane pisete svoje laicke komenty
Exnerova
23.04.18,09:37
Prenajom je to najhorsie co moze byt. Zbytocne vyhodene peniaze do vzduchu
korela
23.04.18,09:47
Osobne by som tie laické komentáre nepokladala za až tak zbytočné, ľudia vychádzajú zo svojich skúseností. Preto som ti včera napísala, že si uviedla málo informácií. Nuž, ale každá rodina má zrejme inú stratégiu a možnosti.
A čo sa týka tých poradcov, tak vyberajte dobre, pretože ...
Exnerova
23.04.18,09:54
ako malo informacii ?
Dáša_
23.04.18,10:01
no pretože celá tvoja otázka je nasmerovaná práve k jednému poradcovi. Takých sme tu už zažili, čo to skúšajú rôznymi spôsobmi.... Žiadna rada ti nie je dobrá, stále čakáš len na tú konkrétnu....
Dáša_
23.04.18,10:04
no, hlavne, keď sa mladí po roku rozhodnú, že končia. vtedy ešte len nastanú srandy pri delení bytu, pôžičky, pri zárukach zo strany rodičov.... Alebo sa rozhodnú, že sa presťahujú na iný koniec ropubliky. Alebo sveta. Takto ukončia nájom a idú. V prípade hypotéky je to sakra ťažšie. Nájom na rok, dva nikomu neublíži
Kabaka123
23.04.18,10:05
korela (Dnes 12:47)
Osobne by som tie laické komentáre nepokladala za až tak zbytočné, ľudia vychádzajú zo svojich skúseností.
--------------------------------------------------------------
Súhlasím, práve kupujeme 3izbový byt na hypotéku.
buchač
23.04.18,10:06
Dáši.....ja sa len rehocem...a to už od včera.
Najprv Exnerova, potom iná ženská, ...a večer ide "radiť" DQ XXX....;)

Veď je to jasné jak facka, že o čo a o koho sa jedná.
Štýl písania (aj tých vymazaných komentov) svedčia len a len o jednom a o jednej osobe, aj keď ide o viac nickov.

...a že mám pravdu, tak na to som si istý na 100%.
Žabinka
23.04.18,10:09
ja úprimne poradím obuť si pevnú a pohodlnú obuv, obehať si banky a posúdiť reálne prepočítané ponuky.. tie internetové kalkulačky sú len veľmi, veľmi orientačné a často aj zavádzajúce..
Kabaka123
23.04.18,10:10
Dáša... súhlasím, cca 5 rokov sme bývali v prenájme a naozaj nám to neublížilo a nemyslím si, že sú to vyhodené peniaze. Pretože teraz sme v prenájme kamaráta na neurčito a odteraz budem v prenájme banky na 30 rokov.
Bývať "vo vlastnom" je len idealistická predstava naivných ľudí.
Človek je energeticky závislý: voda,elektrina,plyn.
Jedine, ak má človek tieto veci poriešené, vtedy môže hovoriť o vlastnom.
Kabaka123
23.04.18,10:12
Žabinka (Dnes 13:09) ja úprimne poradím obuť si pevnú a pohodlnú obuv, obehať si banky
---------------
najlepšia rada, inak sa ani nedá

