Ammelinde
22.04.18,18:53
Mám pár orchideí po svojej starej mame a takmer každá má nejaký problém /prikladám fotky cez link na disk google, označila som fotografie číslami, ak by ste sa chceli vyjadriť ku konkrétnej fotke/. Avšak začínam len s orchideami, tak by som chcela poprosiť, či poznáte škodcov, prípadne ochorenia a ak viete, ako ich vyliečiť? Vopred ďakujem.
https://drive.google.com/open?id=1Gcb7PBxoIIT0fkM0JkVO1pZuk61lsZjQ
kukučka
22.04.18,18:37
V prvom rade by som ich vybrala zo zeminy, dôkladne očistila a opakovane umyla. Môžeš ich nechať pár dní bez zeminy, neublíži im to. Potom znovu skontroluj, či tam nie sú nejaké potvory aj medzi koreňmi, poškodené lista aj korene odstráň. Vyzerá to na múčnatku? Pavúčiky sú pliaga, ktorej sa veľmi ťažko zbavuje. Na nete je mnoho rád, hľadaj študuj, dúfam, že sa ti podarí ich zachrániť.
Ammelinde
22.04.18,19:16
Práveže mucnatku som našla len na jednej a na druhej som našla stitnicky ale tých sa mi podarilo zbaviť. Tak vyskúšam toto urobiť, aj keď pri zakvinutych orchideach sa bojím ich vyťahovať zo zeminy, snáď im to neuškodí. :-)
lujza.j
22.04.18,19:58
orchid žijú v prírode bez substratu...sú to epifity....aj moje doma niektore tak...

vybrat zo substratu osprchovať....dať nový vzdušný...kochel nech ma dierky....hnile korene odstraniť...
niektore listy ako mehanicke poškodenie....neviem kolko orchid na foto..jedna sa mi zdá,že by mohla mať hnilobu srdiečka....
dezinfekcia...zasypať škoricou alebo endiexom....
Ammelinde
23.04.18,03:13
Na foto je 8 orchideí. Ďakujem pekne, vrhnem sa do toho. Potom keď zasypem škoricou alebo endiexom nechať to tam či neskôr umyť?
lujza.j
23.04.18,04:53
Nie zasype necha sa tak.....listy,srdiecko....po listoch prejdem prstom ostane ta kde je choroba
arizona
23.04.18,05:00
Daj si do vyhladavaca 'choroby orchidei', mame tu obsiahlu temu,aj s popisom
Ammelinde
23.04.18,06:32
Pozerala som, len podľa tých opisov sa mi to ťažko zaraďuje, mi to prišlo ako keby, to je niečo iné, ale ďakujem.