ducho7
23.04.18,12:37
Ahojte. Prisli sme k 100 rocnej drevenici na Kysuciach. po technickej stranke vyzera byt vporiadku akurat zo spodnej strany ma krivý základ. Dostal som informáciu že bol vždy krivý a nemám sa znepokojovať. Chcel by som ale opraviť aspoň jeho vzhľad nakoľko je tam odlupená omietka a vypadá to blbo. Chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s niečim takým alebo rady ako sa to dá opraviť. Prípadne akého odborníka na sa na toto prizvať? Dakujem.
buchač
23.04.18,10:51
Sorry...ALE akú radu očakávaš ?

Ty chceš na základe jednej informácie (ktorá je o ničom) nejaké rady, ako to opraviť ???

...a akého odborníka prizvať ? Keby som mal zlú náladu, tak by som ti odpovedal v zmysle ..." Zavolaj si mäsiara a na pomoc bude mať krajčíra." ;)

Kuwa, šak jasné, že oslov stavbára a tesára...koho iného by si chcel na opravu drevenice ???
chandler
24.04.18,06:37
s tymto popisom sa poradit velmi neda, musis to odfotit.
ducho7
24.04.18,08:37
prepac nenattiahli sa mi spravne a nezibrazovali.
vicktor
24.04.18,09:00
Odlupena omietka? Mne to pripada cele mokre. K stavbarovi a tesarovi prizvi aj statika.
misoft
24.04.18,11:27
Ako pozerám na foto..... ten roh, za tie roky sadol, pochybujem, že by pôvodný majiteľ staval "krivé" základy, podklad.
A omietka? Je to vlhkosťou, pretože takto stavané drevenice na kamennom podklade neboli nikdy odizolované.
V každom prípade, budeš potrebovať stavbára na spodnú časť a tesára na drevenú časť - musí tiež skontrolovať stav (komplet) dreva.

Opraviť? Všetko sa dá, ale v tomto prípade: a) buď sa kamenná podmúrovka nechá tak ako je, ale sa musí zaizolovať proti vlhkosti a drevené trámy (časom prispôsobené podmúrovke) len zreštaurovať a ošetriť, alebo b) roh dvihnúť a komplet výmena trámov (alebo ich úprava), lebo nebudú "sedieť".
Možnosť A) je trochu lacnejšia, možnosť B) je fest drahá.
Vyber si.
chandler
24.04.18,12:56
pekna drevenica, ak nie je vlhke a hnile drevo tak tie upravy budu len kozmeticke. krivy zaklad vobec nevadi. ta olupujuca omietka moze byt len vekom - vtedy staci obuchat a spravit novu. ak taha vlhkost zo zeminy tam by to chcelo trochu odkopat dat izolaciu a strk. a potom opravit omietku.