Dáša_ (Dnes 13:01) Žiadna rada ti nie je dobrá,
------------------------
Trefa!!!
Dáša_
23.04.18,10:14
a ja by som ešte poradila chvíľu počkať - niečo som začula o bezúročných pôžičkách pre mladých manželov od 25 do 35 rokov. 20 tisíc vraj aj s odpočtom na deti....
allgreen
23.04.18,10:33
veru aj mna to napadlo ze to bude ten XYZ alebo jemu podobný typ, keď som prečítal koment o trapnej porade.
vicktor
23.04.18,10:36
Laicke komenty ...
Ja mam iba 4 vlastne skusenosti ... a co si doteraz postavila, kupila, splatila ty?
Az ti financny poradca poradi, napis sem tu zazracnu radu. Pomoze to aj nam laikom.
korela
23.04.18,12:48
Okrem toho sú aj prípady, keď podnájom dáva
väčší zmysel ako nákup nehnuteľnosti na bývanie.
Napríklad, ak:
• už existuje určité dlhové zaťaženie alebo ešte
treba našetriť na zálohu pri uvažovanej kúpe
nehnuteľnosti,
• sa uvažuje o presťahovaní sa na iné miesto,
• sofistikované výpočty presvedčivo ukazujú, že
náklady na podnájom sú lepším riešením než
náklady na nákup nehnuteľnosti na bývanie,
• záujemca o bývanie nechce mať zodpovednosť
a znášať riziká ako majiteľ nehnuteľnost
https://www.nbs.sk/_img/Documents/_PUBLIK_NBS_FSR/Biatec/Rok2014/06-2014/07_biatec14-6_Car.pdf
Taynee
23.04.18,14:54
Hypoteka je obrovska zataz, tlak na oboch rmanzelov/rodicov, nedajboze byt PN, stratit pracu, stat sa invalidom. Prides o vsetko. Ja len hovorim, ze je cesta najst rozumny byt, za rozumnu cenu, so zariadenim aspon ciastocnym a skusit si to. AK to vsetko pojde, potom sa rozhodnut. Ak su uspory, treba ich zhodnit, investiciou na par rokov.
korela
23.04.18,18:54
Súhlasím s názorom vo všetkom.
Za socíka sa mladomanželské pôžičky na družstevné byty dali v pohode zvládnuť do desiatich rokov, čo je oproti dnešným tridsiatim poriadny rozdiel hlavne vzhľadom na psychiku a nestálosť doby.
V CZ sa družstevné byty udržali, vychádzajú oveľa lacnejšie, nejde iba o novú výstavbu, ale aj byty ešte z 1. ČSR ... "Na území ČR v současnosti působí stovky bytových družstev, čímž se řadí mezi evropské státy s největším podílem družstevních bytů."
http://www.finep.cz/cs/druzstevni-bydleni?gclid=CjwKCAjwiPbWBRBtEiwAJakcpDFXYTgLgTlR iRFSUCjyeUq-tpNc6IA9jTf5tN6a1t8uprUk4QkucxoCVWUQAvD_BwE
Bez hypotéky a iné výhody. Iba to chce šetriť min. od ukončenia škôl a prispôsobiť si k tomu svoj životný štýl a priority, ev. zavčasu otvoriť deťom stavebné sporenie.
.
Za príklad nájomných bytov sa dáva stále za príklad najmä Viedeň, aj dnes na Aktuali, neviem, či to nečiní až 70% z celkového počtu bytov a stále Rakúšania stavajú nové, nájomné je cenovo prístupné a slušný štandard. Iba na Slovensku sa stalo novodobým zvykom bývanie vo vlastníctve a tiež štát nevytvára pre výstavbu týchto bytov vhodné podmienky.
Čiže bývať v nájme je rovnako normálne ako za socíka aj 1. ČSR v tzv. nájomných ev. štátnych bytoch, alebo podnikových, vtedy sa nehrabal každý do družstevných alebo výstavby svojho, keďže sa dalo slušne bez rozdielu v kvalite bývania bývať aj v štátnom. Družstevný sa kupoval ak človek nemohol získať štátny, podnikový ev. tzv. stabilizačný podnikový s upísaním sa na dobu určitú odpracovať vo firme zvyčajne desať rokov.

Táto doba priniesla v tejto oblasti u nás dosť striktný diktát na zaúverovanie sa národa a tiež očakávam legislatívne zmeny, nakoľko doba si ich vyžaduje a teraz vidím pomerne schodné obdobie na riešenie nájomných bytov aj u nás.
buchač
23.04.18,19:01
Áááále trt veliký !!!

