martiiiina
23.04.18,23:11
Konateľ s.r.o. nemá zriadený firemný účet, začal len teraz podnikať, použiva svoj súkromný. Ako sa v tomto prípade účtujú úhrady na BÚ? Je potrebné všetko zaúčtovať ( aj osobné veci), alebo stačí len tie firemné? ďakujem vopred za odpovede.
Onko
23.04.18,22:51
Nech si založí konečne firemný účet, prepošle tam všetky firemné peniaze a zaúčtovať to až potom. Nevidím dôvod, prečo by mala firma účtovať o "cudzom" účte. Zrejme bývalý živnostník, ktorému treba vysvetliť rozdiel medzi právnickou a fyzickou osobou.
JankaV
24.04.18,16:23
Mala som jednoosobovú sro, úhrady som na základe oznámenia konateľa zaúčtovala interným dokladom ako úhradu spoločníkom - napr. 321/365. Banku som neúčtovala, len interné doklady.
martiiiina
01.05.18,19:27
Ďakujem Vám za odpoveď. Aj pohľadávky ste tak účtovali a aj platby kartou? Je to takto v poriadku, aj keby prišla nejaká kontrola?
jslancik
02.05.18,04:54
vysvetli mu, že firma má mať svoj vlastný účet. poukáž mu na to napr. cez peniaze - že účtovanie cez ID budú 2 účtovné prípady napr. po eure, účtovanie normálneho výpisu by bolo iba 1x po eure. keď už iné nezaberie, tak snáď argumentácii peniazmi by mohol rozumieť. samozrejme na to potrebuje mať niekto gule a nie ochotu robiť dvoj- a viacnásobok roboty za polovicu peňazí... Ale zase lepšie pre teba, ak ti zaplatí viac účtovných prípadov.