dasl
22.04.18,19:56
Dobrý deň ako zistím kedy vymeniť brzdy? Je to možné zistiť aj voľným okom? Alebo sú na to dajake prístroje? Ide mi Oto že momentálne nevidím nič zlé na fungovaní ale keď sa chystám na dlhú cestu na dovolenku môžu mi tie kotúče alebo platničky odísť okamžite ale je tam dajake dojazd ??? Aby ma to nenechalo niekde v stychu auto je Kia ceed SW 1,4benzin rv2009 najazdené 110 000
jelalim
22.04.18,18:13
Ak sa toto pytas, tak nezistis.
Daj to pozriet do akehokolvek autoservisu, alebo co i len troska lepsieho pneuservisu. Brzdy vedia skontrolovat vsade, za 3 minuty.
misoft
22.04.18,18:16
Kedy? Keď bŕzdové doštičky už nemajú potrebnú hrúbku.
Ako sa vymieňajú doštičky na brzdách - nájdeš kopu videí na Tvojej Trubke (YT), je na 100% o tom i návod v manuáli k vozidlu, nájdi si popisy, návody na internete.
Niekde sa píše min. hrúbka dostičiek (pozor, nie tej kovovej časti, ale obloženia doštičiek) 3mm, pre istotu sa mení pri 4mm.
Tu máš názorný príklad rozdielu medzi opotrebovanou a novou doštičkou:
http://www.japonec.sk/images/vymena_brzd/10.JPG
buchač
22.04.18,18:21
Dáša_
23.04.18,06:59
My pred dlhšou jazdou (cesta na dovolenku) dávame auto do servisu, aby ho skontrolovali. Pre vlastnú istotu. Asi by to bolo vhodné aj pre teba. Obzvlášť, ak ideš do zahraničia
vicktor
23.04.18,08:56
Co je "dlha" cesta?
Ak 2000 km, tak to je ako nic, rozdiel v opotrebeni teraz a potom nerozoznas.
Cize bud su platnicky suce na vymenu hned teraz, alebo nebudu ani potom, v stichu ta medzitym nenechaju.
Predpokladam (po precitani otazky), ze olej sam nemenis, ale v servise. Tam obvykle pozru preventivne kadeco, mali by aj brzdy a povedat zakaznikovi ze treba menit. Zavez tam auto a opytaj sa. Alebo pozri na fakturu/doklad ci je tam napisana aj polozka "kontrola optrebenia brzd".