Bytov je v podstate aj dosť.
Byty sú ale predražené do aleluja...a vo všetkom tvrdí muziku Bláááva.
Lebo tam študuje najviac študentov.
Lebo tam chce každý aj ostať robiť.
Lebo nie jeden Blavák má k dispo viacero bytov, ktoré prenajíma za nekresťanské peniaze.
Lebo........
Lebo........
korela
23.04.18,19:13
Koľko je tých Bratislavčanov a z ktorej kategórie? Majetní seriáloví herci a pod.
Je zaujímavé, že o bývanie v Starom Meste, čiže BA1, majú záujem najmä východniari. A vraj chudobný východ. Ten na perifériu nepôjde, je pod jeho úroveň.
Asi lebo ...

Dnes v rozhlase, spomínali sa platy v štátnej sfére. Učiteľ mimo BA vyžije ešte v pohode oproti učiteľovi pôsobiacemu v BA. Tak tu už toľko zakaždým nevyskakuj a porovnávaj objektívne. Detto sa to týka starodôchodcov ale aj iných, ktorí prevažne pracovali za tabuľkové platy.
buchač
23.04.18,19:25
Na RTVS ti ja kladiem bobek...tam nadrístajú ešte viac klamstiev, jak jar88.

Vieš, ako a koľkí a v akých podmienkách žijú vychodňari v Blááááve ?
Kuwa, 4-6 v jednom 3izbáku...a každý platí cca 200-400€ na mesiac.

Tých Blavákov je plno...a sú to obyčajní jedinci.
Aj tu na Porade viem o pár nickoch, čo majú viac bytov.
...a apropó...donedávna som bol aj ja vlastníkom 3 bytov.

Ale ja ti zvysoka seriem na to porovnávanie platov medzi BA a zvyškom sveta.
Učiteľ v Ba má vyšší plat a vyššie výdavky ?
Učiteľ inde má nižší plat a nižšie výdavky ?
Kurňa....ty si asi už roky nebola niekde na dedine...by si videla tie ceny v potravinách.


...a mimochodom....na tú tvoju " objektívnosť " už poukázal nie jeden, takže na tvojom mieste by som radšej držal lep.
korela
23.04.18,19:33
Upokojím ťa, bolo to na Aktuali. Rozhovor.
Exnerova
24.04.18,06:36
Ivka 70: nechapem, preco si najprv uzavrela predoslu temu pre malo informaci. Ked si tu odo mna vycicala osobne udaje, viac si uz ani nemukla
Exnerova
24.04.18,06:41
Dnes som bola na objednanej, zaplatenej konzultácii u finančného poradcu pre oblasť bývania. S údivom som prijala niekoľko zaujímavých variantov schémy prefinacovania bývania. Dokonca s trochou šťastia pri výbere nehnuteľnosti, prefinancovanie bývania úplné zadarmo. Mladých som uz vypravila, nech si nájdu nehnuteľnosť v pôvodnom stave podľa ich predstav. Keď si nájdu, po jej obhliadke sa vykašľeme na realitku a urobíme zmluvu priamo s majiteľom bytu. Ušetrené 2-3 tisícky si s nim rozdelíme. A potom si vyberiem jednu z ponúknutých možnosti prefinancovania bývania
P.s. 4 laické skúsenosti zostanú vždy len laické, pretože 4x0=0 . Aj na sofistikované výpočty na podnájom sa môžem vykašľať
Tak si tu ešte pekne „odborne“ dodebajte, poguglite, zderte topánky a navzájom „poraďte“ A posledný nech potom zhasne a uzavrie tému
Dáša_
24.04.18,06:52
a ty si vážne myslíš, že toto nemajú realitky v zmluvách ošetrené? To obchádzanie poza chrbát???? Skús to :D :D
Exnerova
24.04.18,07:00
to uz nie je tvoj problem
buchač
24.04.18,07:40
Exnerova (Dnes 09:41) Dnes som bola na objednanej, zaplatenej konzultácii u finančného poradcu pre oblasť bývania. S údivom som prijala niekoľko zaujímavých variantov schémy prefinacovania bývania.
Dokonca s trochou šťastia pri výbere nehnuteľnosti, prefinancovanie bývania úplné zadarmo.
===================

Posledná veta ma dostala do kolien...teda od rehotu.
:D :D :D
Kabaka123
24.04.18,08:05
:):):)

Dokonca s trochou šťastia pri výbere nehnuteľnosti, prefinancovanie bývania úplné zadarmo.
---------------------------------------
dobrá haluz...
v pôvodnom stave... riadna blbosť...
vicktor
24.04.18,08:55
Exnerova: "A potom si vyberiem jednu z ponúknutých možnosti prefinancovania bývania" - vsak to sme stale na zaciatku ... ake su tie moznosti?
(Mimochodom styri prakticke skusenosti su 4 x 1 = 4.)
Exnerova
24.04.18,09:25
Ak si si nevsimol, tie moznosti som si ZAPLATILA. 4 x laicka nula = 0
Taynee
24.04.18,09:41
Inak celkom som sa pobavila. To nie je mladým trápne, že to za nich vybavuje mamička? Sorry, majú zdravé ruky a nohy, zarábajú 1600 eur, majú čo to našetrené, tak nech si to vyriešia po vlastnej osi. Budeš to za nich aj platiť? Poznám dobre túto generáciu rodičov, ktorá za svoje deti vybavuje všetko a potom sa nečudujem, že ich samostatnosť je nulová.
Exnerova
24.04.18,09:43
nestaraj sa a byvaj si v podnajme
korela
24.04.18,09:44
Ja Exnerovej verím, keďže stále tak ochotne odpovedá, pripadá mi to už ako reklama na poradcov. Aj v Inkognite nakoniec povedala realiťáčka, že najlepšie ponuky si nechávajú pre seba.
Dajú sa zohnať nehnuteľnosti aj v pôvodnom stave za výbornú cenu, a aj po rekonštrukcii je ešte stále nehnuteľnosť pod nižšou cenou oproti obvyklým uverejneným ponukám.
Že spolupráca medzi fin. poradcami a RK existuje je tiež fakt.
Takže poradenstvo zaplatené, my poučení priamo od prameňa.
Exnerova
24.04.18,09:46
nechce sa rozpisovat, co mne pripada
Taynee
24.04.18,09:50
Ty si nečítala dobre, čo som písala, že? Radšej to všetko nechaj na mladých. Písala som, že som zo začiatku bývala v prenájme. Nemýľ si pojmy podnájom a prenájom. Zároveň ano je pravda, že najlepšie nehnuteľnosti sa na trh ani nedostanú. Ani ku realitným agentom, skončia u majiteľov.
korela
24.04.18,09:53
Kabaka123, ja som prevzala "laické" ...od
Exnerova (Včera 12:35) Pytala som sa odbornikov na financne poradenstvo. Vcera mi jeden z nich o 23:45 chcel poradit. Tak ste ho najprv zaspamovali a potom pre istotu zablokovali. A teraz tu opakovane pisete svoje laicke komenty
Exnerova
24.04.18,09:53
mas pravdu, hluposti necitam. To, ci to necham na mladych, je len na mojej dobrej voli a nie na tvojej rade
Exnerova
24.04.18,10:01
kor: si financna poradkyna ? ked nie, tak si laik ako ja a vsetci ostatni
Taynee
24.04.18,10:02
:-) Dcera ma 23, ty zrejme niečo okolo 50tky, citaj, zober okuliare a vybavovanie nechaj na mladych. Resp. obrat sa na mna, v rodine realitka aj pravnik, pomozeme :D :D Vlastne nie, ty mas poradcov!
Exnerova
24.04.18,10:26
A ty mi poradis prenajom ? dakujem pekne. Na realitakoch kaslem. K comu potrebujem pravnika na prefinancovanie nehnutelnosti ?
buchač
24.04.18,10:31
STÁLE platí môj komentár :

buchač (Včera 13:06) Dáši.....ja sa len rehocem...a to už od včera.
Najprv Exnerova, potom iná ženská, ...a večer ide "radiť" DQ XXX....

Veď je to jasné jak facka, že o čo a o koho sa jedná.
Štýl písania (aj tých vymazaných komentov) svedčia len a len o jednom a o jednej osobe, aj keď ide o viac nickov.

...a že mám pravdu, tak na to som si istý na 100%.



P.S.:
Tému by som dávno zavrel...tu už ide o niečo iné, ako hľadanie rady alebo infa.
PROFIodborník
24.04.18,10:32
najvýhodnejší spôsob financovania na začatie spoločného života takpovediac na skúšku je podnájom a reči o vyhodených peniazoch si spomeniete až si zoberú spoločnú hypotéku a toto spolunažívanie na skúšku im nebude vyhovovať
korela
24.04.18,10:33
Neodpoviem, aj keby som mohla.
Už to tu iba naťahuješ a oberáš ľudí o čas.
lujza.j
24.04.18,10:40
Aj ina tema je...a aj ina zena....len stale rovnaky....:D
Exnerova
24.04.18,10:49
prosil sa ta snad niekto o komentar ?
Exnerova
24.04.18,10:52
prenajom 1 izb. bytu 400 €. vyhodene peniaze . a to este nehovorim, ze zmluvy robia na 1 rok. potom ta vyhodia na ulicu aj s deckom
Exnerova
24.04.18,10:55
"""Exnerova (Dnes 09:41) Tak si tu ešte pekne „odborne“ dodebajte, poguglite, zderte topánky a navzájom „poraďte“ A posledný nech potom zhasne a uzavrie tému"""
PROFIodborník
24.04.18,10:55
tak žite na ulici a máte ušetrených 400 € / mesačne
buchač
24.04.18,10:55
Exnerova (Dnes 13:49) prosil sa ta snad niekto o komentar ?
================

Kuwa...neser hada !!!
Kto tu prišiel s dzignutou otázkou ?
TY !
Kto tu dostal viacero odpovedí ?
TY !
Komu nevyhovuje žiadna odpoveď ?
TEBE !
Kto tu útočí na iných ?
TY !
Komu drbe statočne ?
TEBE...tebe, tebe, tebe....a ešte raz TEBE !

Kuwa...a to akože chceš ešte aj diktovať, kto môže a kto nemôže komentovať alebo odpovedať.
Tak to TI už fakt a poriadne JEBE !!!
Exnerova
24.04.18,10:58
dakujem
Exnerova
24.04.18,11:00
zabudli vam vymenit pampersky ?
vicktor
24.04.18,11:04
Exnerova: "tie moznosti som si ZAPLATILA"
Vsak nechcem vediet podrobnosti, len strucne.
Istotne jedna moznost je hypouver, ako sme radili.
Druha nasetrit, ako sme radili.
Tretia stavebne sporenie, co asi nemate.
Stvrta vyhrat v sportke, kartach, na automatoch.
Piata...?
Exnerova
24.04.18,11:06
siesta
misoft
24.04.18,11:23
Pár dní som tu nebol, teraz to čítam.
>Exnarova:
A) Dcéra má (píšeš) 23 rokov. Pracuje? Pracuje! Zarába? Zarába! Vie rozprávať? Vie!, Je pri zmysloch? Asi je? Lenže je vychcaná!!!!!!! (rorry - ale tak to vyzerá a píšem to bez obalu), pretože miesto toho aby ONA si svoje vybavovala, nechala to na teba.
B) Ak ONA chce bývať - nech ONA sa o to pričiní, nech ONA si to všetko vybavuje, nech ONA si zisťuje, nech ONA si hľadá, pretože (tiež si písala) si chce založiť rodinu..
To za ŇU budeš vybavovať sobáš, to za ŇU povieš áno, to za ŇU budeš (prípadne) rodiť, starať sa o dieťa, vybavovať náležitosti okolo toho?

Ty si si nevšimnla, že ONA z teba urobila svojho poskoka, sluhu?

Nech sa ONA stará o svoje veci - ty si už pre ňu urobila doteraz dosť.

To je môj laický pohľad na celú vec, tak to vidím ja, ako ona s tebou manévruje.
ivka70
24.04.18,11:24
tebe fakt o nic ine nez o rypanie nejde .... kto ti uzavrel temu? ake odborne udaje som z teba ja vytiahla?? sa zobud ....